» »

Motorji, skuterji

Motorji, skuterji

««
13 / 14
»»

pingec ::

ej a hyosunga še maš? pa ta hyosung je res pocen ker bi bil se ksen enduro 125ccm 4takten?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Mam ga.. in kmal ga bom prodaju, ker mam že dva motorja doma... Oz. Ducatija bom prodal ta tedn (hja monster 600 je res prešvoh... no more ducati!!!) hyosungiča pa verjetn čez kak mesec k ga morm še zrihtat. Drgač ga bom prodaju za 300k. Je pa star 4 leta in ma 30.000km.

perci ::

Za kolk pa prodajaš monsterja? Morm nabavt to zadevo ;).

pingec ::

vlady mas kaksno slikco za pokazat?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Perci monster že ima kupca... en moj kolega, k me je skor dve leti prosu (še predn sm ga mel) da mu ga pol prodam ko ga ne bom več nucu. Prodajam ga pa za 1.400.000.
Mam slikco ja...

Ewo jo.. samo moj ni RX ampak XRX model. Ma mal sprememb: sprednja maska in veliko popravkov na mašini (bolj vzdržljiva).:)

Gionni ::

King, koliko denarja si pripravljen dati za 125-ko?
Vem za enih par endur...

pingec ::

odvisno od endurce najraj bi kupu ksno mal starejso za 350k
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Hja sej moja l.2000 za 300k... Je pa full ohranjena... moram jo pa prodat ker kupujm nov motor pa rabm keš in to čimprej... Je pa drgač čist hud motor, sam mal mu moči "manka" (saj zame). >:D :D Zgleda sm preveč navajen na 600ccm < več...

pingec ::

hja mogoče se kej zmenva sam jest sem hotu kej bl hudega, kt ksen KTM ka je res pravi enduro za to pa ne vem nisem se vidu u zivo pa ne vem kaj si mislit o njem....
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

A KTM sploh ma kak 125ccm enduro? Mislem da ma samo krosače... Sicer pa če bi rad kej bolj pocen pa kvalitetno za ta denar... KTM pa ni ravno pocen. :\ Povej čimprej, če bi rad vidu, ker tud tega mam že "kupce" ki bojo hodil ta tedn gledat.

pingec ::

ja bi ja... sam ne ta mesec ker je šola ;(( pa je kr dost pravih endurotov ki os res ta pravo... npr. od KTM, YAMAHA , KAWASAKI,.... se jih pa težko dobi rablene tko da... so pa zihr dost bolsi od hyosunga :))
ampak me zanima sam ta mesec ne morem ;((
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Hja so boljši zgolj po imenu znamke... Pač vredni so več ker piše gor KTM, Yamaha, Kawasaki...
Tale moja žverca ma od Suzukija agregat, tak da je u bistvu isti k***c kot sam suzukijev model. Samo razlika je v tem, da je ogrodje iz jekla in ne aluminija in da je narjen v Južni koreji in ne na Japonskem. To je pa to...
Recimo isto je Ducati Monster 600. Ima 60 konjskih sil (ja samo 60KM.. revež je švohcen). To je pa vse. Hud zvok in ena dobra "znamka", ki jo pošteno preplačaš. Cena: 1.840.000 nov...
Imaš pa potem Hyosung Comet GT 650, ki ima 80 konjskih sil (agregat tokrat Hondin, model CBF 600 S 57kW = 80KM in hondim motor ga ima pobarvanega na črno). Ogrodje je že narejeno iz zlitine ki jo uporabljajo vsi ostali proizvajalci in tako motor tehta borih 170kg (650 kubična mrcina). cena 1.250.000
Medtem Hondin model CB 600 Hornet, ki ima 96 konjev. motor ima 210kg (čeprav na njihovi strani piše 178kg, sm ga vozu in sm izvedu iz prve roke v AS domžale da ima malo čez 200kg) in stane 1.750.000 (trenutno akcija v AS Domžale, drugače stane 1.850.000. Res da ima odlične vozne lastnosti, samo cena ne odtehta tega... tudi motor ima nekaj kritičnih tovarniških napak. Recimo ena od njih je ta, da nima sprednje šipce za voznika in pri 180km/h vemo kaj to pomeni....Potem izpuh na desni strani lepo "kuri" nogo sovozniku na notranji strani stegna. Hja.. torej motor samo za enega?
Torej če bi dal 500.000 več samo zaradi tistih 16 konjev?
Če na koncu pogledaš in potegneš črto. Ugotoviš, da se ti motorja znane znamke ne splača ravno kupiti, če bi rad nekaj enako zmogljivega oz. primerljivega z njimi za malo denarja oz. za zmerno ceno. Plačuješ samo znamko, pa čeprav motor ni vreden toliko denarja. Hyosungi niso tko zanič kot se zdijo. Res jim manjka nekaj (tista pika na i) kot pri ostalih znamkah. So pa vzdržljivi... in trpežni, ker so narejeni na principu: naredi robustno in poskrbi da bo robustno izgledalo dokaj lepo. Konckoncev ima hyosung hondin agregat, XRX model pa suzukijevega... Torej kaj ostane velikim? >:D Prodajanje njihovih agregotov manjšim firmam, ki potem prodajajo motorje veliko ceneje. :)
Tu sem nvedel par primerov street biciklov. Drugače je pri dirkalnikih, kjer pa je vsaka malenkost vidna takoj.
Vendar so take moje izkušnje glede naked street motorjev, ki se sukajo okoli 500-900 kubikov. Ni vedno tisto dobro, kar stane več...

