» »

Houston, We've Got a Problem - RAM

Houston, We've Got a Problem - RAM

celjan34 ::

Zdravo.

Asus P7P55D-E EVO plata in ram Corsair VALUE SELECT 2x4GB CMV8GX3M2A1600C11 - ne dela najbolš, oz. sploh ne dela :)

Zej je tko, ko dam vsakega posebej delata, ne glede ker slot, ko pa dam oba skupi pa ne delata, uno AB, se prav dve modri al dve črni ne delata, delata edino ena črna in ena plava skupi, ok ampak z njima se windows ne zalaufa, ko začnejo loudat une 4 barvne pikice, BS in reset, včasih sam, včasih stoji, če pa dam slota črnega na eni strani in čisto na drugi strani modrega, pa tudi dela, ampak windows že kr na začetku... take mavričaste kockice in se resetira, brez BS.


Zdej je tko, kompatibilnost pod vprašajem, ne? ampak kar mi gre v nos je, da plata na defoltu ma za ram komi 1333, višje frekvence so že pod O.C. ampak če grem not z enim ramu v bios, pa nastavim profil, kateri dvigne na 1600MHz in zmanša množilnik in poveča FSB oz. BCLK.

hočm pa rečt, da z le enim v bilokermu slotusicer v biso gre, ko vindows začne loudat pa spet vrže ven. Windowsu mi ni ratal še z nobeno kombinacijo zalaufat, je pa res, da mam 32bit, ampak to ponavadi ni blem, al pač?

Kaj naj zdej nardim? ok, to menjava za druge al prodaja, to vem, to, kaj nardit, da bi delalo v tej kombinaciji s to plato

Hvala

Ima kdo prosim kako idejo kako to rešit? Rama sta pa nova, ni frke namreč.

mihec87 ::

Obstaja možnost da sta rama fuč, glede na to da ti ne rata prit v windows z nobeno kombinacijo(posamezno/v paru)..Če maš možnost ju probi kje drugje, lahko probaš z memtest...
Ferkvence pusti zaenkrat...

celjan34 ::

rama sta bla zapakirana! je pa tudi res, kar sem prej pozabu napisat, da rama pač, v dual kanal normalno spiker zapiska, ko da je ok, in ko začne izpisovati, recimo druga postavka mneda al prva se izpiše mhz rama, pol iniciranje USB, za tem, pa bi se mogl pojavit izpis količina rama in tle se ustavi. nimam možnost probat kje drugje, nimam druge plate. bi mogu enga najdet al pa u kak servis nest.

nre gre z memtestom po moje, ker tudi ko grem not z zagonsko, oz. kokr če bi hotu inštalirat win na novo, ko začnejo une 4 barvne pikice laufat, je konc, ne gre dlje, reset samodejni, al pa BS

e-jej

Samson ::

Ti celjanar...dej poglej ce mogoce tile tvoji rami potrebujejo malce visjo voltazo, oz. koliko jih sama plata nastavi ko prebere iz spd al kaj je ze v ramih za en cipek...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

celjan34 ::

http://www.corsair.com/en/memory-by-pro...

ja 1.5V piše, kolk pa da plata pa ne vem, verjetn tud tolk, sicer ne vem kje piše za plato, verjetn je dost no. hmmm....

Samson ::

Pejt u bios in dvigni za .1 oz .2 voltazo, oz jo rocno nastavi na 1.5 ali 1.6 V. Probaj, porocaj. Sicer pa imas nekje tudi moznost vpogleda koliko imas voltaze na procu, ramu in podobno. Resda niso 100% ziher vrednosti ampak referenca je pa le...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

celjan34 ::

ja tam pod AI tweek piše voltažo in defolt je 1.5, prej ko sem izbral en profil OC, da se ram mhz dvignu na 1600mhz, je bla voltaža za ram 1.6xx, tak da dvomim, da bi to pomagal, razn če še dvignem :)

Samson ::

Probaj rocno nastavit na 1.6 oz 1.7 in latence nastavi rocno, ne na auto. Ce rami imajo moznost 1600 potrebujejo ziher visjo voltazo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

celjan34 ::

OK! grem probat

morm zej vse prestavt, mislim, mam sam ta komp :)

pridem povedat kaj mamo.

hvala za 1x vsem

lp

celjan34 ::

Samson, sem dal na 11-11-11-30, pa isti efekt, ko začne windows 7 loudat une 4 barvne krogece, freznein BS

zram pa napiše to, poglej na slik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celjan34 ()

Samson ::

Vpisi spodnjo kodo v google in poisci resitev
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Hayabusa ::

Preveri če imaš zadnji bios:
http://www.asus.com/Motherboards/P7P55D...
npr:
Version 1504
P7P55D-E 1504 BIOS
1. Improve memory compatibility



Zej je tko, ko dam vsakega posebej delata, ne glede ker slot, ko pa dam oba skupi pa ne delata, uno AB, se prav dve modri al dve črni ne delata,

Sedaj ti torej v dual channel načinu ne delata.

Testiraj ram s tem http://www.memtest.org/ .
Si dal bios na default nastavitve ter odstranil morebitne druge rame, razeh teh iz corsair kita ?

