» »

Telemach internet in pomoč uporabnikom

Telemach internet in pomoč uporabnikom

Calaway ::

Lep Pozdrav!

Odkar imam Telemachov internet konstantno nekaj zejbava.
Vsak dan mi internetno povezavo prekine vsaj 30-40 krat. Imam FritzBox 7270. Malo sem pogledal v Event log v fritzboxu in sem opazil zakaj mi prekinja internetno povezavo. Napiše mi tole :
DSL is available (DSL synchronization exists with 7490/717 kbit/s).
DSL synchronization starting (training).
Internet connection cleared.
DSL not responding (no DSL synchronization).
To težavo sem javil na Telemach 23.8.2013 in so rekli da me bodo poklicali nazaj. Še vedno čakam na njihov klic. Ko pa jih hočem ponovno poklicati mi pa zmeraj reče da so njihovi uslužbenci trenutno zasedeni. Mislim polom od Telemacha.

Če imate kakšen nasvet prosim predlagajte. Hvala :)

hojnikb ::

od kdaj ima pa telemach DSL ?
#brezpodpisa

davidre ::

Kliči pomoč na Telemach, vsaki dan dokler ti ne odpravijo napake.

hojnikb ::

Kako imaš lahko Telemachov internet, če maš pa modem za ADSL ??
#brezpodpisa

Calaway ::

hojnikb je izjavil:

Kako imaš lahko Telemachov internet, če maš pa modem za ADSL ??


Stvar je taka.
V svoji sobi imam priključen FritzBox 7270. Na FritzBox imam priključen kabel DSL/TEL kabel ki potuje do dnevne sobe v katerem se ta kabel priključi v ADSL Splitter. V dnevni sobi imam tudi navadni telefon ki so mi dali na Telemachu.

hojnikb ::

še vedno ne pojasne kako imaš potem Telemach-a za ponudnika, če imajo oni internet izkjučno preko kablske.Pravtako telefon in TV....

Si ziher da ti je telemach ponudnik interneta in telefona ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

davidre ::

hojnikb je izjavil:

še vedno ne pojasne kako imaš potem Telemach-a za ponudnika, če imajo oni internet izkjučno preko kablske.Pravtako telefon in TV....

Si ziher da ti je telemach ponudnik interneta in telefona ?



Kot kaže nudijo tudi ADSL internet:

http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Calaway ::

hojnikb je izjavil:

še vedno ne pojasne kako imaš potem Telemach-a za ponudnika, če imajo oni internet izkjučno preko kablske.Pravtako telefon in TV....

Si ziher da ti je telemach ponudnik interneta in telefona ?



Seveda da sem prepričan.

hojnikb ::

My bad. Očitno res ponujajo ADSL storitve... thats new to me :D

karkoli že, sodeč po logu je težava na njihovi strani, seprav sam nemorš nič naredit...
telefon pa tv ti dela ?
#brezpodpisa

Calaway ::

hojnikb je izjavil:

My bad. Očitno res ponujajo ADSL storitve... thats new to me :D

karkoli že, sodeč po logu je težava na njihovi strani, seprav sam nemorš nič naredit...
telefon pa tv ti dela ?


Telefon in TV normalno delajo ja.
Drugače sem tudi tole nekaj gledal http://service.avm.de/support/en/SKB/FR... in sem vse probal ampak še zmeraj isto. :/

hojnikb ::

mah to je skor ziher težava na njihovi strani, razn če je teb uspel precvikat kabl ali kej podobnega...
#brezpodpisa

Calaway ::

hojnikb je izjavil:

mah to je skor ziher težava na njihovi strani, razn če je teb uspel precvikat kabl ali kej podobnega...


Sem pregledoval tudi kable in mislim da so kar uredu.

Hayabusa ::

Priklopi direktno brez spliterja in glej loge na modemu (v tem času tv in telefon verjetno ne bosta delovala).

btw, če imaš ip telefonijo bi moralo delati brez spliterja, saj vse dela preko Fritza (net, telefonija in tv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

...:TOMI:... ::

Hayabusa je izjavil:

Priklopi direktno brez spliterja in glej loge na modemu (v tem času tv in telefon verjetno ne bosta delovala).

btw, če imaš ip telefonijo bi moralo delati brez spliterja, saj vse dela preko Fritza (net, telefonija in tv).


Telemach ponuja preko ADSL samo internet in VOIP. Televizija gre po Total TV ali pa preko omrežja CATV. Mogoče tudi preko sistema Lastovka, vendar dvomim.

Zakaj ne gre tudi internet preko CATV? Zaradi tehnične zastarelosti omrežja na dotični lokaciji.
Tomi

francek1 ::

A je tako težko zamenjat ponudnika? Sem tudi bil pri Telemachu in sem jih lepo nogiral.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883565849 (1333) Netrunner
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678326 (20731) Tilen
»

Ping

Oddelek: Omrežja in internet
254169 (3252) Bakunin
»

ADSL Splitter

Oddelek: Omrežja in internet
192120 (1992) Malajlo
»

Obvezni trojcek za optiko pri Telemachu

Oddelek: Omrežja in internet
175764 (5383) ABX

Več podobnih tem