» »

Garancija

Garancija

finpol1 ::

Imam Win7 na novem laptopu, se zatika, zmrzne kar za 1-3minute večkrat na dan. Rama je 2gb. Odstranitev in ponovna namestitev brez tovarniških dodatkov ni pomagala. Lahko uveljavljam garancijo in kako?

finpol1 ::

? Hvala

BorutK-73 ::

Verjetno preveč procesov teče v ozadju. Probaj nastavit v nastavitvah na najboljšo učinkovitost.
desni klik na moj računalnik/lastnosti/dodatne nastavitve sistema/zavihek dodatno/nastavitve.

edit
pa še tole poglej če je on
klikni na disk/desni klik lastnosti/strojna oprema/izberi tvoj disk/pravilniki/ in vklopi pisalni predpomnilnik ker imaš prenosnik.
Prva dva okenčka morata imeti puščice.

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

BorutK-73 je izjavil:

Verjetno preveč procesov teče v ozadju. Probaj nastavit v nastavitvah na najboljšo učinkovitost.
desni klik na moj računalnik/lastnosti/dodatne nastavitve sistema/zavihek dodatno/nastavitve.

edit
pa še tole poglej če je on
klikni na disk/desni klik lastnosti/strojna oprema/izberi tvoj disk/pravilniki/ in vklopi pisalni predpomnilnik ker imaš prenosnik.
Prva dva okenčka morata imeti puščice.


to sem že, pa je isto

finpol1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

BorutK-73 ::

Ravno pri drugi se pozna razlika v hitrosti diska, tako da vklopi (obklukaj)

edit
sem pa opazil da imaš drugi disk čist poln. A je to usb ali 2 particija
notranjega diska? Ker poln disk je tudi problem.

edit2
pa še neki:
PREVEČ aplikacij imaš odprtih! Probaj z samo nekaj programi.
uporabljaš CCleaner za čiščenje programske nesnage?
Če ne, imaš tukaj link in si ga inštaliraj
http://www.filehippo.com/download_cclea...

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

2. particija notranjega diska, Ni USB, se pa napolni zaradi varnostnih kopij, vendar je podobno zmrzovanje tudi, ko je pol prazen. CCleaner porabljam. Hvala, sem ravno obkljukal.

BorutK-73 ::

Ko si obkljukal, ponovno zaženi pc da se spremembe aktivirajo

Za disk je bolje da je vsaj 15% prostega za defragmentacijo.
V CCleaner-ju si lahko nastaviš tudi kateri programi se zaženejo z zagonom računalnika.

finpol1 ::

Hvala za vse odgovore. Kako bi pa nastavil, da ne zasedejo varnostnih kopije cel disk D, da recimo ostane 15-20%?

BorutK-73 ::

To misliš od sistem restore ali kakšen drug backup? (Acronis..)
Za sistem restore lahko nastaviš koliko prostora naj zavzame.
desni klik na moj računalnik/lastnosti/dodatne nastavitve sistema/zavihek zaščita sitema/ in tam lahko nastaviš za vsako particijo posebej. za D lahko kar ugasneš ker nimaš sistema na D.

btw
osebno imam sistem restore izklopljen in raje uporabljam Acronis backup z 14dnevnimi kopijami celega C diska, kopije so na zunanjem disku priklopljenim preko esata.

finpol1 ::

So kakšne posebne zahteve za uporabo Acronis backupa?

BorutK-73 ::

Mislim da ne, je pa plačljiv program ali pa travniški.:)
Jaz si delam kopije ročno, ponavadi preden windowse update-am.

finpol1 ::

BorutK-73 je izjavil:

To misliš od sistem restore ali kakšen drug backup? (Acronis..)
Za sistem restore lahko nastaviš koliko prostora naj zavzame.
desni klik na moj računalnik/lastnosti/dodatne nastavitve sistema/zavihek zaščita sitema/ in tam lahko nastaviš za vsako particijo posebej. za D lahko kar ugasneš ker nimaš sistema na D.

btw
osebno imam sistem restore izklopljen in raje uporabljam Acronis backup z 14dnevnimi kopijami celega C diska, kopije so na zunanjem disku priklopljenim preko esata.


samo če izklopim sistem restore a bom še vedno lahko obnovil sistem na eno od prejšnjih shranjenih točk, (tko da se vsi fajli ohranijo), če pride do tega da se winsi ne zađenejo?

BorutK-73 ::

finpol1 je izjavil:

samo če izklopim sistem restore a bom še vedno lahko obnovil sistem na eno od prejšnjih shranjenih točk, (tko da se vsi fajli ohranijo), če pride do tega da se winsi ne zađenejo?


Ne

Jaz delam dvakrat na mesec kopijo cele C particije (zaradi SSD-ja) in če je kaj narobe, Acronisov boot cd in obnovim celoten C z podatki vred. Ni tako kot sistem restore ampak meni je tako bolje ker redkodaj mi gre kaj narobe (od kar imam SSD še nisem obnovil bakup-a)
Je pa plačljiv program, so pa tudi free opcije zunaj.
http://www.paragon-software.com/home/br...
http://www.techradar.com/news/software/...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje oz.BACKUP op.sistema IN INSTALIRANIH PROGRAMOV iz C:/Program Files-a

Oddelek: Operacijski sistemi
293903 (3093) hojnikb
»

Ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
263233 (2662) BorutK-73
»

kam mi gre 30gb podatkov na ssdju?

Oddelek: Programska oprema
182253 (1546) Phantomeye
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273656 (2751) axee
»

prostor na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
10788 (781) raptor1000

Več podobnih tem