» »

najboljše obuvalo

najboljše obuvalo

shinko ::

Zdravo,

katero obuvalo priporočate za osebo, ki je na nogah 8-12 ur na dan? Dosti je hoje in stanja. Mora biti anatomsko, da noge ne bolijo in da bo tudi najboljše gledano na dolgi rok. Delo se upravlja v zaprtih, primerno klimatiziranih prostorih. So Crocsi v redu ali priporočate oz imate izkušnje s čim drugim/boljšim?

LP

bluefish ::

Stran od Crocsov za dolgotrajno hojo/stanje.

dottor ::

Jaz sem crocse (original) uporabljal poleti ko sem delal kot pomočnik v kuhinji in so se super izkazale. Zdej odvisno kakšno delo delaš. V kuhinji si kot pomočnik/pomivalec si 7-8 ur okoli vode. Csrocsice so prišle prav, ker ne drsijo na mokrem, pa spereš jih pod tušem, ko jih kej umažeš s hrano.

Kot sem reku odviso je od dela ki ga opravljaš. Zdej dajat 30+€ za crocsice in ugotovit da ti ne odgovarjajo ej brezveze, edino če jih boš doma nosu. Jaz jih poleti dosti nosim, ker so komot pa koža relativno dosti diha v njih.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Aston_11 ::

Jaz jih imam že 4-5 let in so super. Originalke, ne fejkiči, ki ti usmradijo nogo.

RejZoR ::

Osebno mi najbolj odgovarjajo kakšne tekaške Nike superge. Torej ogromno mreže, da so zračne, anatomsko oblikovana notranjost pa dobro podpira stopalo. Razni natikači so eno navadno sranje in v tem nebi mogu bit po 6-10 ur na nogah. V najkicah pa brez problema.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dottor ::

Ja jaz zdej že par let si kupujem tekaške najkice za hojo, saj sem ugotovil, da mi je najbolj komot hodit v njih. Sem poskusu že par drugih znamk in modelov od Nike ampak mi RUNNING serija najbolj odgovarja. Poleti imam pa večino crocsice na nogah.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fantasycamp ::

dottor je izjavil:

Ja jaz zdej že par let si kupujem tekaške najkice za hojo, saj sem ugotovil, da mi je najbolj komot hodit v njih. Sem poskusu že par drugih znamk in modelov od Nike ampak mi RUNNING serija najbolj odgovarja. Poleti imam pa večino crocsice na nogah.


maš sliko?

carota ::

Glede na to, da je človek 2 milijona let hodil bos, brez mehkih/blaženih podplatov in dvignjene pete, bi lahko sklepal, da je telo temu prilagojeno. Zase gledam v smeri Vivo Barefoot.

dottor ::

fantasycamp je izjavil:

dottor je izjavil:

Ja jaz zdej že par let si kupujem tekaške najkice za hojo, saj sem ugotovil, da mi je najbolj komot hodit v njih. Sem poskusu že par drugih znamk in modelov od Nike ampak mi RUNNING serija najbolj odgovarja. Poleti imam pa večino crocsice na nogah.


maš sliko?


Neki podobnega temu:
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shinko ::

Nekje sem prebral, da se priporoča, da je peta malo privzdignjena. Mislim da je bilo na neki Viziti ali podobno...

...:TOMI:... ::

Glede obutve za bosonoge... Najprej je treba postopoma in zelo počasi hoditi bos, brez obuval. Šele po nekaj tednih ali mesecih bose hoje je nato priporočljivo obuti Vivo Barefoot ali recimo Vibram 5 fingers. Nikoli najprej nositi obuvala za barefoot in nato hoditi bos. Noga mora biti utrjena.
Tomi

HighBane ::

Priporočene so tudi kompresijske nogavice/rokavi za večurno stojenje. Sam jih nimam, sam jih veliko prijateljov ima za v službo. Kao da ti kri bolj kroži in se ti ne ustavlja v nogah. Tako za razmislek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

carota ::

HighBane je izjavil:

