» »

Čiščenje računalnikov, laptop, itdd

Čiščenje računalnikov, laptop, itdd

djforever ::

Lp, mene nekaj zanima, veliko se ukvarjam z čičšenjem računalnikov, imam problem, sem doma v bloku in nimam kompresorja, se da kje dobit kaki pametni pripomoček? Mini kompresor, kaj podobnega?

Hvala in lp
  • spremenil: Mavrik ()

Opkow ::

Jaz sem si vzel nekaj temu podobnega, samo, da sem ga vzel v Hoferju za okoli 60 EUR.
Skozi okno si pa vrzem podaljsek na dvorisce. :)

SimplTech ::

Meni super služi 220V pumpa za blazine. Podobna je kot ta: link

Nanjo sem dal 1 m fleksibilne cevi od starega sesalca in na koncu ozek adapter. Stvar mi super služi, je dovolj močna tudi za čiščenje celotnih kišt. Pa poceni je.

djforever ::

AJA TOREJ JE ta pumpa dovolj mocna za ciscnje skatel,na kunco ozek nastavek od sesalca in je to to?

djforever ::

AJA TOREJ JE ta pumpa dovolj mocna za ciscnje skatel,na kunco ozek nastavek od sesalca in je to to?

SimplTech ::

Ta, ki jo imam jaz je čisto dovolj močna tudi za klasične PCje (sem čistil PC od brata pred dobrim tednom - vsaj 3 leta nabiranja praha in je bil čist v parih minutah).

No stvar je sestavljena tako: omenjena pumpa + 1m rebraste cevi od starega sesalca za avto (kot je ta na sliki)


+ končnik (nastavek) iz cevi za zalivanje - primer:



Cev je premera cca. 4 cm, ta končnik iz cevi za zalivanje pa fino zoži premer cevi in tako poveča pritisk zraka. Zame je to najbolje naloženih 10 EUR.

Frenckie ::

Lahko uporabiš tudi sesalec, ki ima dvojno funkcijo - na eni strani priklop za sesanje, na drugi strani pa priklop za izpihovanje.
Tanek nastavek pa že imaš v kompletu.
Je kar učinkovita zadeva. Imam enega takega 1600 W in ga pogosto uporabljam za take zadeva - je kar malo premočan.

opeter ::

Frenckie je izjavil:

Je kar učinkovita zadeva. Imam enega takega 1600 W in ga pogosto uporabljam za take zadeva - je kar malo premočan.


Načeloma lahko to reguliraš s tistim gumbom, ko ga obračas, ali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Frenckie ::

Žal nima regulacije moči. Je mokro/suhi sesalnik.
Prilagajam z odmikom šobe ali z roko ublažim moč zračnega izpuha odvisno kaj čistim.
Ventilatorje pa je treba obvezno blokirati.

...:TOMI:... ::

V bloku ne moreš izvajati čiščenja-izpihovanja, to je potrebno delati zunaj pod streho. Zato si nabavi podaljšek in nabavi kompresor ter ta dela izvajaj zunaj pred blokom. Sesalec pa ne opravi dela, tako kot bi moral.
Tomi

Engineer_ ::

sesalci so povsem neuporabni za čiščenje računalnikov (če imajo le funkcijo sesanja). Enostavno nima veze kako močan sesalec imaš saj bo vedno sesalna moč premajhna da bi povlekel svinjarijo ven iz majhnih rež, če so le te preveč oddaljene od šobe. Če ima sesalec funkcijo izpihovanja pa pač pihaš z malo večje razdalje in je ok...

Za takšno početje se uporablja kompresor ali stisnjen zrak v spreju, če nimaš druge izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

...:TOMI:... ::

Stinjen zrak v piksni je potrata denarja. Za ta denar lahko pri sosednjem vulkanizerju ali kakem drugem podjetniku cel mesec pihaš. Sicer pa nabavi nastavke za polnjenje žog in na petrolu (kjer imajo ročko, ne avtomatsko polnjenje) izpihaj.

http://www.sportnatrgovina.si/zoge/tlac...

Recimo te plastični.


Vedeti pa moraš, da se v kompresorju nabira voda in tudi rja ter olje. Vodo je treba redno prazniti in še bolje je imeti lovilec olj in vode. Drugače imaš ne prav blagodejen mikro tuš mame plate in vseh komponent. Pri kompresorjih, ki niso v tvoji lasti nikoli ne veš, kaj pihne ven, tako da, na lastno odgovornost pihaj na petrolu.
Tomi

korošc ::

no sesalec lahko uporabiš v primeru da je res obilo prahu v kišti - beri pajčevine cele bale prahu itd
fina dela pa potem spihaš s kompresorjem (pazi na kondenz!)

fosil ::

...:TOMI:... je izjavil:

V bloku ne moreš izvajati čiščenja-izpihovanja, to je potrebno delati zunaj pod streho. Zato si nabavi podaljšek in nabavi kompresor ter ta dela izvajaj zunaj pred blokom. Sesalec pa ne opravi dela, tako kot bi moral.

Na balkonu se da brez problema, ne rabiš ven hodit.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Čiščenje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
282295 (2029) dzinks63
»

S cim cistiti prah/PC v studentski sobi

Oddelek: Pomoč in nasveti
467553 (6454) Unknown_001
»

Čiščenje prahu z stisnjenim zrakom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152998 (2556) ...:TOMI:...
»

Spihovanje-čiščenje računalnika z kompresorjem, je to pametno počet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173887 (3448) Dami
»

Kje v LJ kupiti stisnjen zrak v pločevinki?

Oddelek: Kaj kupiti
238659 (8279) nodes

Več podobnih tem