» »

Program za simulacijo elektronskih vezij

Program za simulacijo elektronskih vezij

daljaz ::

Pozdrav vsem skupaj!

Našel sem kar nekaj tem na to temo (Program za simulacijo elektronskih vezij program za simuliranje vezji Electronics Workbench ampak so precej stare. Zanima me vaše mnenje, izkušnje, preference. Kaj uporabljate, kaj svetujete? Katero programsko orodje je najboljše za simulacijo elektronskih vezij?

Poleg osebne preference lahko svetujete še meni, kot študentu elektrotehnike, ki bi rad simuliral preprosta vezja z diskretnimi elementi in čipi, ne integriranih vezij. Kakšne spletne verzije, kot je CircuitLab že poznam, ampak ta je zelo osnovna, tako da bi rad malo več opcij in predvsem večji nabor delov. Nimam pa še nobenih izkušenj s tem, tako da je skrajni čas da začnem, bi pa rad najprej kaj posimuliral, preden zapravim polno denarja za dele, ki ne bodo delali, popravit pa ne bom mogel, ker nimam osciloskopa, itd. Kakšni so vaši nasveti?

Rias Gremory ::

Vidim, da iščeš bolj napredne stvari.
Žal poznam samo tole, ki je bolj osnovno kolikor vem (še nisem uporabljal): http://123d.circuits.io/
Upam, da ti pride kdaj prav.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Sadida ::

Predlagam da uporabiš Spice, ker se boš z njim sigurno srečal tudi tekom študija in ker je enostaven ter uporaben. Elemente oz. knjižnice najdeš na spletu. Prav tako boš našel navodila za delo z njim.

daljaz ::

Sem si naložil LTspice, ker je zastonj. Malce sem ga že raziskal s simulacijo preprostega vezja "joule thief" (boost converter), ampak bi se rad še bolje spoznal s programom. Prva stvar, ki sem jo opazil je, da se težko išče dele, če ne veš, kaj hočeš/moraš najti.

Imate kakšen predlog preprostega vezja, da se bolje spoznam s programom? Kakšen čip in njegova uporaba mogoče, kakšna logika, ojačevalec? Kaj svetujete?

Sadida ::

Na spodnjem linku lahko najdeš dosti uporabnih stvari, kar se tiče spice-a.
http://lpvo.fe.uni-lj.si/izobrazevanje/...

Rok Woot ::

A obstaja kej dobrega za microprocesorje? Ko sem že par "Microarchitecture simulator" instaliral, pa niso baš neki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

enojedrni računalnik P4 2.6 Ghz

Oddelek: Pomoč in nasveti
132462 (2078) zobnik
»

CPU dela na polno, ram tudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
328620 (7876) m0LN4r
»

Nov napajalnik-na kaj moram biti pozoren

Oddelek: Pomoč in nasveti
152074 (1802) d4vid
»

hp pavilion 17

Oddelek: Pomoč in nasveti
9572 (472) anej123

Več podobnih tem