Priporočene so tudi kompresijske nogavice/rokavi za večurno stojenje. Sam jih nimam, sam jih veliko prijateljov ima za v službo. Kao da ti kri bolj kroži in se ti ne ustavlja v nogah. Tako za razmislek

Je naravno stanje telesa tako, da kri zastaja v nogah, če si cel dan na nogah? Če nosiš pancarje, verjamem. Če pa imaš kakšno dobro "barefoot" obutev pa meča opravljajo nalogo pumpanja krvi in limfe navzgor po telesu. Tako, za razmislek. ;)

Mimogrede, vsakodnevno nosim neko čip "obutev za prosti čas", ki pa ima popolnoma raven, širok in tanek podplat. Nimam nobenih težav. Ko pa obujem čevlje, ki imajo malo privzdignjeno peto, me po kakšnih 10 minutah začne bolet v križu in mi ni udobno.

shinko je izjavil:

Nekje sem prebral, da se priporoča, da je peta malo privzdignjena. Mislim da je bilo na neki Viziti ali podobno...

Torej zdravnik s 6 leti faksa in nekaj let specializacije trdi, da je nekaj milijonov let evolucije šlo v napačno smer in potrebujemo proteze vsi in po defaultu?!? Sounds like BS. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Riff ::

jat sem na šihtu 8ur od tega včasih 7ur na nogah in stalnega premikanja gor dol sm ke :)) men odgovarjajo kakšne tekaške najkice ali pa adidias teniske,

Iatromantis ::

Odvisno od službe, a najboljše bi bilo bos, kar prinaša najboljše zračenje :)

AceD ::

Tile se dobro obnesejo pri 8+h/dan mešanice hoje, stanja in sedenja.

Aston_11 ::

carota je izjavil:

Glede na to, da je človek 2 milijona let hodil bos, brez mehkih/blaženih podplatov in dvignjene pete, bi lahko sklepal, da je telo temu prilagojeno. Zase gledam v smeri Vivo Barefoot.

Zato pa imamo Valdoltro, ker se je telo tako fenomenalno prilagodilo v 2 milijonih letih, na barefoote pa toliko, da opozarjajo, da moraš paziti, kako se na njih vtekavaš, ker sicer pride do poškodb vezi in kosti v stopalu.

BlackMaX ::

Men te pomagajo...včasih se počutim kot, da lebdim.

 Like walking in heaven

Like walking in heaven

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

gruntfürmich ::

v vrtcih in šolah si učasih vedno videl kaj takega: http://www.kopitarna.com/?product_tag=m...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

carota je izjavil:


Je naravno stanje telesa tako, da kri zastaja v nogah, če si cel dan na nogah? Če nosiš pancarje, verjamem. Če pa imaš kakšno dobro "barefoot" obutev pa meča opravljajo nalogo pumpanja krvi in limfe navzgor po telesu. Tako, za razmislek. ;)

Naravno stanje telesa ni 8 urno stanje za pultom in podobno. Če stojiš bolj kot ne pri miru, je zastajanje krvi nekaj povsem običajnega.
Če se gibaš, zastajanja ni.

Heisenberg ::

Sam sem nosil 4leta Crocs Bistro model - ne drsi tudi na olju super...to je kot bi hodil po oblakih ...lahko samo priporočam!

AMPAK ko se zrabijo po kakem letu ali malo dlje jih je dobro zamenjati ker se razlezejo in zgubijo podporo na peti in potem niso več tako dobri...

idealen čevelj bi bil če bi bil crocs ampak z dvignjeno peto - zmaga!

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

v vrtcih in šolah si učasih vedno videl kaj takega: http://www.kopitarna.com/?product_tag=m...
Jst mam v službi točno tele od Kopitarne:



In jih ne bi zamenjal za nič drugega. Super zračni, lahki in anatomsko oblikovani, peta malo višje.

b00mer ::

shinko je izjavil:

Zdravo,

katero obuvalo priporočate za osebo, ki je na nogah 8-12 ur na dan? Dosti je hoje in stanja. Mora biti anatomsko, da noge ne bolijo in da bo tudi najboljše gledano na dolgi rok. Delo se upravlja v zaprtih, primerno klimatiziranih prostorih. So Crocsi v redu ali priporočate oz imate izkušnje s čim drugim/boljšim?

