» »

DNS težave

DNS težave

v1d3r ::

Pozdravljeni.

Naletel sem na hecno težave z domačim omrežjem in me zanima, če ima morda kdo od vas kakšen nasvet.

Za eno izmed svojih spletnih strani sem spremenil gostovanje, pri registrarju spremenil name server, novi name serverji so hitro propagirali in do strani lahko dostopam povsem normalno, a le če nisem na domačem omrežju. Tam me namreč vedno pošlje na star IP, ne glede na to s katere naprave skušam priti na stran. In nič ne pomaga, resetiral sem večkrat tako router kot modem, pa vendar me še vedno pošlje na star IP.

Ima kdo od vas kakšen nasvet, oz. kdo ve kje bi lahko bila težava?

Vnaprej se vam zahvaljujem.

Pa opravičujem se ker morda zvenim malce uradno, a gre za moj prvi post na Slo-Techu :)

tony1 ::

Še kak dan počakaj...

v1d3r ::

Niti ne gre za to da hitim. Name serverje sem spremenil pred dnevi in stran je normalno dostopna kjerkoli in komerkoli, le na mojem domačem omrežju je nedostopna oz. me vrže na star IP.

GMT7 ::

Katera naprava igra vlogo DNS-a doma?

v1d3r ::

Amisov Enkom modem.

GMT7 ::

Ne bi vedel, kako se na takem modemu cache pobriše in če ga sploh ima, kdaj si ga nazadnje restartal?
Kater DNS je nastavljen na modemu?

Vse naprave za tem modemom se obnašajo enako?

Kateri IP ti vrne nslookup www.spletnastran.com?
A dobis pri ping www.spletnastran.com isti IP?

Malajlo ::

Da nimaš v hosts fajlu vpisanega hosta? Pa še DNS server preveri, kam sprašuješ (nslookup ga izpiše).

Yacked2 ::

Za foro poženi CCLeaner,restartaj router...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

v1d3r ::

Hvala za nasvete.


@GMT7

Kolikor vem modem nima cacha, restartal sem ga pa nazadnje danes in to nekajkrat.

Čisto vse naprave, ki uporabljajo modem vrnejo iste rezultate, torej mi prikazujejo staro stran.

IP za www.spletnastran.com mi vrne 212.44.99.250, pri pinganju dobim isti IP.


@Malajlo

V host filu nimam nič, sem preveril še enkrat za vsak primer.


@Yacked2

Resetiral vse še enkrat, tudi modem in router, poskusil sem iti na stran direktno preko modema, spet isti rezultat. Vsi compi so pa redno vzdrževani, s CCleanerjem, Avastom, SuperAntiSpywarom...


Dejansko mi ni jasno v čem bi bil problem, ker že dva dni iščem rešitev po netu in nič ne pomaga. Zanimivo je pa to, da mi tri domene delujejo pravilno, le pri eni se dogaja kot da name server spremembe niso propagirane, pa čeprav so. Glede na to, da se isto dogaja na štirih compih in petih telefonih, sklepam da gre za nek problem na modemu, morda se pa motim.

v1d3r ::

Preveril sem še enkrat in zdaj kot po čudežu lahko dostopam do prave strani. Očitno sploh ni bila težava pri meni, ampak pri izjemno počasnih spremembah name serverjev pri Amisu. Od spremembe name serverjev je namreč minilo 5 dni.

Hvala še enkrat vsem za pomoč.

GMT7 ::

Verjetno je bil, prej TTL nastavljen na en teden in potem traaaajaaa, preden to izgine iz cachea ISPja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GMT7 ()

Malajlo ::

Zato pa ke nslookup, da lahko tudi drugr serverje vprašaš.
čeprav mi je čudno, ker ti je kazalo pravi IP. Da ni bila spletna sran keshirana ali pa si bil celo na proxyju?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
433857 (2535) MrStein
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404947 (3353) seba-beba
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194484 (4152) Barti
»

Doma postavljen DNS server?

Oddelek: Omrežja in internet
132414 (2088) Bakunin
»

Tezave z BINDom

Oddelek: Omrežja in internet
111487 (1417) Seadoo

Več podobnih tem