» »

podgane!! na pomoč....

podgane!! na pomoč....

smesnoje ::

imam problem, pred hišo se je naselila podgana, oz. dve podgani( pred hišo so stopnice, in onidve sta najverjetneje nekje pod stopnicami med ropotijo), kako naj se jih najhitreje znebim. kaj predlagate??

freesty ::

Past?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

perovice ::

ratimor mehka vaba:)

smesnoje ::

kje se jo da kupiti

perovice ::

kmetijske trgovine oziroma kmetijske apoteke, verjetno tut kakšne vrtni center kalia al pa pa kej podobnga kakšne zadružne tehnične trgovine in kej podobnga

STU-III ::

smesnoje je izjavil:

imam problem, pred hišo se je naselila podgana, oz. dve podgani( pred hišo so stopnice, in onidve sta najverjetneje nekje pod stopnicami med ropotijo), kako naj se jih najhitreje znebim. kaj predlagate??


nastavi globjo posodo (tisto od jupola 50l ali podobno) in od tal pa do roba posode nasloni desko. pokrij posodo z enim švoh kartonom ali papirjem in postavi gor sir. naj bo papir ravno tako močan, da zadrži težo sira. podgana bo sir zavohala, splezala po deski in, ko bo hotela do sira, se ji bodo tla "udrla" pod nogami in padla bo v posodo, ki pa je pregloboka, da bi splezala ven. potem jo odpelji nekam daleč stran v kakšen gozd ali travnik.

upam, da se jih ne bojiš in, da se jih nočeš znebiti na način, kot ga tile zgoraj predlagajo, tudi podgana je živo bitje.

LP
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

smesnoje ::

hvala za predloge, bom kaj poskusila, ampak tele strupi itak podgane takoj ne ubijejo tako da je to brezveze da se mi še potem nekaj časa bolana klati okoli verjetno bom nastavil kako past

izbrisiracun ::

@STU-III
Ti jo imej kar doma, je ne rabiš meni pred hišo(gozd, travnik) vozit.

STU-III ::

izbrisiracun je izjavil:

@STU-III
Ti jo imej kar doma, je ne rabiš meni pred hišo(gozd, travnik) vozit.


Jaz je nimam doma, pa tudi, če bi jo imel, je nebi k takemu norcu pripeljal...

LP

smesnoje je izjavil:

hvala za predloge, bom kaj poskusila, ampak tele strupi itak podgane takoj ne ubijejo tako da je to brezveze da se mi še potem nekaj časa bolana klati okoli verjetno bom nastavil kako past



Mimogrede, opazite razliki med besedama z odebeljeno pisavo?

Naključje, da je pri drugi besedi pozabila a ali kaj drugega? >:D
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

martincek1 ::

Verjemi ali ne, ampak meni se je že zgodilo, da sem napisal: "dobila" namesto "dobil" .. se zgodi, ko ne prebereš kaj si napisal in preveč uporabljaš delete. Ne vem zakaj bi kdorkoli lgal o svojem spolu pri takem vprašanju, hehe.

marvin42 ::

STU-III: verjetno še nisi videl podgane v živo, ker bi drugače vedel, da iz posode za Jupola za šalo skočijo ven.
Mostly Harmless

fikus_ ::

v vedro naliješ do polovice vodo, toliko, da podgana ne seže do dna, potem ne more skočiti ven. Čez posiplješ moko in nekaj npr. kosmičev. Vse to mora seveda plavati na vodi. Ko podgana skoči v takšno vedro, ne ve da je spodaj voda in potem plava in plava do bridkega konca.

Razne vabe in strupe pa dobiš v kmetijski trgovini. Pri tem pazite na razne domače živali, ki lahko pojedo strup ali pa zastrupljeno podgano.

