» »

Kako iz kamere v divx ! Imam TV kartico.. in kamero znam priklučit na komp !

Kako iz kamere v divx ! Imam TV kartico.. in kamero znam priklučit na komp !

BaTeMaN ::

Problem nastane, ker ne morem kvalitetno spremenit format v avi,.. ali karkoli... fpsji se zgubljajo... probaval sem z Premierom.. in še s čim.. pa prihaja do izgube frejmov in pa film šteka. Kako bi lahko presnel stare kasete iz kamere na računalnik,.. gledat se sicer da normalno... ampak ne morem pa presneti.. probal sem s 15 20 24 25 fps... z različnimi video kodeki... pa ne gre :(

Please help.
less then zero

gumby ::

uporabi en hiter kodek za snemanje (npr. mjpeg), nato pa stisni še enkrat z divx-om...

marS ::

Do izgube frejmov ti prihaja lahko zaradi :
1) TV kartica ti ne zmore 25 frejmov/s v polni ločljivosti (720x576) => zmanjšaj ločljivost na 354x288 - kar je VCD ločljivost oz probaj najti nekaj vmes kjer ti ne izgublja frejmov.
Če ti ne zmore niti 354x288 potem nimaš dobre kartice
2) počasen ali majhen ali fragmentiran disk => naredi defrag diska, povečaj prostor, izmeri hitrost zapisovanja na disk, če ti je manj od 2,5Mbs potem boš izgubljal frejme, vendar je potem tut z diskom neki narobe, ker tako počasnih diskov ni že nekaj let....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

BaTeMaN ::

Vse od naštetega sem že probal... mislim da je problem v FlyVideu 98. Čeprav ne vem.. ker gledat se da gladko, samo... posnet na disk ne morem... gladko... hmmmmmmmmm ! :(
less then zero

gumby ::

rabiš tudi hiter disk... mjpeg rabi nekje 50MB/min, huffyuv pa 200MB/min

audio pa snemaj nekomprimirano, saj mp3 tudi zahteva nekaj procesorskega časa... če snemaš iz vhs kaset, lahko daš sampling na 22kHz mono (2.5MB/min) - oz. 32kHz stereo, če maš HiFi videorekorder (7.3 MB/min). 32k stereo lahko uporabiš tudi za snemanje iz tunerja, saj je spekter porezan nekje pri 15kHz...

PIII850 ::

Ni problema ti to jaz zrihtam. Če si zainteresiran mi pošlji
mail na moj mail: primoz.ermenc@sgn.net pa ti če hočeš zapečem tudi na DVD.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413981 (2685) XLapse
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
329013 (6558) 6151
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215296 (13317) Pyr0Beast
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323261 (2164) teoo
»

BorgTV?!? capture > kodek problem!

Oddelek: Sedem umetnosti
221335 (1144) Bx

Več podobnih tem