Vizualno preveri kondenzatorje na os. plošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

celjan34 ::

stvar je taka

ne dela z najnovejšim niti z omenjenim biosom, itak sm mel prej najnovšega, al sem dal gor eno verzijo starejšega, ni bios problm očitno, razn če bo/bi mogu bit še kak novejši :)

kar se pa tiče memtesta je pa tko, ko poženem memtest in ko začne čekirat in bi naj štel % frezne in ne prime ne eskejp ne F1, niti procenti ne štejejo, zmrzne pač. ampak rama sta bla vseen zapakirana, predn sm jih dal not

kaj mamo pa zdej?


za nazaj, ko spreminjam povečujem voltažo, je isto BS le sporočilo je drugo in sicer.... BAD_POOL_HEADER

še kakšen nasvet?


aja, še to, kondenzatorji so dobri, ker plata s kingstonom laufa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celjan34 ()

Enron x86 ::

A si že uporabil gumb MmeOK!, ki je namenjen prav razreševanju težav z RAM-om?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

celjan34 ::

Enron x86 je izjavil:

A si že uporabil gumb MmeOK!, ki je namenjen prav razreševanju težav z RAM-om?

lp

ja sem ja, resetira se, ne nardi pa nič, razn če ga treba prtiskat tok dolg, da bo delal?

Enron x86 ::

Tip v videu reče, da ga je treba držat 3 sekunde. Probaj.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

celjan34 ::

no sej, če ga samo prtisnem ni nič, če ga držim, se resetira in nazaj prižge

ampak sam ram dvomim da bi bil hin, ker recimo v bios s vsako posamezno palčko lahko grem, le go se bi pa naj začel windows nalagat, pa zmrzne, ker pod sysinfo v bios kaže ram, sicer 4088, ne vem kje je to najdu, drgač bi naj blo 4048, ne? tudi latenco pokaže, vse, le windowsa ne louda

Gapi ::

4096 pa res.

Da pa je ram pokvarjen pa nisi pomislil. Lahko se kaj zmuzne pri kontroli. DoA
No person is rich enough,to buy back his past.

celjan34 ::

4096 ja, no v biosu piše 4088. seveda se bojim že skos tega, da bi bli rami hin, ampak, sej pravim, ko pc štarta, če je posamezna palčka not, napiše najprej iniciranje usb... Done! naslednja vrstica je 4096 OK in gre naprej, med em ko sta not obe palčki, če sta v dveh črnih ali modrih slotih že takoj frezne, po postu iniciranje USB... Done! in tle se konča... če pa sta palčki v modrem in rčnem slotu, pa gre po postu USB še naprej, normalno v bios, le windowsov noče nalagat, ko jih začne, frezne. tko da jaz še vedno mislim, da bi se dalo to rešit z nastavitvami, vendar ne vem kakšnimi, seveda je pa najprej treba probat rama v eni drugi plati, da vidimo, če delata, da ne bomo tle se brezveze matral.

a je kdo iz 03 tle, da bi mu lahko prinesu rama in jih sprobal? ;)

Hayabusa ::

Testiraj kako dela ubuntu live (če sploh).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

celjan34 ::

tudi linux ne dela, una uvodna slika ja, ko pa začne rogovilit po strojni opremi [xxxxxxx]..... pa se resetira


a je kdo, s kjerkoli, sam da ni zdej 100km se za furat, če lahka pridem do njega z rami, da jih sproba na kaki drugi plati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celjan34 ()

Hayabusa ::

Pobaraj hojnikb.

celjan34 ::

glej to!

sem šel kupit drug ram, 2x4 1333 in dal not, delata al pazi to, tudi corsaira zdej v kombinaciji s temi dvema delata. očitno je problem v latenci, grem zej probat, sicer itak nima veze, sam da vem, da sta cprsaira dobra


hvala vsem za trud


lp

pa praznike in to ;)

mihec87 ::

Pozeni memtest pa pusti par H..verjetno sreča saj ti večino daje v nove rame-ko bo naletelo na corsair pa se lahk zatakne..

celjan34 ::

no, no! ne klicat hudiča. bom pa sprobu ja, tnx ;)

javim še to pol, je pa res da trenutno mam 32bit os, in uporabla le prvo palčko, ki je takeMS, da zamenjam? bom probu še to prej, to je hitrej

celjan34 ::

No, takle je zdej. memtest je šel skos in kolikor se jaz razumem na medicino, je to OK?

začetek

10%

20%

30%

40%

50%

60%

70%

80%

90%

konec


potemtakem sta oz. so vsi 4 moduli v redu, le da plata ne podpira corsaira, ker le tako se zalaufa mašina, da sta takeMS v slotu 0 in 2, corsair pa v 1 in 3, ko zamenjam vrstni red ne dela.

jest upam da je to to hvala vsem ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528148 (6805) Jst
»

4GB ram-a, uporabno le 1.99GB

Oddelek: Strojna oprema
312474 (1956) iNooby
»

V Uporabi Samo 3.96 Rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
143038 (2472) Zheegec
»

Računalnik - težave/nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
324603 (3919) stiper7
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326767 (6160) smotanc

Več podobnih tem