» »

Ali obstaja kak program v katerem bi lahko skrčil več JPG slik naenkrat ?

Ali obstaja kak program v katerem bi lahko skrčil več JPG slik naenkrat ?

dejcoo ::

Pozdravljeni
Imam namreč problem pri izdelavi spletne strani katera bi naj izgledala kot album fotografij.
Vse slike so bile posnete z digitalnom fotoaparatom in so velikosti jpg 1280/960 pixlov kar znaša cca. 350 Kb. Ker moram skrčit skoraj200 slik me zanima če obstaja kak program da bi lahko skrčil na jpg 380/280 pixlov (cca. 40 Kb) vač slik hkrati oziroma celo mapo.

Hvala
  • premaknil: darh ()

Intl ::

Photoshop
hitro in enostavno

ali3n ::

IrfanWiev - hitro, enostavno, pa še zastonj!
ima Batch process... najdeš ga na Tucows...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

darh ::

Premikam v programsko opremo.
Excuses are useless! Results are priceless!

Seadoo ::

Jaz sem si pa kr v Matlabu napisal program, ki mi to dela. Gre po direktoriju, ki mu ga daš, prebere sliko po sliko, jo zmanjša in zapiše kot jpg izbrane kvalitete v drug file, s končnico '_thumb.jpg'.
V Photosohpu je res, da maš akcije, ki jih lahko posnameš, a se zatakne, ker moreš vsako sliko posebej poimenovat. In pri 200 slikah...

zile ::

ACDSee

Aspirinix ::

IrfanView: oglej si eno sliko. Preklopi na Thumbnail view (pritisneš T). Tam pa v File izbereš Save as HTML page in nato po navodilih greš do konca. Že večkrat sem tako izdelal kako galerijo pa dela BP. Pa še izgleda ne tak slabo. Sicer moraš pozneje malo poeditirati, da odstraniš napise (Created with IrfanView....) ampak je pa Irfan free in majhen, tak da ne bi smel meti problemov z dljanjem.

dr.J ::

CaqKa ::

za windows xp obstajajo powertoysi ki ti na desni klik naredijo med drugim tudi resizanje in rotiranje. meni je to najlažje zaenkrat... če zraven držiš ctrl ali pa shift jih lahko več označiš in s tem tudi več resizaš.
res pa je da ta način ne naredi htmlja :) sicer pa si povprašal samo po tem kako jih resizat.

dejcoo ::

Hvala vsem za nasvete. Najbolj preprost se mi zdi IrfanView in dela full dobro in brez problemov.

Hvala !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši brezplačni programi za komercialno rabo

Oddelek: Programska oprema
162834 (723) opeter
»

Program za enostavno skeniranje

Oddelek: Programska oprema
174766 (3615) opeter
»

Program, ki bi pomanjšal več slik naenkrat!

Oddelek: Programska oprema
111515 (1357) ajagodnik
»

Programi za spreminjanje formatov slik.

Oddelek: Programska oprema
132809 (2651) Sims
»

Iz BMP v JPEG.

Oddelek: Programska oprema
61387 (1281) der_Alte

Več podobnih tem