» »

CHIFTEC 420W ali ENERMAX EG365AX

CHIFTEC 420W ali ENERMAX EG365AX

WhiteWolf ::

Cena je priblizno enaka (17 jurjev)! Kateri napajalnik je boljse vzet? Agrumente prosim!

Hvala za odgovore.

boštjan ::

HPC-420-302DF 420W +5,5V(40A), +3,3V(30A), +12V(18A) in aktivni PFC
Keri ENERMAX:EG365AX-VE (W) FCA ali EG365AX-VE(G) FMA??

WhiteWolf ::

1. Za enermaxa se ne vem ali bi doplacal tista 2 jurja za FMA

Ko sem gledal tehnicne podatke ima ta Enermax vse voltaze boljse razen +5!
+5(32A)
+3,3(32A)
+12(26A)

Je torej bolje vzeti ENERMAXA, ceprav ima "kao" nizje nazivno moc, po podatkih pa zgleda, da je boljsi!

Zanima me pa, koliko sploh ti podatki drzijo!

overman ::

Mislim, da se na te podatke lahko kar zaneses. Jaz ti svetujem enermaxa, ker imajo tudi vecje izkusnje kot pri chieftecu. Sam imam enermaxa 353W z dvema vent.-eden nastavljiv in sem zelo zadovoljen-stroma nikoli ne zmanjka pa ce priklopis vse kar je mozno nanj.:D

WhiteWolf ::

Tnx! Bom menda res kar Enermaxa vzel raje!

frenk ::

Torej pri napajalnikih sta pomombni 3.3v in 5v napetosti. Zanima me katera je bolj pomembna. Enermax ima 3.3V linijo močnejšo le za 7W, 5V linijo pa ima šibkejšo za celih 40W. Ali je potemtakem 3.3V linija toliko pomembnejša??:\

WhiteWolf ::

+3.3 ima sibejsko za dva!

frenk ::

Za dva ampera, kar je pri 3,3V enako 6,6Wattov:D Pomoje:\

Jebiveter ::

Jest imam Chiefteca in sem prav zadovoljen. Moci ima dovolj za vso periferijo, ki so jo bom zmislu zmetat v big tower.
Je pa glede na test pri Tomu nekje v zlati sredini: ni preglasen, ima toliko moci kot deklarirano, vec kot dovolj prikljuckov, itd.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

frenk ::

Moje napetosti: 3,3V=>2,58V:D :D
5V=>4,92V
12V=>12,22V
Tale 3,3V napetost se mi zdi nekoliko nizka. Kje je meja??:\
Ja sj vem da je treba napajalnik nabaut-grem itaq u pondelk nabaut(ga čakam že ceu tedn).

VASkO ::

za 3.3V ti MBM kaze napetost Vdimm, tak da je kar prav

Jaffa ::

Kolk jaz vem, so te napetosti, 3,3 in 5V odvisne tud od plate ! 8RDA+ ima na primer slabo 5V linijo, ki niha preveč. To je v enem testu pisalo, ko so primerjane 8RDA+, 8RGA+, Abitka... Po mojem prešvoh kondenzatorji oz. premali...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

frenk ::

Kva pa če bi še kšnga zravn pršvasou? Škodt ne more.

Blisk ::

Jst sm nabavu čifteka 420W in sem vweč kot zadovoljen.
Jst mislim, da so pr boljših napajalnikih samo nijanse glede kakovosti

WhiteWolf ::

Blisk: A je napajalnik tih?

Blisk ::

JE, vsaj zame, sliši se še sam vent, iz procesorja.

WhiteWolf ::

A veste, kje bi se dalo dobit tega Chifteca 420 v Mariboru, ker bi se rad izognil postnini! Za ceno, ki ni visja od 17.500!

boštjan ::

če boš kupoval v AGT,poštnine ti ne zaračunajo.drugač pa pitaj v powerplusu,comtron (v comtronu so pod imenom ARENA ti PSU-ji) in pcsistemi.
arena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

WhiteWolf ::

Ah, te bom pa kr pri AGTju narocu, ce se potnine ne zaracunajo! 10TNX

boštjan ::

Pametna odločitev,ker pri comtronu je 21k ta PSU

WhiteWolf ::

Sm vido, celo vec je! 21.700 se mi zdi! Blajk,... So nori ti Comtronovci! Pa si ziher, da je postnina zastonj pri AGT-JU?

frenk ::

Pr AGT-ju ti zaston na dom prpelejo(to je men reku k sm iz kranja), drgač pa še nimajo napajalnikou in me u glavo j***** že skor ceu tedn da ga bojo dobil. Prau da nj dons popoudne pokličem. Ma da ga majo čene sem pa kr ubesu. Joke:D

boštjan ::

Pa si ziher, da je postnina zastonj pri AGT-JU?