LP

Js sm mel podobn problem...podplati so me bolel, da tut spat nism mogu ponoc. Zdej furam najkice (FREE RUN) ne duha ne sluha o bolecinah!

one too many ::

Glede zastajanja krvi - včasih so pravili, da so krčne žile poklicna bolezen natakaric.

Tisti, ki pravite, da je bosa hoja naravno stanje človeka imate sicer prav, vendar pozabljate, da asfalt pa ni naravna podlaga. In verjemite mi, že med asfaltom in makadamom je ogromna razlika v trdoti. To se opazi šele po veliko prehojenih kilometrih. Mislim pa, da lahko vsak od nas brez problema teče po travi ali pesku. Tudi po gozdu bi lahko brez problema, vendar imamo premehko kožo na podplatih (oziroma vsaj nekateri).

Prijatelj na teden prehodi okoli 100 km. Ima nekaj takega. Skratka, da se dobiti tudi superge, ki zgledajo vsaj približno resne.

Heisenberg ::

ko smo rabno pri čevljih in Nikicah me zanima kje bi se jih dalo dobiti ugodno / razprodaje, pa da imajo na izbiro resnicno veliko modelov in ne samo 2 ali tri - lahko tudi kakšna spletna trgovina EU ?

Blazz ::

http://www.i24news.tv/en/news/culture/1...

veliko užitkov s crocsi :)

DeeJay ::

Blazz je izjavil:

http://www.i24news.tv/en/news/culture/1...

veliko užitkov s crocsi :)


če bi dejansko prebral članek, bi vidu, da se najbolj strupene stvari nanašajo na kitajske kopije Crocsov in ne originalne.
Pri originalnih so našli samo stvari, ki lahko pri nekaterih občutljivih ljudeh iritirajo kožo, drugače so pa čist vredu.
Je dosti več bolj strupenih stvari, ki jih uporabljaš vsak dan, pa še veš ne.

RejZoR ::

Zakaj bi sploh nosil te grde gumijaste cokle?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_commandos_ ::

Heisenberg je izjavil:

ko smo rabno pri čevljih in Nikicah me zanima kje bi se jih dalo dobiti ugodno / razprodaje, pa da imajo na izbiro resnicno veliko modelov in ne samo 2 ali tri - lahko tudi kakšna spletna trgovina EU ?


superge.si drugače pa store.nike.com kjer si lahko narediš costum model in pride domov brez carine.

drugače pa tudi jaz priporočam tekaško obutev za vsakdan
jaz pozimi preživim v nike air pegasus+ 27 gtx goretex



in poleti air pegasus+ 28



(o tem da izgledam kot čefur me prav malo briga,samo da je meni udobno)

RejZoR ::

Sej drugače si lahko preko Nike ID recimo tale model Pegasus+ spremeniš v povsem črno supergo. Vključno s kljukico, tko da se nakoncu niti ne vidi, da je Nike. Lahko pa pustiš barvno obrobo al pa samo dvoslojni podplat mal obarvaš v drugo barvo. Opcij je neomejeno, cena ni noro višja zarad tega, edino čakaš mal dlje, da naredijo po naročilu. Ne vem pa kako veš katera velikost ti bo ziher odgovarjala. Sem enkrat probaval vse živo, v številkah, ki jih sicer nosim, pa mi ni odgovarjalo. Za ta del je nakup takih custom modelov lahko mal kompliciran. Verjetno je najbolje, da točno določen model sprobaš v fizični trgovini in si pol na Nike ID točno istega predelaš. To je pomoje edini ziher način.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_commandos_ ::

Prepozno sem odkril da obstaja NIKE ID drugače bi si tudi te skostumiziral po svoje
Glede velikosti pa ima nike standard številko 45 je dolžina stopala 29cm, tako da še nisem siguren v euro velikost pogledam za velikostjo v cm. Do sedaj še nisem zgrešil.