Shark-357 ::

hja vidm da mate tle pogovore o endurcah vsak, ki ga kupuje bi mu močno svetoval zdej pač če 125 ccm pol KTM LC2.Ssem ga imel in ti povem čista poezija blokade ven in maš okol 25 KM leti mimo raznih 125 cestakov tam do 140 kmh te nobena 125 ne ujame pol sicer pade mem ker imajo cestni 125ccm motorji pač večjo končno hitrost zaradi prenosa(zobniki) tko da jaz sem bil strašno zadovojlen z njem ,ker res leti ko prasica za 125 ccm motor super jaz sem pol še 150 ccm kit gor dal in je šlo še boljše :D


men recmo razne druge endure sem imel priložnost vozit so bl za en drek KTM ma brembo zavore in dost bol je opremljen kar ne bi mogu rečt za aprillia ETX al pa Yamaha DT 125ccm
slednjo sem vozil službeno dobil popolnoma novo in je šrot za moje pojme ustavit se noče pa še po sprednjem ne gre dobr:D :\ no ja sej zdej se zbira keš za mal močnejšo zverino to smo že zdavnaj prerasli CBR here i come8-)

Zgodovina sprememb…

pingec ::

ja razlika je ze v motorju hyosung je 4takten pa zadno bremzo to nima na disk ne?
Vlady a ta stvar je rdece barve? ker ta barva je lepa una modra pa ni pa bi si ga ogledal cez kak teden oz. ko bos prodajal

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Ja sej Suzuki ma 4-taktno 125 enduro zver. Ja zadi ma red boben, ampak pr 4-taktnem motorju ne rabš skor zadne bremze... jz jo uporablam tolk mal, da je skor brezveze da jo mam gor.Ja rdeče barve je. Prodajam pa od jutr naprej, ko bom zvedu kak bo z novo makino. Te obvestim :)

pingec ::

jah upam da bo počakal še kšn teden 8-O
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Vlady ::

Hja veš kak ti povem... tist k mi bo taprvi lohk dal 300k gotovine na roko ga dobi. Ker če mi jutr odobrijo kredit potem rabm čimprej še mal gotovine. Že monsterja sm prodal... :\

pingec ::

skoda ce bo sel seveda :D ;(
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Gionni ::

A tole si že prebral:
motosvet forum
Je kar nekaj pametnih informacij.

pingec ::

ja sm ja pa tudi dost drugih tem sam hyosung je glede na ceno cist u redu prot drugim pa....
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

b ::

to pa moram videt, 4T 125ccm "zver". Kaj ma, 15 konjev? Mal vec k jaz na biciklu.

