» »

Moč 6V akumulatorjev

Moč 6V akumulatorjev

levaky ::

Mene pa zanima, če se dobijo 6V akumulatorji v velikosti 10x4x10cm oz. nekje v temu rangu z močjo večjo od 4Ah. Rabil bi ga za digitalca, ker precej hitro kuri baterije (4x2000mAh v 2h). Koliko bi bila cena? Kje se jih da dobiti?

Hvala,LeVaK

jjohny ::

Akumulator, ki ga omenjaš ti bo spraznilo v eni uri. (sedaj imaš 8 Ah za dve uri) Nevem če si želiš takšno rešitev.
Sicer ne poznam kakšne baterije gredo v tvojega digitalca, v kolikor gredo AA ali AAA ni problema. Predlagam ti, da si nabaviš ustrezne akumulatorje (AA ali AAA) in polnilec za njih. Jaz sem prejšnji teden v Delkotu nabavil 4xAA (NiMH-1800 mAh) in hitri enourni polnilec skupaj za 15900 SIT.

lp, jani:D :D

levaky ::

Kolikor vem so baterije vezane zaporedno(pri teh se sesteva napetost?). Tam kjer imam prikljucek za adapter pise 6V in ne 1,2V kolikor bi v tvojem primeru dale baterije.. Ali pa se motim?

LevAK

Zavo ::

Baterije so vezane zaporedno in to 5 kosov, ker je napetost ene 1,2V!
Če imaš velikosti AA (R6), mislim da jih imaš, ti najbolj priporočam HTE in to v Mariboru, cifra je 02 229 72 80, pa zahtevaj šefa, ker so on ful spozna na baterije in to bo dal ta prave, pa še polovična cena, kot v Delkotu so!
Če pa iščeš svinčen aku, se da dobiti 6V 4Ah , 6V 7Ah in pa 6V 10Ah, kar se ti cenovno še bolj splača, samo malo je nerodno za okoli nosit.
Imel sem narejeno tako na pas, tega 6V 10Ah in je ful ok, ker drži 5 x dlje, kot 2Ah NiMh baterija, pa še hitreje se polni, kar preko adapterja za 990,00 Sit!

Pokliči v HTE MB, pa zahtevaj šefa in ti bo sigurno svetoval to, ker to je v bistvu on tudi meni svetoval, zato se lahko tukaj malo pametnega delam!:D

levaky ::

Hm... zdej tko an. sem 100% da imam samo 4 baterije in ne 5:)

takole pise na njihovi strani:
Batteries: 4 AA batteries (Ni-MH or alkaline)

Use of Ni-MH batteries is recommended.

External power source: 6V DC with specified AC adapter (sold separately)


LeVaK

Zavo ::

Ja no to je to! Alkalne so 1,5V, zato imaš 6V, če boš dal noter NiMh 1,2V, mislim da imajo v HTE-ju 1800mAh po 700SIT komad, jih pač daš 4, saj ko jih napolniš se dvigne napetost!

Kaj pa te potem še sploh zdaj zanima. Ne štekam? 8-O

Na začetku si vprašal za akumulator, sedaj bi pa rad NiMh mel ali kaj?

Daj razloži najprej, kaj bi ti sploh mel, oz. kaj bi ti rad naredil, pa ti pomagam!

levaky ::

Prej sem samo hotel povedat da imam 4 baterije in ne 5, kot si prej trdil.

Se vedno pa iscem akumulator. A mi lahko povedas dimenzije in tezo tega 6V 10Ah? Koliko je cena oz. koliko si dal ti? Koliko casa se polni? Obstajajo kaksni "pametni" polnilci za njega?


LeVaK

Zavo ::

levaky glej, polniš lahko ta svinčen aku, kar prek adapterja navadnega...
Za dimenzije pokliči v HTE ali čip, ker se mi ga ne da zdaj premerjat, oni ti bodo točno povedali!
Cena pa je zelo nizka napram NiMh akumulatorjem. Pravtako pa nimajo memory efekta!

HTE 02 229 72 80
Čip 02 420 344 44
Radioton 02 33 22 555

Pokliči enega od teh, pa ti bodo svetovali

Lep pozdrav,
MArko

levaky ::

Kako pa so svinceni akumulatorji kej občutljivi na praznjenje? Kolikokrat ga lahko do maximuma spraznes? Vem da imajo avtomobilski akumulatorji neke meje kolikokrat ga lahko doloceno % spraznis. Ali niso v avtomobilih tud svinceni akumulatorji? Correct me if i`m wrong.

LeVaK

jest10 ::

Običajnega svinčevega NE SMEŠ sprazniti.
Edino tiste dražje, ki se uporabljajo za sončne celice se lahko čisto izprazni, pa še pri teh ni priporočljivo

levaky ::

Koliko % pa lahko spraznimo take akumulatorje? Fotoaparat ga najbrz 100% tako ali tako nebi, ker se fotoaparat ne prizge, ce pade napetost pod doloceno mejo..

LeVaK

levaky ::

Ali se dobijo kaksna vezji, ki preprečujejo da se taksen akumulator ne sprazne prevec?

Ce se aku. lahko sprazne samo 40%, mi potem ne ostane vec 10Ah ur ampak samo se 6. A mam prov?:)

LeVaK

Zavo ::

Svinčenega akuta fotoaparat ne bo izpraznil, ker se ti niti monitor na fotoaparatu ne bo prižgal, ko bo recimo prišel aku na nekje 30%, tako, da v tem ni problem!
Svinčeni akumulatorji so tudi v nekaterih avtomobilih, vendar le v tistih ta dražjih!
Prednost tega akumulatorja je predvsem, da je hermetično zaprt, ter da ga lahko na glavo obrneš, pa bo normalno deloval (ne bo nič izteklo! Tudi hlapi ne!

pomanjkljivost tega je ta, da je precej neroden za okrog nosit, saj pravim jaz sem si naredil tak usnjen pas, da sem ga vstavil in potem slikal do onemoglosti!
Držal je sigurno krepko čez 200 slikanj!

LP,
Zavo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373363 (1349) Digibyte
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810467 (7733) stromar
»

WinXP ter nato upgrade na SP2 ali takoj winXP z SP2

Oddelek: Operacijski sistemi
61067 (966) levaky
»

12v baterijski vložki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182358 (2121) Pudding
»

kapaciteta polnilnih baterij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
217235 (6847) door_man

Več podobnih tem