» »

Beli print

Beli print

FrEaKmAn ::

Pozdravljeni

Imam moder papir na katerega bi rad naprintal belo besedilo. Ena rešitev, ki jo imam trenutno, je da uporabim kartonatsko šablono ter bel sprej, vendar pride do razmaza ter je težko narediti male črke.

Zanima me, ali kdo pozna kakšno fotokopirnico ali kaj podobnega, ki bi znala sprintati belo besedilo na barvni A4 list?

Hvala, lp

Tac20 ::

Dvomim da bi ti kje s konvencionalinimi tiskalniki lahko stiskalki glede na to da printajo CMYK. Lahko pa narediš edin tko, da bel papir potiskaš na modro, kjer so črke pa pustiš belo.

ales85 ::

Si morda poskusil izredno blago sivo?

blackbfm ::

Karkoli printaš pri cmyk tehniki bo kvečjem bolj temno od podlage - papirja. Tako da ne, tehnično ni možno. Razen če bi printer imel belo kartušo, mogoče kakšen zelo specializiran...

WarpedGone ::

Izredno blaga siva bo na modrem papirju rahlo temnejše modre barve kot pa je papir.
99% printerjev je namenjenih tiskanju na bel papir, zato svetlost odtenka uravnavajo s količino/redkostjo določene barve.

Žal za tole nucaš spešl printer, ki podpira tudi belo barvo oz. je printanje na barvni papir njegov uradni fičer.
Lahk probaš s tac20 predlogom - da tiskaš na bel papir ampak namesto belih črk natisneš barvasto ozadje. male črke znajo bit še vedno problem a vseeno bolše kot sprej.
Zbogom in hvala za vse ribe

harvey ::

Oglasi se v kakšnem studiu, ki premore uv tiskalnik in bo zadeva urejena, lahko boš tiskal tudi zlato.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ales ::

Obstajajo specializirani tiskalniki za to, predvsem za druge materiale, ne za papir. Poglej malo na www.dyesub.org npr.

Brane22 ::

AFAIK se dobijo alternativne barve za tiskalnike.

Ne nekega očitnega razloga, zakaj namesto zelene ne bi mogel printat kodrlajsasto.

Samo problem je, ker morajo biti take barve posebej prekrivne. Zna biti da zato rabiš posebno galvo ali pa več prehodov, da se nanese zadosti barve.

Kje bi pa to barvo dobil, je pa drugo vprašanje...

dzinks63 ::

Poceni varianta, če so črke veličine vsaj 5mm jih zreže vsak dober rezalnik samolepilne folije, v tem primeru belo mat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

blackbfm ::

ce je dosti besedila al pa ce imas vecje stevilo kopij, potem je tisto cufkanje odvecne folije iz crk vse prej kot zabavno.

FrEaKmAn ::

aha, hvala odgovore... sem vprašal en studio in so rekli, da je to zelo težko in da moram za 20 strani dati 120€. malo preveč se mi zdi...

ne razumem zadnja 2 posta, predlagata da bi bele samolepilne črke limal gor?

dzinks63 ::

Koliko imaš texta, kakšen format, črke se nalepijo vse naenkrat, s prenosno folijo, katera se takoj odstrani, če tega ni ogromno, sploh ni problem.

Druga varianta je printanje na bel papir, pač natisneš plavo barvo ozadja, ostane bel tekst, porabiš malo več črnila, drugače pa ni problem. Res pa ti potem ostane neuporabljen moder papir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

toplakd ::

Jaz male serije dam tiskat lokalnemu grafiku.
Nazadnje mi je za 100 prospektov a3 obojestransko tiskano
bele črke na črnem ozadju računal mislim da manj kot 50€.
S tem da je bilo tiskano na trši sijaj papir.

FrEaKmAn ::

@dzinks63 teksta je zelo malo, velke črke (font 30). Lahko malo več o tem, ni mi čisto jasno kako to deluje

@toplakd lahko poveš kdo je tvoj lokalni grafik?

dzinks63 ::

Zgleda približno tako, kot je prikazano na začetku posnetka, s tem da na papir lepiti je še bolj enostavno.

FrEaKmAn ::

aha hudo... pa se da to tudi kje v slo nabaviti?

skyline ::

Če si z gorenjskega konca -> www.prepri.si

Map ::

Če si blizu zgornje savinjske doline lahko probaš tukaj: http://www.mvm.si/

feryz ::

Katerikoli sitotiskar ti to naredi brez muke.
Ročno, seveda, po tastarem.
https://www.google.si/search?q=sitotisk...

blackbfm ::

ročni sitotisk po tastarem se ne splača za -predidevam- par listov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brizgalni ali laserski

Oddelek: Kaj kupiti
215341 (4583) darkolord
»

Tisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
51012 (935) mailer
»

CorelDraw publish to PDF

Oddelek: Programska oprema
121327 (1136) harvey
»

Epson preganja proizvajalce kompatibilnih kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
787519 (6306) CaqKa
»

Kako čimlepše kaj napisati na ploščo...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292712 (2066) Bevcan

Več podobnih tem