Pa še to, podgane so zelo pametne in če zasumijo, da nekaj ni ok, ne gredo blizu.

lp

Vzdevek ::

Sem enkrat postavil lim (ono lepilo), da bi se podgana gor zalepila. In glej ga zlomka podgana se je res z eno taco zalepila gor... Ampak to taco si je odgriznila in šla dalje... :O Pri meni pride v poštev še samo oni strup v briketih.

opeter ::

S podganami ni heca. Mi smo pred dobrimi 15 leti nazaj doma zaradi sosedove barake tudi fasali eno celo familijo (ali dve).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

Tam kjer sumiš da so se zaredile, na pladnju en žveplov listek zapal, dobiš jih v vsaki kmetijski zadrugi, za vino žveplat.

r3dkv1c4 ::

smesnoje je izjavil:

hvala za predloge, bom kaj poskusila, ampak tele strupi itak podgane takoj ne ubijejo tako da je to brezveze da se mi še potem nekaj časa bolana klati okoli verjetno bom nastavil kako past

Podgana je izredno trdovratna žival in ima neverjetno voljo po preživetju.
Sam sem imel težave z njimi kar nekaj časa in povem ti, da je najboljše da jo ujameš, ker v primeru, da poje strup bo na vso silo iskala vodo da zbljuva strup.

Pa ne oziraj se na to da je živo bitje, ker to je golazen da si tudi misliti ne moreš!!!!

perovice ::

je pa zanimivo da podgana rab pojest dost manj tega strupa da crkne kukr pa miš... pa če se odločš za strup glej da tiste vrečkice namečeš z rokavicami da ne bo preveč vnja po človeku na njih.

Furbo ::

Jap, vsako past, strup.. karkoli ji že nastavljaš, fino je delati v rokavicah, podgane vohajo neverjetno dobro, sicer se še par dni ne bo dotaknila tistega, zaradi vonja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

STU-III je izjavil:

Mimogrede, opazite razliki med besedama z odebeljeno pisavo?

Naključje, da je pri drugi besedi pozabila a ali kaj drugega? >:D


1. Ljudje ponavadi ne trolajo pri takšnih temah, če pa že, pa trol teme vsebujejo nenavadne trditve recimo "rad bi poskusil podgano, pa ne vem kako naj jo ujamem.", "a je varno, če uporabim strup, pa pol skuham dokler ne izhlapi".

Tega ta tema nima.


2. Glede kiksa pri spolu. Večja možnost je, da se zatipka tisti, ki NE trola, kot pa tisti ki trola, ker troli namenijo VEČ časa, da skupaj spravijo neko zgodbico (in jo posledično bolj natančno pregledajo, da se ne bi slučajno zasrali)

3. Če nisi sposoben dat nekega konkretnega nasveta se ne oglašaj.

@avtorju

Odlocitev je tvoja, jaz navijam za humano rešitev. Torej past, ki žival ujame in ne ubije. Samo te zadeve hitro postanejo še bolj krute, če pozabiš na past. Si predstavljaš zdravo podgano, ujeto v kletki, k umira od lakote... can't be taht cruel.

r3dkv1c4 ::

@phantomeye
"Si predstavljaš zdravo podgano, ujeto v kletki, k umira od lakote... can't be taht cruel."

si že videl kdaj tako podgano...ne želi si jo videt..ker ti bo odgriznila jajca!!

Sam sem imel priliko videt podgano po zgoraj omenjeni njeni seansi iskanja hrane...pa je bila v istem prostoru tudi metla(sirkova)

od metle ni ostalo drugega kot prah in žička s katero je slama povezana.Groza kaj ta žival stori za preživetje.
Potem sem pri sebi videl kaj je počela s tervolom, stiroporjem, lesom in ostalimi zadevami pod streho, dokler ni crknila in zaredile so se muhe....druga groza.
Mislim da se ti ne zavedaš kaj ta žival dela in če bi se, bi jo nemudoma pospravil(likvidiral).
Verjemi.

Pa še to, dajte razumet eno, če bo podgana pojedla strup in bo imela možnost da uide, potem bo sigurno našla vodo in storjeno ni imelo učinka-tak je pač nagon te živali.
Podgano zastrupit in ujet v enem mahu, potem bo mir!!!!!!!!

Pa res kakšen ubitačen strup ji je treba podtaknit, ker veliko podgan preživi naše kvazi strupe.
V Unichemu lahko namešajo tako mešanico da jo rukne še preden dobro poje!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Mehmed ::

Nabavi kace. Veliko njih.

iso2000 ::

Mogoče hecna ideja, ampak - sposodi si kakšnega terierja. Moj davi miši po tekočem traku - podgane na njegovo žalost še ni našel. Sem pa videl kako jo je višavski terier v hipu zadavil. Pa jo je baje prvič videl - očitno imajo te mrcine močan lovski nagon.

