» »

Najhitrejše AT mamaplate z EDO RAM-om

Najhitrejše AT mamaplate z EDO RAM-om

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni compoljubci.....

Zanima me, katera matična plošča AT formata s podporo EDO RAM-u je bila najhitrejša in kateri procesor (kako hiter) je podpirala? Besedica "bila" je zaradi tega, ker takih verjetno že dolgo nihče več ne proizvaja. To me zanima, ker bi rad z minimalnimi stroški "nadgradil" obstoječi računalnik z namenom, da se bom igral z Linuxom. Obstoječi računalnik pa je sestavljen iz:

128 MB EDO RAM
CPU Cyrix 150+ (na 133 Mhz)
ATI Rage II+ Grafa
HD WD 8,4 GB in WD 900 MB
Compex combo mrežna (na ISA vodilu)
Zvočna kartica na ISA vodilu
Funai CD ROM (8X)
Osnovna plošča ZIDA Tomato

No, to bi rad z minimalnimi sredstvi ("nova" matična + procesor) spravil na maksimalno možno hitrost s tem, da bi uporabil vso ostalo železnino. Sam računalnik pa bi mi služil kot učni za spoznavanje radosti in sladkosti Linux-a in programja na Linux-u.

Pa lepa hvala....


LP


Jože

ali3n ::

Mislim da obstoječa konfiguracija popolnoma zadošča igranju z Linuxom.

Denar namenjen nadgradnji pa raje porabi za kako dobro knjigo o Linuxu....(ali pivo :D ).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

cyrix je tako zelo cpu svoh stvarca..

zadeva ti bo delala a ne bos mogel poganjati kdeja in vseh eyecandy zadev. Z malo tweakanja pa se bo stvar priblizala hitrosti ob kateri se da zivet, ce ircas in brskas po slo-techu z cim ne prevec zahtevnim..

predlagam nadgradnjo cpuja. 128MB rama je glih ena taka cifra, ko postane delo prijetno..

mach64 graficna je pa itaq izredno dobro podprta tako, da s tem ne bos imel nobenih tezav.

Brane2 ::

Poglej če ti plata podpira K6-ko in jo dobi kje za drobiž. Nazadnje sem vidu eno 300 MHz na bolšjaku. Tip je hotu 3kSIT zanjo a najbrž bi jo dobu kje tudi ceneje.

Če se da, zamenjaj tudi grafično za karkoli na AGP. Linux ima zelo rad Nvidio, zato se ozri najprej po njej. Recimo kako Rivo TNT ali kaj takega za jurja ali dva. 128 MB na Linuxu je brez Xov več kot preveč, z Xi pa recimo dovolj. Starejše Nvidie zelo lepo laufajo tudi v VESA modeih, zato boš lahko delal v "DOS" načinu v visokih ločljivostih.

Ob tem, kar imaš, torej dobi kje močnejši CPU in boljšo grafično, če misliš delat v XWindowsih. Vse ostalo je znosno ali celo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jest10 ::

Za plato ti priporočam chaintech 5tdm2, če jo boš kje dobiu. Ima at in atx napajanje, edo ali dimm rame, podpera do pentium 233mmx, amd k6-2 300MHz, cyrix 300MHz. Frekvenco in množilnike se nastavlja v biosu. Podpera tudi 75 in 83MHz vodilo, usb

barbarpapa1 ::

Hvala fantje.....

Sama mamaplata nima AGP porta, tako, da bi druga garfa morala biti na PCI vodilu. Pa tudi samo Pentiume prve generacije do 200 MHZ podpira, tako, da bom res moral poiskati kako "novo":D. Sem na bolhi pogledal za AMD K6-2, pa jih je nekaj res tam, za bagatelo.....

No sedaj laufam prej omenjeno mašino pod NT4.0 SP6a in stvar dela kar ok. Lepo dela tudi office (če le ni preveč slik v besedilu), surfat se da itd... Sem včasih zaganjal celo Pro/E brez težav (razen čakanja seveda...)

Pa lep večer želim....

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738010 (4812) floyd1
»

dvix na slabšem pc-ju

Oddelek: Strojna oprema
171683 (1396) Phoebus
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533638 (3032) AtaStrumf
»

DivX filmi

Oddelek: Pomoč in nasveti
201790 (1445) teac
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
161408 (1242) Boky

Več podobnih tem