» »

Kako so vam šli IBM-i po gobe?

Kako so vam šli IBM-i po gobe?

Eddy ::

Imam IBM IC35L080 AVVA07-0...

Star je slaba 2 meseca in slišim zlo čudne nezaželene zvoke, ki jih oddaja.
Recimo če normalno delam z računalnikom, brskam po netu, autocad... mi ko (recimo) hoče nekaj prebrat (disk namreč) mi včasih kr grdo zaskrta (sam zadnje čase recimo ne), doskrat pa samo mal preveč nenevadno in bolj glasno pobrklja (skor mau zapoje)...

Zlo se mi zdi da se počasi posljavlja! Drugače pa dela brez problema glede hitrosti! :'( ;(( ;( :(

A kdo ve če se da s kermu programom prečekirat disk? V Win XP! Ter vaše izkušnje!

Thnx!

Vlady ::

HJa IBM... Nisem ga nikol mel, ker je predrag zame :) Ampak.. imam Maxtor-ja. 80GB ATA 133 7200rpm. Zamenu sm ga že dvakrat. Obakrat kar crknil sam od sebe. Tadrug disk pa je 40GB maxtor ATA 100 5400rpm. Pa mi dela normalno že od začetka, ko sm kupu ta računalnik. Kar se tiče glede diskov... noben ni 100%.
Če pa ti zaškrta, poglej če ti ga ne izkljaplja. Meni recimo po 20 minutah izklop disk, ko pa ga pržge nazaj, tud prav veselo zaškrta. Drugače pa probaj kupit še kako drugo firmo.. ni nujno dražje tudi boljše. :)

roba3000 ::

Men je na 1.5 leta starmu G4 ibm disk crknu, za popizdit. Daš keš, da bi mel ziher stvar in ka dobiš.

mato22 ::

Men je pred 2. tednoma crknu IBM 60 GB kar naenkrat. Bil je zlo glasen in tud čudne zvoke je spuščal. Star je bil eno leto in zdej čakam da vidm kaj bo, ker je bil še v garanciji.
Mel sem pa notr tud že 5 let star WD disk 6.4 GB in še danes dela ko urca, zato sem si kupu še en WD 60 GB in morm rečt, da diska sploh ne slišim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Clemento ::

Men je moj 45Gb zacel ze zelo kmalu potem ko sem ga kupil crkovat ... naredili
so se bad sektorji in spuscaL je cudne zvoke...resil sem ga tako da sem
flashal firmwire disku in nanjga poveznil hladilnik za diske ki ga hladi...od
tedaj se kar dela medtem ko so folku ti diski ze pocrkali...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

dr.J ::

Meni je crknil en DTLA 307015; od takrat imam v mašini dva v software RAID1 kombinaciji. Za vsak slučaj. Tudi ostalim priporočam isto, pa naj bo IBM, MAxtor WD ali kak drugi.

bmandelj ::

Jaz sem tudi imel oz se vedno imam 2 ibm-a dtla 307030 pa mi se vedno delata kot urca
samo enkrat sem moral enega od teh dveh zrihtat z ibmovim drive fitness testom, neki je skrtal pa sem ga spustu cez test in je spet lepo delal.
edino kar je da temu disku ne zaupam vec kriticnih sistemskih filov tako da sta ibma v raid 0 polju in imata shranjene raznorazne podatke ki so bolj ali manj nepomembni
ta drive fitness test je zlo dobra stvarca, skoda da nimajo tudi prugi proizvajalci kaj podobnega

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Eddy ::

Tkole... danes sem ponovno zagnal DFT in mi je po hitrem skeniranju javil:

Defective device; excersive shock,
Failure code: 0×73 TRC 73000996

Pa poženem program za popravilo slabih sektorjev! Pač ta operacija se zaključi brez erorjev!

Pa resetiram računalnik in še enkrat pregledam s hitrim skeniranju in spet ista napaka... Torej jo ne popravi!

A kdo ve kaj naj bi ta eror pomenu?

LP!

TribesMan ::

A nimaš u DFTju helpa ki ti lepo razloži kaj pomeni kakšna stvar.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morazem ::

No če ima kdo doma pkvarjen disk IBM60gb 7200 pa dobro elektroniko, in ga nima nikamor dat bi jaz kupil elektroniko, ker je moja crknla zarad strele.

E-mail: miha.orazem@siol.net

swar ::

Jst imam 20gb in mi tut neki skrta(se izklaplja ceprov nimam nikjer nastiman da se izklaplja !)Kolegu je isti 20gb crknu zdej cakam sam se mojga...Morazem sem ti poslal mail ce bo kej uporabnih delov zate...

koyotee ::

na xp-jih scandisk!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51278 (1220) Jackal
»

Reklamacija diska

Oddelek: Loža
111073 (804) IR Babun
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311008 (6636) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252215 (1271) windy
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312238 (1583) Andor

Več podobnih tem