» »

prenosnik pregrevanje grafične kartice

prenosnik pregrevanje grafične kartice

asutarv ::

Pozdravljeni, kot prvo bi se opravičil če sem odprl že prej odprto temo, sem jo iskal a podobne sam nisem našel :P

No vglavnem pred kratkim sem se odločil malo poriktat prenosnik saj se je ta kar pošteno pregreval (vačseh se je ugasnil že po 5 min uporabe ker se je pregrel). Menjal sem pasto na procesorju in na grafični. Je pa bila na grafični kartici nekakšna folija ali nekaj podobnega kar je zgleda dobro prevajalo toploto. Sam sem nameraval nanesti samo pasto a pride plast pretanka in je med pasto in vodilom še zrak.
Zanima me kje bi se to folijo dalo dobiti (ali pa z čim se jo da nadomestiti) oz kaj sploh ta folija je (sem vprašal že v par računalniških trgovinah pa mi nihče ni vedel povedati kje se da dobiti) :)

Hvala za pomoč, Kabunc

SimplTech ::

Po moje je bil na grafični termalni trak (thermal pad). Verjetno je bilo videti tako: link

Mitch ::

Ta termalni trak definitivno ne more bolje prevajati toplote od dobre termalne paste...

Engineer_ ::

http://www.mimovrste.com/artikel/217015...
Ta termalni pad prevaja toploto bolje od vsake termalne paste.

Neprimerljivo boljši od najboljših termalnih past, ker je narejen na osnovi kovine. Ko ga daš enkrat med CPU in hladilnik se nekako stopi in naredi perfektno vez med cpu in hladilnikom, hladi maksimalno.

V prenosnik se vsekakor splača dat. Jo je pa težko odstraniti, tako da ko se odločiš za liquid Metalpad, ga imaš doživljenjsko...zaradi izdelave iz kovine se pač ne iztroši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

asutarv ::

aha saj koliko sem razumel prodajalca je treba pasto namazat čisto na tanko, da dosežeš maksimum, in potem je glih ene malo lufta umes. Bom poskusil to zadevo z mimovrste pa da vidimo, sej slabše itak skoraj nemore biti :)

Hvala vsem za pomoč in nasvete :)

Engineer_ ::

nisem še testiral, tako da nevem kako se dejansko obnese. Samo sodeč po testih je zadeva precej dobra.

Poročaj, ko namestiš, me zanima kak bo rezultat.

asutarv ::

Bom moral počakat do drugega tedna, pol pa poročam :=)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824919 (4679) Valvoline
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736702 (4818) care20
»

Termalna pasta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272672 (1317) negrdiraček
»

Kaj namesto termalne paste?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
254010 (1465) janezvalva
»

Kaj je boljse? (Use za graficno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202162 (1778) cordo

Več podobnih tem