100% je PTT for free ,ker sem sam elitko od njih kupo+ae na njihovi strani pise,da je 4free.samo pol nimaa 5% kes popusta.

WhiteWolf ::

Proklet AGT! Dans je ze sreda, pa se nism nic dobu! Narocu sm pa v ponedeljek in so rekli, da bo v torek ze pri men! Pa jih v torek klicem, ce so poslali, ker nisem nic dobu, so rekli, da so zal pozabli dat na paketno dostavo,... Klicem danes pa zopet recejo, da imajo tezave z posto in niso mogli oddat paketa! Umatr ej! Jutr se zagotovu tut ne bom dobu,...

Grem stavit, da prej kot naslednji teden ne bo! Pa za kaj recejo, da so poslali, potem pa naslednji dan recejo, da pac niso mogli?:\

Najraje bi kupu ta napajalnik kar v MB, sam ko ne vem kje ga se majo drugje kot v COMTRONU, kjer je cena SVINJSKA!,...8-O

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Na NETU je ena firma k prodaja čifteke :)
je pa iz MB, točno ne vem, vpiš v brskalnik ime napajalnika in ti bo našu.

boštjan ::

whitewolf,tudi v velenju dobiš tega čifteka,poštnina pa je 500sit,če se ne motim.Pokliči in vprašaj.Me pa čudi da AGT dela probleme,ker ko sem jaz plato naročo mi je reko da je nimajo v skladišču,ampak da bo čez 2 dni pri meni in res je bla.

WhiteWolf ::

Blisk: nisem našel! :'( :(

frenk ::

Kuko da niso dobil8-O 8-O ???!!!

Jest ga mam že duma:D
Kupu sm ga u tork(pa ja niso sam enga naročil:\)

boštjan ::

whitewolf pokliči še v velenje,če se ti mudi,mogoče ga majo

WhiteWolf ::

Tole so mi iz AGT-ja poslal!

Pozdrav!


Napajalnik je že šel danes naprej. To pomeni, da bo res jutri pri vas.


Matr, ce ga jutri ne dobim ej, bom sel tja, pa naredil,...hm,... Se ne vem kaj jim bom naredil1>:D

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

"Mosfets + voltage = HEAT!
Mosfets are the power regulators of the motherboard. Because your power supply only gives out 12v and 5v, the cpu/ram/etc voltages have to be converted from these power supply rails, and this is done so through a series of mosfets and capacitors. The mosfets on the 8RDA+ are located on the left side of the cpu socket and can be seen in the image below. They are the row of black 3 pronged chips in a vertical row. The chip above is the "vreg" chip which could also stand a bit of cooling at high fsb and voltages. A lack of cooling on these is actually a main cause of voltage fluctuations, and if you can't achieve a high vcore (normally 1.9+) without stability problems, this is probably why. The obvious fix is to add a few heatsinks, and it is commonly suggested to put a heatsink on the "vreg" chip which is located just above the mosfets in the pictures below. On the left we see the bare mosfets, in the middle left a heatsink for each chip. On the right we see two different images using a combination of fans and heatsinks."
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

WhiteWolf ::

Sm koncno dobu napajalnik! Mi ni zal denarja zanj, ker vsaj zame je neslišen!>:D

Na žalost bom pa moral nalimat hladilnike na mofeste, ce bom hotu proc. dat vec kot 1.9V! :(

Blisk ::

Jaffa ::

Sej ga je že dobil...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
5829 (782) MilkyWay
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462934 (2061) schurda
»

Chieftec napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
964517 (3297) Stallone
»

kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
121799 (1622) Fury
»

PSU za okoli 15k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
421958 (1469) MALJUTKA

Več podobnih tem