Vlady ::

XRX ma 12 konjev, samo se da dobit tud okol 30 konjev ven. Treba je dat zadevo na 180 kubikov in naštimat timing na ventilih, potem zamenjat zobnike in ketno pa je. >:D Sam na konc ugotoviš, da se ti ne splača in bolš kupt nov močnejši in večji motor... :\

Uporabnik ::

Kje na netu so kkšni ceniki pa to za nove scooterje... seveda nakup v sloveniji...

Zgodovina sprememb…

Gionni ::

ceniki so na www.motosvet.com
pa na www.avto.net tud mogoč
drugač pa na uradni strani uvoznika

Gizmo9 ::

Mi lahko nekdo pove kakšen kit je primeren za Piaggio typhoon? Ali je boljši alu ali železen in koliko se pozna na hitrosti in moči če je alu? Katere znamke naj bo kit? kolikšna je pribljižna cena? Ali bo motor kaj bolj hiter če menjam izpuh? katerega priporočate? :))

Snipy ::

Ej mene pa zanima kolko je vreden Malaguti fifty hf (zracno hlajen) letnik ene 92 in nič predelan vse original??

-=AeRoX=- ::

serbus! kolk mi bo letela yamaha aerox bo bom dal vn blokade al pa vsaj blokado iz avspuha?
ajd PEACE OUT>:D

Dr_M ::

za ubit se, gre pomoje ze zdej dost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vlady ::

Ene 90-100km/h. VEč ne pričakuj. >:D

Klemenn ::

100..:)..po števcu mogoče

z odblokiranim in originalnim auwww.swar.tkuhom ti bo šel nekje 80 :\

Vlady ::

Moj kolega ma aprilio racing 46 pa mu grem 95, pa je samo blokade dal ven pa daVinci auzpuh gor. SAm jermen mu poč vsake 5000km :\

Klemenn ::

pojdi to na motosvet napisat...boš videl odgovore... :\

-=AeRoX=- ::

Seos bicz.
Dj naj mi ne pove kolk bo letela yamaha aerox ko bom dal vn vse 3 blokade al pa vsaj blokado iz avspuha. Pri kolkih kilometrih naj jo dam sploh vn,ker mam nov motor.

Ajd PEACE OUT ;((

Klemenn ::

priporočljivo je nardit najmanj 500..še lepš pa okol 1000, za vsak slučaj

leti pa tam...okoli 85 z drugim auspuhom :\

-=AeRoX=- ::

Ka zdej 100 al 80? hehe.
cudno mi je ko ma na stevcu sam 80km/h,tk da res ne vem kk bo kazalo 100 ;)

Ka pa vi? Po kolk vam letijo skuterji?
AJD peace OUT>:D

ShowDown ::

Jaz mam trenutno skutera Gilera DNA 50

Je odblokiran in gre trenutno 77 km/h. (realnih)

Nameravam kupit neki auspuh. Nevem če ma kdo že izkušnje z DNA+LeoVince ZX. naj mi prosim pove če jih ima....

Moj sosed je mel Runnera, ki je bil odblokiran+Gianelli NRX pa mu je skuter letel 100 km/h. (realnih....po števcu 115)

Kaj je boljše? ZX ali Gianelli?

Rad pa bi mel solidne pospeške in neko solidno končno hitrost. Vsaj +10km/h

Sadida ::

Pejt na motosvetin poiš tipa z imenom ROBA.On ti bo znal povedat!

Klemenn ::

Torej...nekej me zanima..

če je kdo že delal.

Kako zvežeš, recimo neonko, da ti sveti samo takrat ko je skuter prižgan?

Nekam tam k ključavnici je treba _nekej_ vezat, predvidevam?

Ve mogoče kdo, kako to nardit, pa katero žico iščem?

