» »

Kako se rešit nekih čudnih žužkov?

Kako se rešit nekih čudnih žužkov?

Tero ::

Torej vsak dan me v sobi pričaka tole.



Na dan jih moram vsaj 2 ali 3 odnesti iz sobe. Tudi vedno ko grem spat moram celo posteljo pogledat da nimam slučajno kakšne družbe :(
Kakšna ideja kako se tega trajno rešit? Moja soba je takoj pod podstrešjem in ugibam da imajo na podstrešju kakšno gnezdo ali kaj takega in pridejo skozi kakšno luknjo v sobo. Okna imam večinoma zaprta. Preden grem na težko dostopno podstrešje pogledat, če je res kakšno gnezdo, me zanima če mogoče ve kdo kaj to sploh je in ali je nevarno? Tudi če pridem do kakšnega gnezda, kaj lahko sploh naredim?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kriko1 ::

Jaz sem poleti montiral gor mrežico za komarje in sem nekako pustil gor, ter nimam čisto nič v prostoru.
Verjetno pomaga, sicer te zadeve se pojavljajo tudi pri nas nimam pojma pa kaj so. Mislim da so se začele pojavljat kakih 10 let nazaj.

einstein :P ::

@tero

Mislim, da niso nevarni, ne vem pa, kako se jim reče.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

shadeX ::

Tudi če niso nevarni, ni lepo imeti kaj takega ponoči v postelji. Tega se potrebno definitivno znebiti.

Vesoljc ::

a majo cudn vonj (sploh ce ga zmeckas)?

jest tud najdem kakega, pa jim recem smrdljivci... :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mihec87 ::

stenica?

DeeJay ::

http://wanderinweeta.blogspot.com/2010/...
Mislm, da je latinsko Leptoglossus occidentalis

evo slovensko: Storževa listonožka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Tarzan ::

smrdljivci so to ja, spadajo med stenice afaik, ampak so pa klasični smrdljivci. Jih je kup tam zunaj v naravi, še posebej v malinah in robidnicah. banda smrdljiva.

byteman ::

To so zivi aromatorji prostorov. Prosim, da jih ne ubijate. Za vsakega, ki ga ubijes, se ti naseli 5 novih pod posteljo in pocakajo da zaspis, potem pa ti celo noc prdijo v usesa, nos in usta.

Tero ::

Danes sem jih spet našel 5 v moji sobi in 3 v sosednji sobi. :(
Kakšna ideja kako se rešit tega hudiča?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Mesar ::

Pentatomidae.

http://mojdom.dnevnik.si/sl/Varnost/414...

%C5%A0%C4%8Ditaste stenice @ Wikipedia

>> Samica izleže jajčeca v skupinah po 10 ali več in jih prilepi na gostiteljsko rastlino.

Tako da dvomim, da jih imaš na podstrešju, verjetno imaš zunaj v bližini kaj kar jih privablja.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Phantomeye ::

Tale nam tudi pojavlja, neka druga smrdljivka je sicer bolj pogosta



So pa prvi ful creepy s temi počasnimi gibi...

RobertDev ::

Tudi sam sem pod podstrešjem, vse v lesu in so te smrdljivci kar problem sploh ker smrdi ko se polula. Rešil sem se pa tako, da sem zalepil vse špranje s selotejpom, pa mreža čez okno pa je mir. Če boš pa preverjal podstrešje, ti bo vzelo kar nekaj časa, da preveriš vse špranje.
Imamo pa letos prvič problem, da se na zunanji steni sonči po 100 harlekinskih pikapolonic, kaj naj rečem življenje v naravi, je vsakdanji izziv. :P

dottor ::

Takih hroščev bo zdej polno povsod, ker iščejo kje prezimit. Spomladi in poleti so ponavadi zeleni, proti jeseni ratajo rjavkasti. Mi moremo vso perilo ki ga damo sušit, pol ko ga poberemo pretrest, ker ga dobiš povsod. Enkrat sem ga celo v nogavici mel, pa ni lih prijeten filing...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Alexius Heristalski ::

RobertDev je izjavil:

Tudi sam sem pod podstrešjem, vse v lesu in so te smrdljivci kar problem sploh ker smrdi ko se polula. Rešil sem se pa tako, da sem zalepil vse špranje s selotejpom, pa mreža čez okno pa je mir. Če boš pa preverjal podstrešje, ti bo vzelo kar nekaj časa, da preveriš vse špranje.
Imamo pa letos prvič problem, da se na zunanji steni sonči po 100 harlekinskih pikapolonic, kaj naj rečem življenje v naravi, je vsakdanji izziv. :P
Pri nas tudi. Dafuq?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Insekti in žužki pri oknu pri belem dnevu kaj je to?

Oddelek: Loža
212317 (1575) TheBlueOne
»

mrtve muhe v stanovanju

Oddelek: Loža
163046 (2111) CMpunk
»

Majhne žuželke

Oddelek: Loža
109287 (9152) Desty
»

Katera zival je to? Scurek? (pozor: slike)

Oddelek: Loža
248017 (7241) Arto
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018251 (17319) madmitch

Več podobnih tem