» »

Nakup 2560x1440 IPS monitorja

Nakup 2560x1440 IPS monitorja

jrk007 ::

Zdravo

Po zelo dolgem iskanju IPS monitorja, ki bi bil najbolj primeren za gaming ( najmanj ghostinga), pri resoluciji 2560x1440, sem prišel do zaključka da je to ta Viewsonic vp 2770 . Dodajam review, če koga zanima, monitor se bo uporabljal 90% za gaming.

V glavnem, monitorja se v Sloveniji žal ne dobi in ga bom posledično primoran naročiti iz tujine ( najverjetneje Nemčija ), a še nikoli nisem naročal tehnike iz tujine, sploh pa ne monitorja.

Prosil bi če mi lahko priporočite kakšne dobre strani, sploh iz strani customer servica IN če se da zmenit da ti ekran testirajo za mrtve piksle in mogoče še backlight bleed, da je ekran posledično brez teh (vsaj pikslov) ? ( če je potrebno tudi z doplačilom).

Glede testiranja me zanima, če ima kdo izkušnje s tem če so ti ga sploh pripravljeni? Kolikor sem bral po sicer ameriških forumih naj bi imel viewsonic v Evropi "pravilo" 0 piksel warranty, samo jaz ne želim kriti stroškov poštnine za vrintev po odkritju le teh.

Nakup bom opravil v roku dobrega meseca, nekako utečeno z releasom novih amdjevih kartic.

Amazon ima dobro ponudbo, če mislite da se da zmenit za testiranje.

Zahvaljujem se vam za vaše odzive in priporočila.

Lp
  • spremenil: jrk007 ()

mihco ::

Ne da se mi brati reviewa...me pa zanima kaj je takega na tem monitorju, da bi bil vreden 100EUR vec kot Dell UltraSharp U2713HM?

jrk007 ::

The ViewSonic VP2770 is the fastest 2560x1440 27" I have reviewed and the only one to match the responsiveness of lightning fast TN's @60hz such as the Asus VG248QE

PRAD.de has measured the ViewSonic VP2770's signal delay with an oscilloscope and they measured 7.2ms plus 5.2ms for the average pixel response times vs. 15ms for the Dell U2713HM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jrk007 ()

dogo ::

Razlike v odzivnosti so tako minimalne, da je skoraj vseeno kateri monitor vzameš.

Tilen ::

Glossy?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jinto ::

Glossy so pa ja najboljši (razen pri prenosnikih).

Tale ni glossy, tako da ga ne bi kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

jrk007 ::

Hvala za odgovore, se strinjam da je odzivnost v večini primerov načeloma zanemarljiva, vendar mi je odzivnost pomembna, sprva sem imel namen nabavit asus vg278he ( venda TN zdaleč ni vreden tega denarja), glede glossy ali non glossy mi je vseeno, viewsonic ima semi glossy.


Bolj me zanima drugi del posta glede tega če katere strani ponujajo testiranje mrtvih pikslov pred odpošiljanjem ( ala pixelperfect)/ ozirma ali se da za to dogovriti in če ima kdo izkušnje z naročnejem ekranov iz tujine, kako je potem z vračili ( oni krijejo stroške ali kupec ) ?
Katere trgovine priporočate, da imajo na nivoju podporo. Upam da sprašujem na pravem forumu glede tega.

Lp

dogo ::

@jrk007 to bo najbolje, da povprašaš v posamezni trgovini, oz. via mail

svenica ::

Jinto je izjavil:

Glossy so pa ja najboljši (razen pri prenosnikih).

Tale ni glossy, tako da ga ne bi kupil.


wat
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Jinto ::

svenica je izjavil:

Jinto je izjavil:

Glossy so pa ja najboljši (razen pri prenosnikih).

Tale ni glossy, tako da ga ne bi kupil.


wat


Glossy ne popačijo slike in če imaš možnost kontrolirati izvore svetlobe (da ni odsevov), potem so glossy monitorji superiorni.

svenica ::

Ne-glossy popačijo sliko? Imaš morda kak link, ki potrjuje tvojo trditev, zanima me več...? tnx!
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

hojnikb ::

še nisi videl grobega matta. Stvar zelo popač sliko.
Matt res samo za nekontroliran background, sicer pa glossy all the way...
#brezpodpisa

Jinto ::

svenica je izjavil:

Ne-glossy popačijo sliko? Imaš morda kak link, ki potrjuje tvojo trditev, zanima me več...? tnx!




Ugani kateri so glossy.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719197773 (97731) Crni_Dejan
»

Ekran na prenosnikih (kocke?) - mat/glossy?

Oddelek: Pomoč in nasveti
315523 (4565) fujtajksel
»

Mat ali glossy

Oddelek: Strojna oprema
354731 (3626) m4d_m4n
»

glossy ekran

Oddelek: Kaj kupiti
202025 (1745) tomaz-
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468669 (5862) bluefish

Več podobnih tem