» »

Izklop prenosnika pri inštalaciji win 7

Izklop prenosnika pri inštalaciji win 7

MaticAKARoxY ::

Pozdravljeni!

Prijatelj me je prosil, če mu lahko na prenosni računalnik naložim nove windowse. Odločil sem se za 32-bitne Windows 7 Ultimate.
Windowse sem naložil na bootan USB ključek in pričel z inštalacijo. Vsi koraki inštalacije so bili uspešni, vse dokler windows ni prišel do
koraka "completing installation". Po določenem času se prenosnik ugasne. Zanimivo je tudi to da se izklopi tudi adapter. Za ponoven zagon prenosnika
sem moral izklopii adapter iz vtičnice in ga ponovno vklopiti. Prebiral sem že različne forume, kako rešiti ta problem. Nastavite v biosu sem vse dal
na defaulf, poskusil tudi inštalirati iz dvd-ja, preveril memory check in nič ne pomaga. Razmišljal sem sem tudi v smeri flashanja biosa, vendar nikjer
ne najdem pravih korakov kako to narediti brez uporabe windowsov. Se je že komu kaj podobnega zgodilo? Kako rešiti problem?

Gre pa se za prenosnik Acer Aspire 6930g.

Za vsako pomoč se že v naprej zahvaljujem.

MaticAKARoxY ::

Pa v naprej se že opravičujem če sem temo postavil v napačen del foruma.

Cold1 ::

Kako rešiti problem?


Dve vprašanji:

a): Ali je tale prenosnik združljiv z Okni 7?

b): Privzet OS je Windows Vista, delujejo pa tudi XP-ji, si poskusil z originalnim OS-om, ki je bil prednameščen na prenosniku?

Hayabusa ::

Model prenosnika ?
Odstrani baterijo pred instalacijo.

Daj preveri če lahko namestiš l/x ubuntu http://www.lubuntu.net , http://xubuntu.org .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

MaticAKARoxY ::

Cold1 je izjavil:

Kako rešiti problem?


Dve vprašanji:

a): Ali je tale prenosnik združljiv z Okni 7?

b): Privzet OS je Windows Vista, delujejo pa tudi XP-ji, si poskusil z originalnim OS-om, ki je bil prednameščen na prenosniku?


Nisem 100%, amapk mislim da je združljiv z win7, glede na to da na njihovi uradni strani ponujajo drivere za win7

Tudi z inštalacijo Xp-jev sem imel težavo. Med inštalacijo z usb-ja zahteva win xp CD. In ko ga vstavim se izpiše nek error. nisem si
zapomnil kaj je bilo (Mogoče je kaj narobe z windowsi. Bom moral preverit). Orginalnega cd-ja pa nimam. To bi še bla ena izmed opcij, da sprobam.

Po drugih forumih sem tudi zalsedil, da se je ta napaka že pojavljala na drugih prenosnikih, tudi stacionarnih pc-jih

solatko ::

Z instalacijo XP si imel problem, ker je v bios-u za sata enoto, AHCI način, katerega xp ne prepozna in ne najde diska. Namesti windows Visto in potem upgrade na w7.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz Win8 na Win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
81406 (1007) djabi
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378346 (7552) Invictus
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376020 (5625) solatko
»

Ubunto vs. windows 7 64bit (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15632345 (28834) poweroff
»

Kateri Linux je najbolj primeren za prehod iz Winsow?

Oddelek: Operacijski sistemi
261905 (1504) Skrat

Več podobnih tem