» »

Zvočna kartica z SPDIF za DD in DTS

Zvočna kartica z SPDIF za DD in DTS

m0LN4r ::

Torej iščem poceni zvočno kartico z optičnim (spdif) izhodom 5.1
Zanima me ali mora HW podpirati DD in DTS ali je so samo odvisno od predvajalnika?
Če mora potem iščem tako varianto. Zanimajo me predvsem cene in ponudba. Žal se v zvočne kartice ne spoznam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mavrik ::

m0LN4r je izjavil:

Torej iščem poceni zvočno kartico z optičnim (spdif) izhodom 5.1
Zanima me ali mora HW podpirati DD in DTS ali je so samo odvisno od predvajalnika?
Če mora potem iščem tako varianto. Zanimajo me predvsem cene in ponudba. Žal se v zvočne kartice ne spoznam.


DTS in DD signal se načeloa pass-throughja (torej pošilja ne-dekodiran) direktno čez optično povezavo, tako da kvaliteta zvočne v tem primeru ne igra vloge. Seveda moraš imeti sprejemnik ali TV, ki ti zna potem to dekodirati, drugače bo to moral delati software.

V vsakem primeru pa, ker signal ne gre čez DAC pri optični povezavi, kvaliteta zvočne ne igra vloge.
The truth is rarely pure and never simple.

Oddin ::

Nekaj takega rabiš http://www.bolha.com/racunalnistvo/zvoc...

Drugače ima veliko matičnih to vgrajeo. DD in DTS gre tudi iz HDMIja. Pogoj za vse to pa je AV ojačevalec in komplet dobrih zvočnikov
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Izi ::

Imaš 2 vrsti zvočnih kartic.
Prve so nižji rang, večinoma integrirane, ki DD in DTS samo pošiljajo skozi (pass-through) na sprejemnik. To zmorejo danes že vse integrirane zvočne in zato to ni smiselno kupovati, saj je že integrirna na vsaki matični.
Druge pa so višji rang, te pa prav vse kar dobijo sproti kodirajo v DD ali DTS, ki ga potem pošiljajo na sprejemnik.

Kaj pa rabiš pa je povsem odvisno od tvojega sprejemnika in števila zvočnikov, ki so priklopljeni na sprejemnik.
Če imaš dober sprejemnik z DTS podporo in vsaj 5.1 zvočnike, potem je dobra tudi integrirana zvočna, ker tak sprejemnik zna sam kodirati mono in stereo v več kanalov in zna torej vsak signal spraviti na vse zvočnike.
Če pa imaš kak "računalniški sistem", kjer so zvočniki priklopljeni kar v nizkotonec, kjer je samo osnovni ojačevalec in dekodirnik DD in DTS, pa seveda rabiš drugo varianto, kjer ti zvočna krtica ves zvok ne glede na število kanalov sproti kodira v večkanalni DD ali DTS.
Če pa imaš samo 2 zvočnika in mogoče še nizkotonec, potem pa tako ali tako ni važno kaj vzameš, vsaka integrirana zvočna bo overkill ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

m0LN4r ::

Torej imam LGjev HT, ki podpira DD in DTS. Pač pri predvajanju filma preko TV mi lepo zazna oba in dela.
Rad bi pa še imel DD in DTS iz računalnika, ker japonske animeje mi recimo TV ne prevaja in rabim zato računalnik.
Kot se je izkazalo je optični izhod na matični fuč, sploh ne prdne in niti stereo ne dela. Recimo samo za filme bi rabil, kjer ni potrebno kodiranje kolko vem, ker imajo filmi zvok že v obliki DD oz. DTS.
Za igre pa mi je vseeno.

Torej neka obična Asus Xonar z optičnim izhodom bi mi omogočala predvajanje filmov z DD in DTS na HT?
Kaj je razlika med:
- Xonar DGX
- Xonar DS
- Xonar D-Kara
- XOnar DSX
- CSB Recon3D

Razlika v ceni je 10EUR od najcenejše do najdražje. Kaj pa je DDLive pa DTSneo pa te nove fore?
Torej za filme rabi samo, neko obično zvočno. AC3 je DD in je že dekodiran ne?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RejZoR ::

Sound Blaster Z al pa Auzentech X-Fi Forte.

@Mavrik
Passthrough je samo če je signal že v tej obliki, kar pa načeloma dobiš zgolj in samo pri filmih ter nekaterih igrah. Za vse ostalo mora kartica z DD Live oz DTS Connect encodat signal v realtime in ga pošiljat preko optike ali coax.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Oddin ::

Vsi HD filmi vsebujejo DD ali DTS. Prek optike z računalnika pošlješ v AV ojačevalec pa je. A pa si ziher, da je zvočna na matični fuč? Kaj pa gonilniki za zvočno?
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Ganon ::

Jaz prodajam Auzentech X-Fi Prelude 7.1. Če te zanima, pošlji ZS.

m0LN4r ::

Novi gonilniki, novi winsi, vsi updajti, nova matična (stara 5 dni), pa niti ne šumijo zvočniki ko dam na optičnega, pa ja dam v winsih playback device na digital out.
sicer pa ni zvoka
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384789 (1205) KTr1sk
»

problem povezava zvočne kartice z ojačevalcem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161390 (1275) St235
»

analogno->S/PDIF

Oddelek: Pomoč in nasveti
192982 (2872) akulp
»

povezava domači kino in pc

Oddelek: Zvok in slika
104117 (3977) St235
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164956 (4285) shark_nm

Več podobnih tem