Zgodovina sprememb…

carota ::

Aston_11 je izjavil:

carota je izjavil:

Glede na to, da je človek 2 milijona let hodil bos, brez mehkih/blaženih podplatov in dvignjene pete, bi lahko sklepal, da je telo temu prilagojeno. Zase gledam v smeri Vivo Barefoot.

Zato pa imamo Valdoltro, ker se je telo tako fenomenalno prilagodilo v 2 milijonih letih, na barefoote pa toliko, da opozarjajo, da moraš paziti, kako se na njih vtekavaš, ker sicer pride do poškodb vezi in kosti v stopalu.

Točno tako, ker mislimo, da smo bolj pametni kot dolga evolucija in nosimo čevlje, pride do težav, da potrebujemo Valdoltro. :) Povišana peta je proteza, ki je zdravo telo ne potrebuje.

Za barefoote opozarjajo, da se je treba postopoma navajat, ker ljudje dolga leta nosijo čevlje in se je treba prilagoditi, kar ne gre čez noč.

Zakaj otrokom svetujejo naj se gibljejo čimveč bosi?!? Odrasli pa naj bi nosili peto?

Aston_11 ::

carota je izjavil:

Zakaj otrokom svetujejo naj se gibljejo čimveč bosi?!? Odrasli pa naj bi nosili peto?
Jaz sem mojim svetoval to zato, da jim ne bi kar naprej čevljev kupoval. Pa kao da je dobro za razvoj. Me je žena nato outvotala.

RejZoR ::

_commandos_ je izjavil:

Prepozno sem odkril da obstaja NIKE ID drugače bi si tudi te skostumiziral po svoje
Glede velikosti pa ima nike standard številko 45 je dolžina stopala 29cm, tako da še nisem siguren v euro velikost pogledam za velikostjo v cm. Do sedaj še nisem zgrešil.


Standardno že, ampak gre za samo obliko notranjosti superge. Recimo sem probaval različne modele, ki naj bi mi po številki odgovarjal, pa so mi bili čudni, neudobni. Lahko da imam sam tako obliko stopala ampak mi enostavno niso bile kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_commandos_ ::

Najbrž si probaval obtev z oporo za supinacijo/pronacijo in ti zato niso odgovarjali, ker meni obutev razen z neutralno lego ne odgovarja.

TheKekec ::

tole:

Salamonke

destiny ::

Baje so teli dobri tako za noge kot za držo: MBT

b00mer ::

destiny je izjavil:

Baje so teli dobri tako za noge kot za držo: MBT

Sam zgledajo pa prov za geeke.

737 ::

Tudi sam glasujem za MBT in na vsakih par ur kavo, da požene črpalko. :)

acquiesce ::

Evo še en glas za Nike pegasus. Sam jih uporabljam zadnjih 10 let. Sicer primarno za tek, imam pa tudi par za prosti čas. In so mi res najbolj udobni. Vedno probavam tudi druge znamke/modele a vedno ostanem pri njih.

dottor ::

A uporablja kdo Nike DUAL FUSION RUN 2 FW13? Kako se kej odnesejo v vsakodnevni uporabi?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

destiny ::

b00mer je izjavil:

destiny je izjavil:

Baje so teli dobri tako za noge kot za držo: MBT

Sam zgledajo pa prov za geeke.


Hehe, res zgledajo zlo čudaško, ampak ene dva modela sta mi clo všeč. Jambo Incense in pa Nafasi Syrup zgledata kar ok. Sicer pa geeki večino dneva presedijo za mizo, tko da bi bol mal profitiral od teh šuhov :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Udobna obutev za v službo

Oddelek: Loža
173119 (2440) dope1337
»

Tekaški čevlji

Oddelek: Šport
254485 (3782) PrihajaNodi
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725728 (23174) ThinkPad
»

Obutev za na golo nogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6620360 (17972) negot
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819439 (16793) RejZoR

Več podobnih tem