(tist k je to delau bo vedu o čem govorim)

ShowDown ::

sicer ni to kar sprašuješ ampak je skoraj boljše met direkt na aku-ja priklopljeno pa eno stikalo. Ker nikoli ne veš kdaj jo je treba izklopit. Namreč to je prepovedano.:D

Klemenn ::

neonka je bila samo primer, v mislih imam nekaj drugega :)

ShowDown ::

aha.....to spremeni marsikaj:D

če boš povedal kaj ti mogoče lahko pomagam.

alum ::

nisem bral nazaj cele teme, tako da nevem, ce je ze bilo omenjeno...

pozna kdo koga v mariboru, ki zablokira/odblokira skuter SR50 ditech...ker vec ne mislim podpirat barab na apriliji, ki za 5 min dela racunajo 5k, pa se to brez racuna, tako da si denar pospravijo v zep!

ali pa mogoce alternativa...kje oz. kako dobiti software za skuterja...oz. na kakem principu to sploh deluje...

lp

Klemenn ::

zablokirat samo za tehnični? :\

alum ::

ne...pac zablokirat:)

EDIT: kaj je pomembno zakaj zablokirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alum ()

urke710 ::

Mene pa zanima, če se kdo tukaj, vozi z motocross motorjem?

Jz imam KTM 520SX in se vozim rakreativno.
Če koga zanima, lahko prilepim par slikc motorja in mene v akciji :)
d.i.g.

pingec ::

ti kr...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Klemenn ::

ker samo za tehnični daš podložko v auspuh...kar pa ni priporočljivo za stalno vožnjo...

za stalno vožnjo ti ne preostane drugega kot original (predlagam, da se zmeniš s kom ko da odblokirat, da ti '' da blokado'')...drgač zna bit drago

urke710 ::

No tu so slikce:

Pri hiši sta dva motorja, eden je letnik '02(oranžno-črn), drugi je letnik '01(sivo-črn).
S sivim je vozim jz, z oranžnim pa bratec.


še od zadaj:


Jz na bratovem:


Imamo eno lokalno progo na kateri se lahko ob suhih dnevih vozimo, ker je podlaga iz prsti in je ob dežju nemogoč blat:

Skok:



Zbrana druščina motokrosistov iz okoliških krajev:



Dve slikci brata:



Jest:




Še en mal starješi model, ki se vozi z motorjem že odmalih nog in tudi nastopa in zmaguje na amaterskih dirkah:


Še eden z Yamaho 450yz:


Seveda vedno ne gre vse po načrtih:

Posledice:


Proga je v okolici Tržiča in če bi se kdo rad preizkusil na njej naj mi pošlje PM.
d.i.g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urke710 ()

smilyxx ::

urke kje imate to progo? En frend ma eno 125 kubično Husqwarno (enduro ofkors) pa ga zanima kje točn je ta proga. Ker oni sicer majo tam eno manjšo tam pod Mlako, sam bi pršu tole kar mate vi sprobat :D .

Lp
Save water.
drink beer.

urke710 ::

Priblizno receno je med Senicnem in Sebenjami:



Ce ima tvoj prjatu enduro sploh ni problem, ker je proga cist primerna tut za taksen motor in pa se prejsni teden smo poravnali luknje tako da je za motokros, proga prava avtocesta :D :D

Bom poskusil dobit bolj natancen zamljevid, in bom gor oznacu kje se pride. Lahko pa me poklice na GSM, in se enkrat zmenimo da pride do mene in mu pokazem, pa se gremo potem mal skup vozit.

Kje pa imate vi progo na Mlaki?
d.i.g.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417775 (9661) tech level
»

mf power (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9710316 (5588) Blinder
»

4-taktni, 2-taktni?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5132185 (3824) gapLLL
»

Je bil že kdo na celjskem sejmu?, neki me zanima

Oddelek: Loža
281635 (1155) Tomi
»

Motor

Oddelek: Loža
184374 (4125) BlazP

Več podobnih tem