» »

Telekom in nov priključek za internet

Telekom in nov priključek za internet

Alen716 ::

Pozdravljeni,

Ali je to normalno, da telekom pri prvi postaviti priključka za široko pasovni internet, zahteva za to 70 eur in poleg tega ne želijo izvesti stvari, če ne vzameš interneta ali telefona in TVja pri njih?

Namreč ker imam dobre izkušnje z amisom sem želel v prvo iti k njim, vendar pa pri telekomu (btc tam kjer je mobitel) pravijo, da ne delajo teh stvari, ker se mora vzeti paket. Torej, v tem primeru želijo 70 eur + 45 za opremo in seveda naročnino za internet. Torej če vzame človek samo za 1 mesec interneta in jih potem stornira plača še vseeno 45+30 eur, in potem ponovno dobi novo opremo pri amisu.

Kaj se da narediti v tem primeru, namreč monzažer še ni bil na parceli, podpis pogodbe naj bi bil takrat.

Hayabusa ::

Ali je to normalno, da telekom pri prvi postaviti priključka za široko pasovni internet, zahteva za to 70 eur in poleg tega ne želijo izvesti stvari, če ne vzameš interneta ali telefona in TVja pri njih?

70 je verjetno vzpostavitev novega priključka (poglej TK cenik), za drugi del (ni normalno imo) vzameš pri njih brez vsake vezave in greš čez 1 mesec drugam.

Alen716 ::

ja prvi člen v pgodbi je priključek, približno 70 eur. drugi člen pa je že 45 eur siol oprema itd. sej tudi če vzameš za 1 mesec te pride po nepotrebnem 45+30 (oprema + 1 mesečna internet naročnina).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alen716 ()

Hayabusa ::

Vprašaj na apek http://www.apek.si .

BladE_ ::

Tudi sam sem bil presenečen, ko sem videl, da je priklop 70EUR(čeprav je pri meni šlo samo za spremembo paketa) ampak sem ravno ujel akcijo in zadevo dobil po akcijski ceni 30EUR...

Potem sem malo vrtal in... vprašal sem jih kaj točno se spremeni in kaj vključuje "montaža", ker imam doma že vse priklopljeno.

Spoštovani,

v polno montažo je vključena vpostavitev priključka na digitalni dostop, kar pomeni, da se SiOL storitve vključujejo brez klasičnega telefonskega priključka, zamenjava modema ter priklop opreme.
Vpostavitev se obračuna po veljavnem ceniku.


Zadevo mi "priključijo"(Serviser je prinesel samo komunikator in odšel, priklopil sem sam), potem dobim položnico in jih ponovno kontaktiram...

... Serviser, ki je prišel na dom ni opravil nobenega priklopa ali menjave modema saj je bilo že vse priklopljeno in pripravljeno na uporabo!

Prosim, da se mi obrazloži kaj točno je všteto v ceno te "polne" storitve v vrednosti 70€ oziroma 30€ s popustom! Želim podatke v € za opravljene storitve(priklop, menjava modema, montaža...) saj zakon o varstvu potrošnikov v 35. členu določa, da je podjetje za prodano blago oziroma opravljeno storitev potrošniku dolžno izdati račun. Podjetje mora potrošniku tudi omogočiti, da preveri pravilnost zaračunanega zneska glede na kakovost in količino kupljenega blaga oziroma opravljene storitve.


In odgovor...

Spoštovani,

zadevo smo predali reklamacijski službi.

Lep dan še naprej!


To je bilo 17.2. 2011 in nikoli več nisem slišal nič o tem... Zadevo sem pozabil, škoda časa in živcev...
Akcija - Reakcija

Ice-Heki ::

Ali si položnico plačal?

BladE_ ::

Seveda sem jo plačal, če je nebi bi verjetno sledil odklop, kar pa spet verjetno nanese nove stroške za ponoven priklop.
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal in izdajanje računov

Oddelek: Loža
81819 (1447) simpatija
»

Selitev priključka Amis - ne hvala

Oddelek: Omrežja in internet
375235 (3848) 111111111111
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151846 (1490) Štrubsi
»

GVO-jevo zavajanje novih naročnikov ali kaj si dolžan, če ne podpišeš pogodbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5514942 (12829) mojca
»

Kje kupiti in poštenost

Oddelek: Kaj kupiti
161618 (1122) AtaStrumf

Več podobnih tem