Furbo ::

Ja ta majhna bevskala sem imel tudi jaz za nekoristna, so jih pa menda grajske dame včasih imele zaradi podgan, danes jih pa punce oponašajo, ne da bi vedle zakaj. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

izbrisiracun ::

STU-III je izjavil:

izbrisiracun je izjavil:

@STU-III
Ti jo imej kar doma, je ne rabiš meni pred hišo(gozd, travnik) vozit.


Jaz je nimam doma, pa tudi, če bi jo imel, je nebi k takemu norcu pripeljal...

LP


Hitro si me za norca krstil.... Bom "lepše" povedal

Podgane so golazen, ki se zelo hitro namnoži. Če je nočeš imeti doma jo pač pokončaj, ali pa odpelji na samotni otok, ker sicer bo škodo delala komu drugemu.

Lep pozdrav
Norček

IgorGrozni ::

Z vedrom, prerezano vrečko in vabo sem enkrat v naši koči lovil polhe, ki so me ponoči budili z lovljenjem po meni. Neuspešno.
Potem pa sem jih polovil z nenadno lučjo, da so otrpnili in ... kres ! po glavi.

Nauk: Ne diraj lava, dok spava !>:D

Lp.Igor

Avenger ::

Če se hočeš znebit glodalcev je prvo pravilo, da jim vzameš vir hrane. Kuhinjski odpadki na kompostu, spravljeno žito, koruza, podobne stvari. Podgane se ne "pojavijo" naključno, ampak se priselijo zato, ker so našle vir hrane. Ti se lahko znebiš obstoječih z raznimi pastmi in podobnim, vendar morda ne boš fental vseh, prišle pa bodo druge.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

matobeli ::

Posodim mačka, 4€ na uro ali podgano. Če ni večja od njega ne bi smelo bit panike:D
Lahko greš tudi v eno izmed zavetišč uprašat če dajo kaj ceneje :P

Lansko jesen ene 25-30 miši in ene dve podagani, letos zaenkrat samo 1 podgano, voluharja in 2 miši.

Skratka, če je le šansa, maček ali pa majhno bevskalo

mihec87 ::

No ja, je že tudi kakšen korenjak muc potegnil rep med noge ob srečanju z podgano...V tisti ropotiji verjetno že čaka 2generacija..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Phantomeye ::

r3dkv1c4 je izjavil:

@phantomeye
"Si predstavljaš zdravo podgano, ujeto v kletki, k umira od lakote... can't be taht cruel."

si že videl kdaj tako podgano...ne želi si jo videt..ker ti bo odgriznila jajca!!

Sam sem imel priliko videt podgano po zgoraj omenjeni njeni seansi iskanja hrane...pa je bila v istem prostoru tudi metla(sirkova)

od metle ni ostalo drugega kot prah in žička s katero je slama povezana.Groza kaj ta žival stori za preživetje.
Potem sem pri sebi videl kaj je počela s tervolom, stiroporjem, lesom in ostalimi zadevami pod streho, dokler ni crknila in zaredile so se muhe....druga groza.
Mislim da se ti ne zavedaš kaj ta žival dela in če bi se, bi jo nemudoma pospravil(likvidiral).
Verjemi.

Pa še to, dajte razumet eno, če bo podgana pojedla strup in bo imela možnost da uide, potem bo sigurno našla vodo in storjeno ni imelo učinka-tak je pač nagon te živali.
Podgano zastrupit in ujet v enem mahu, potem bo mir!!!!!!!!

Pa res kakšen ubitačen strup ji je treba podtaknit, ker veliko podgan preživi naše kvazi strupe.
V Unichemu lahko namešajo tako mešanico da jo rukne še preden dobro poje!!!!


Podgane znajo biti čisto prijazne živalce. Jaz sem imel podgano za hišno ljubljenko. Moja jajca so še cela.

Groza kaj ta žival naredi za preživetje. Kaj dela človek za preživetje. Čisto irelevantno. Jaz sem samo rekel, da če obstaja humana možnost potem nima smisla klat, ker bodo prišle nove. In zakaj bodo prišle? ker so pogoji pravi. Treba je porihtat pogoje in podgan ne bo več.

