» »

Home made oddajnik signala

Home made oddajnik signala

HellAngel ::

Rabil bi narediti kompakten oddajnik oz. več njih, ki bo oddajal signal frekvence točno 457 kHz in dometa 60-70 metrov. Te napravice bi daljinsko kontroliral preko komandne plošče, kjer bi jih poljubno daljinsko vklapljal/izklapljal. Napajanje izključno na baterije.

Ker sem po fohu elektroenergetik, so mi elektronika in signali bolj ali manj španska vas :). Vseeno če mi kdo svetuje kam se za začetek obrnit, bi mi bilo v veliko pomoč.

Hvala!

VolkD ::

457KHz je le 2 KHz proč od frekvence, ki je mednarodno določena za medfrekvenco AM radijskih naprav. Vse te naprave boš s takim svojim oddajnikom motil. Si preprišan, da si res želiš tega. Zadeva namreč s seboj potegne kup problemov.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Gigahertz ::

Če veseljaka zaj... bomo čist paf!
"670#2500#8"

STU-III ::

A veseljak je na AM ali kaj? :P

VolkD je izjavil:

457KHz je le 2 KHz proč od frekvence, ki je mednarodno določena za medfrekvenco AM radijskih naprav. Vse te naprave boš s takim svojim oddajnikom motil. Si preprišan, da si res želiš tega. Zadeva namreč s seboj potegne kup problemov.


60-70m okoli verjetno sploh noben ne uporablja am radia...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Gigahertz ::

Nebi vedel, samo opozarjam.:P
"670#2500#8"

STU-III ::

Gigahertz je izjavil:

Nebi vedel, samo opozarjam.:P


Ni. ;) veseljak je na FM frekvenci, ki je dosti višja od AM. Od radio veseljak-a natančneje je 94,9MHz, medtem ko op hoče narediti 457kHz(0,457MHz)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Gigahertz ::

OK, mi je odlegl..
"670#2500#8"

HellAngel ::

VolkD je izjavil:

457KHz je le 2 KHz proč od frekvence, ki je mednarodno določena za medfrekvenco AM radijskih naprav. Vse te naprave boš s takim svojim oddajnikom motil. Si preprišan, da si res želiš tega. Zadeva namreč s seboj potegne kup problemov.


Hvala za opozorilo, ampak domet naprave (tudi zaradi razlogov čemu je naprava namenjena) ne bi smel biti več od 60-70 metrov.

VolkD ::

HellAngel je izjavil:

Hvala za opozorilo, ampak domet naprave (tudi zaradi razlogov čemu je naprava namenjena) ne bi smel biti več od 60-70 metrov.


Glej, meni je vseeno, ampak APEK se s tem ne bo strinjal. Pa razloge boš moral res povsem korektno navesti.

Tako, da če je le mogoče se raje odmakni na kako drugo frekvenco. Recimo nad 500khZ ali pa pod 400 KHz.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

STU-III ::

VolkD je izjavil:

HellAngel je izjavil:

Hvala za opozorilo, ampak domet naprave (tudi zaradi razlogov čemu je naprava namenjena) ne bi smel biti več od 60-70 metrov.


Glej, meni je vseeno, ampak APEK se s tem ne bo strinjal. Pa razloge boš moral res povsem korektno navesti.

Tako, da če je le mogoče se raje odmakni na kako drugo frekvenco. Recimo nad 500khZ ali pa pod 400 KHz.


Nad 500 (531kHz) se ravno začne srednje-valovno AM območje...
Line secured.

HellAngel ::

VolkD je izjavil:

HellAngel je izjavil:

Hvala za opozorilo, ampak domet naprave (tudi zaradi razlogov čemu je naprava namenjena) ne bi smel biti več od 60-70 metrov.


Glej, meni je vseeno, ampak APEK se s tem ne bo strinjal. Pa razloge boš moral res povsem korektno navesti.

Tako, da če je le mogoče se raje odmakni na kako drugo frekvenco. Recimo nad 500khZ ali pa pod 400 KHz.


Zarad mene se lahko APEK tud na luster obesi če se hoče; moj namen je naredit trenažer za vadbo iskanja z lavinskimi žolnami (Avalanche transceiver) @ Wikipedia, ki vse brez izjeme delujejo na 457 kHz z dometom do max. 60-70 metrov (po mednarodnem standardu - glej link). Torej bi moral po tvojem APEK fršlok vsakič ko bi kdo v hribih pozimi naokoli haral z lavinsko žolno, pa temu ni tako, ker ima zadeva zelo majhen domet (napram radijskim postajam).

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Oglej si ta link.

Predvidevam, da bo avtor strani (kontakt je na vrhu strani)točno razumel tvoje želje in ti znal bolje svetovati, kot vsi pametnjakoviči tu gor.

SaXsIm ::

No, če boš izdelal kaj uporabnega, me kontaktiraj, bi tudi sam potreboval eno žolno (res so drage).
SaXsIm

VolkD ::

HellAngel je izjavil:

Zarad mene se lahko APEK tud na luster obesi če se hoče; moj namen je naredit trenažer za vadbo iskanja z lavinskimi žolnami (Avalanche transceiver) @ Wikipedia, ki vse brez izjeme delujejo na 457 kHz z dometom do max. 60-70 metrov (po mednarodnem standardu - glej link). Torej bi moral po tvojem APEK fršlok vsakič ko bi kdo v hribih pozimi naokoli haral z lavinsko žolno, pa temu ni tako, ker ima zadeva zelo majhen domet (napram radijskim postajam).

APEK se ne bo nič obesil na luster, ampak bo lepo sprožil postopek kazenskega pregona. Sem že doživel. lavinske žolne so na tej frekvenci z namenom in sicer zato, da se da ponesrečenca izslediti celo z AM radijskim sprejemnikom.
To pa še ne pomeni, da lahko kdorkoli izdeluje tovrstne oddajnike. Vsak tak oddajnik mora biti certificiran. Od tu tudi njihova cena.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

HellAngel ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Oglej si ta link.

Predvidevam, da bo avtor strani (kontakt je na vrhu strani)točno razumel tvoje želje in ti znal bolje svetovati, kot vsi pametnjakoviči tu gor.


Dbest! Hvala ti! :)

SaXsIm je izjavil:

No, če boš izdelal kaj uporabnega, me kontaktiraj, bi tudi sam potreboval eno žolno (res so drage).


Namen je izdelat trenažer, namenjen izključno za vadbo, ne za "real deal", tok se ne upam zajebavat. Vseeno sem raje pljunil tistih 200 kovačev za analogno žolno, ki je preizkušena in zanesljiva zadeva.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AM Stereo postaje v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
407223 (5327) nikolahodin
»

Ojačevanje RV antenskega kabla OUT za oddajanje analogne TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243004 (2005) fpbs
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612165 (10522) Scorpia
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215300 (13321) Pyr0Beast

Več podobnih tem