» »

CARFAX

CARFAX

rajc123 ::

zanima me če je kdo na forumu pa da je vzel oz. ima tisti mesečni vpogled za carfax za neomejeno št. avtomobilov če mu nebi bilo tezko da bi mi pogledal samo za en avto če je kakšen ki ima to in da mu ni problem naj mi napiše zs. pa mu dam VIN da mi pogleda. Hvala

BaToCarx ::

rajc123 ::

dela smo ni isto tisto je malo drugače je več podatkov je podrobneje

St235 ::

v bistvu ni, jaz sem enkrat zadevo probla in nisem zvedel nič vek kot preko e-uprave. Ko sem dal tisto brezplačno preverbo mi je carfax napisal nekih 25 vnosov za specifično vozilo. Na koncu se je izkazalo, da ni nič pametnega. Tako, da če pričakuješ servisne intervale ali kaj takšnega potem boš po vsej verjetnosti razočaran.

mared ::

enkratno poročilo te stane 9,99€, drobiž v primerjavi s ceno avtomobila. jaz sem plačal, pa se mi obrestovalo. ujel prodajalca na debeli laži.

St235 ::

kaj konkretno si zvedel kar ti portal e-uprava ni pokazal?

mared ::

nisem preverjal na e-uprava, saj avto ni bil registriran. ne vem, ali lahko vseeno preveriš podatke v tem primeru?

St235 ::

lahko, na podlagi zadnje prometne. Je pa moral bit avto nazadnje registriran v Sloveniji.

mared ::

St235 je izjavil:

lahko, na podlagi zadnje prometne. Je pa moral bit avto nazadnje registriran v Sloveniji.

hvala, nisem vedel....no pa sta šla dva piva :)

SumTingWong ::

Ima kdo neomejeno CARFAX poročil? Plačam nekaj, samo ne toliko kot zahteva Carfax za eno poročilo.

black ice ::

A si sploh prebral kaj je bilo napisano v tej temi v preteklosti?

SumTingWong ::

Sem pregledal na e-upravi. Zanima me število lastnikov pred menoj. Na e-upravi piše, da lahko da ni točno, saj je bil sprva registriran v tuji državi (državi proizvodnje).

alkoo ::

Se sploh splača izgubljati čas s ponovnim kontaktiranjem prodajalca če sem dobil sledeče CF poročilo?

- 2011 proizvedeno, COC dokument
- 2011-02-24: registirano v slo, kupljeno in pregledano
- 2014-02-24: nov lastnik
- 2014-11-13: nov lastnik
- 2014-11-14: deregistracija v slo
- 2015-03-04: registriran nov lastnik, vozilo pregledano in TP
- 2015-07-02: deregistracija v slo

- ukraden/uničen/uvožen: ni nepravilnosti
- uporaba: uporabljano tudi v poslovne namene

Kakšna "zgodba" bi sploh lahko bila v ozadju za to vozilo? Meni smrdi kot kup težav (prodan takoj po izteku garancije, nato je vozilo mirovalo nekje 4 mesece, sedaj voženo samo 4 mesece in se zopet prodaja).

Težko se "poslovim" od njega ker se prodaja malo takih modelov s tako opremo :) S prodajalcem sem že bil v kontaktu (ni nič skrival, možen test in/ali pregled pri mehaniku, ki ga sam izberem). Od njega sem tudi dobil vin, sedaj pa takšni podatki pridejo na plano.

Se splača raziskovati dalje in opraviti ogled/pregled ali boljše da iščem kaj drugega?

Veron ::

Iz izkušenj, raje išči dalje. Če ni neke logične razlage (nezmožnost plačevanja novega lastnika ali kaj smiselnega, potem tudi sam pomislim na to, kar si napisal)

AndrejO ::

Odvisno od vrste vozila. Jaz svoj 2. avto (cabrio) deregistriram čez zimo, ker nima smisla plačevati nadomestilo in zavarovanje za mesece, ko avto ne gre niti iz garaže. Enako je delal tudi prejšnji lastnik.

Torej se izplača preveriti kakšen je razlog in šele potem odločiti za naprej. Če je to za nekoga 2. ali 3. avto, ki ga uporablja samo v določeni sezoni, potem to ni nič nenavadnega. Če je to 1. avto nekoga, ki po 6 mesecev in več preživi v tujini, tudi ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje zgodovine avtomobila

Oddelek: Na cesti
4822610 (5167) starfotr
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172949 (2195) zk_eu
»

Ali pred nakupom rabljenega vozila preverite njegovo zgodovino preko interneta?

Oddelek: Na cesti
326745 (5239) Stari maček
»

Legit oglas?

Oddelek: Na cesti
213153 (2217) LeQuack
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317823 (15201) St235

Več podobnih tem