STU-III ::

marvin42 je izjavil:

STU-III: verjetno še nisi videl podgane v živo, ker bi drugače vedel, da iz posode za Jupola za šalo skočijo ven.


Odvisno od velikosti, drugače si pa lahko izmisliš past po želji...

Phantomeye je izjavil:

STU-III je izjavil:

Mimogrede, opazite razliki med besedama z odebeljeno pisavo?

Naključje, da je pri drugi besedi pozabila a ali kaj drugega? >:D


1. Ljudje ponavadi ne trolajo pri takšnih temah, če pa že, pa trol teme vsebujejo nenavadne trditve recimo "rad bi poskusil podgano, pa ne vem kako naj jo ujamem.", "a je varno, če uporabim strup, pa pol skuham dokler ne izhlapi".

Tega ta tema nima.


2. Glede kiksa pri spolu. Večja možnost je, da se zatipka tisti, ki NE trola, kot pa tisti ki trola, ker troli namenijo VEČ časa, da skupaj spravijo neko zgodbico (in jo posledično bolj natančno pregledajo, da se ne bi slučajno zasrali)

3. Če nisi sposoben dat nekega konkretnega nasveta se ne oglašaj.

@avtorju

Odlocitev je tvoja, jaz navijam za humano rešitev. Torej past, ki žival ujame in ne ubije. Samo te zadeve hitro postanejo še bolj krute, če pozabiš na past. Si predstavljaš zdravo podgano, ujeto v kletki, k umira od lakote... can't be taht cruel.


nimaš pojma, dober trol bo temo naredil tako, da se ne opazi, da je trol tema...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

izbrisiracun je izjavil:

STU-III je izjavil:

izbrisiracun je izjavil:

@STU-III
Ti jo imej kar doma, je ne rabiš meni pred hišo(gozd, travnik) vozit.


Jaz je nimam doma, pa tudi, če bi jo imel, je nebi k takemu norcu pripeljal...

LP


Hitro si me za norca krstil.... Bom "lepše" povedal

Podgane so golazen, ki se zelo hitro namnoži. Če je nočeš imeti doma jo pač pokončaj, ali pa odpelji na samotni otok, ker sicer bo škodo delala komu drugemu.

Lep pozdrav
Norček


Če jo odpelješ v gozd ali nekam stran je tudi nimaš doma in ne bo nič bolje, če jo zakolješ.

Lep pozdrav
Golazen...
Line secured.

r3dkv1c4 ::

Avenger je izjavil:

Če se hočeš znebit glodalcev je prvo pravilo, da jim vzameš vir hrane. Kuhinjski odpadki na kompostu, spravljeno žito, koruza, podobne stvari. Podgane se ne "pojavijo" naključno, ampak se priselijo zato, ker so našle vir hrane. Ti se lahko znebiš obstoječih z raznimi pastmi in podobnim, vendar morda ne boš fental vseh, prišle pa bodo druge.

podgana se nikoli ne vrne tja kjer je vonj po mrtvi podgani.

matobeli ::

ne čisto takoj, maš kakšen teden pavze :)

Matako ::

matobeli je izjavil:

Posodim mačka, 4EUR na uro ali podgano. Če ni večja od njega ne bi smelo bit panike:D


V bistvu mačke zelo redko lovijo podgane. Bolj izjemoma. Verjetno, če bi bil maček, bi razumel.

Psi terierji (npr mali šnavcer) so kar dobri lovci na podgane, ampak ponavadi ne lovijo ponoči, ko glodajoče zverinice najbolj operirajo - nazadnje ujamejo kako ostarelo, počasnejšo trofejo. Pa še vse ti bo razkopal in razgrizel, ko bo zavohal sled.... so namreč neverjetno vztrajni.

Drugače pa je nam najbolj pomagalo predvsem to, da preveriš kako je z morebitnimi viri hrane. Pri nas je bil vir vsega zla kompost v kotu vrta, enkrat ko je to šlo so podgane izginile z vidika.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost mobilnih telefonov: nove študije na miškah in podganah brez dokončne sodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8418506 (15315) blay44
»

Podgane v kleti

Oddelek: Loža
227800 (6491) mihec87
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132480 (27581) Pšenični
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222813 (16866) zuz3k
»

Podgana za omaro

Oddelek: Loža
377552 (6753) PINki

Več podobnih tem