» »

Dobrodelna odprava - vprašanja

Dobrodelna odprava - vprašanja

DonMatejo ::

Pozdravljeni.

Zanima me, če lahko kdo napiše kakšen dobrodelni projekt v tujini? Sam imam idejo samo z go. Benko Pulko, zanima me organizacija, kako to legalno pokriti projekt (povračilo stroškov) v Sloveniji. Odpravljam se na dobrodelno misijo v Mongolijo (Mongol Rally - ideja je kupiti avto v Sloveniji in ga podariti bolnici v Mongoliji (prevoziti vse vmes), potem pa posneti kratek dokumentarni film), organizator sem sam.

Imam namreč sledeča vprašanja:
1) Ustanoviti zavod ali društvo?
2) Če kupim avtomobil na neprofitno organizacijo, si lahko obračunam gorivo? Kako je z nepotrjenimi računi (kako bi rešili situacijo; V Kazakhstanu kupim 100l bencina na lokalni črpalki, ne dobim računa.) - Sam imam idejo fotografirati bencinsko črpalko, človeka ki mu plačam. Načeloma so to posredni dokazi, ki pa računovodsko niso preveč močni.
3) Kako je z darilno pogodbo v primeru daritve prevoznega sredstva v tujino? (papirji in uvoz bo opravljen formalno!)

Najlepša hvala vsakomur, ki z argumentiranim odgovorom pripomore k rešitvi vprašanj.
Lp, Matej

St235 ::

IMO je boljša ideja društvo, ker z zavodom je čisto preveč dela za en projekt.

Gorivo si lahko obračunaš preko potnih stroškov, samo boš nedvomno rabil račune. Fotke črpalk itd ne bodo kaj dosti koristile ne računovodstvu niti DURS.

Glede na vprašanja, ki jih imaš ti predlagam, da se obrneš neposredno na kak računovodski servis, ker so stvari precej specifične in dvomim, da ima kdo na tem forumu kaj dosti hands on expirience.

DonMatejo ::

Lakotnik29, najprej hvala lepa za odgovor.

Tudi računovodstva načeloma nimajo takih stran in zdaj skupaj iščemo rešitve (se pa zavedam težave ja). A bi bila opcija, da si napišem obrazce računov in da se mi oni podpišejo (z mojo glavo in vsem) gor? Ker resno bo težka z računi, vem pa, da so obvezni (sem že predsednik enega društva in delam bilanco).

A ima kdo še idejo o kakšni osebi, ki bi potovala po svetu ali imela dobrodelno odpravo (da bi lahko dobil še kakšno hands-on informacijo)?

AndrejS ::

Sam napišeš račun , pa naj grejo preverit če si upajo !

koyotee ::

Vse lepo in prav, ampak, zakaj bi ti morali MI sponzorirati gorivo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Jaz tudi ne razumem zadeve, ti bi rad naredil dobrodelen projekt, ja naredi, ne rabiš ne društva ne nič, kupiš avto, greš na pot , kupiš bencin in ga podariš, verjemi, da te nihče ne bo nič vprašal, ni nič protizakonitega !

Če pa ti misliš, da si dobil dobro idejo, kako ti zaslužiš, napraviš posel in imaš lep izlet, zadevo pa plačajo zunanji botri sponzorji, ti pa le vse organiziraš in si še obračunaš plačo pa svoje stroške, ob enem pa imaš še zastonj pot, nobenih stroškov , potem pa to ni dobrodelnost vsaj zamene ne.

Zadeva me spominja na nehuman nateg družbe Humana, kjer ljudi nategujejo, da darujejo obleke njim, oni fajn služijo kasirajo, ljudje mislijo, kako humano pomagajo, v resnici pa so nasedli nehumanim nategovalcem, ki so si nadeli ime Humana, ki na koncu od lepih plač, fajn profita darujejo za lačne v Afriki celih 1500 eur ali manj, kod pol neto 1 njihove plače za direktorja .... taka stvar je zame nateg ne pa humanitarna pomoč.

St235 ::

koyotee je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak, zakaj bi ti morali MI sponzorirati gorivo?


ti, to si preberal v kakšni kristalni krogli? Kje pa OP pričakuje od tebe, da mu karkoli sponzoriraš?

Invictus ::

Zakaj bi sploh moral karkoli ustanavljat?

Misliš pobirat denar po podjetjih? Če ne, greš s privat kešom.

Drugače pa, od kje ti ideja da bi v Mongoliji nekdo rabil avto? Ki bo čisto zjahan ko se boš tja pripeljal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

St235 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak, zakaj bi ti morali MI sponzorirati gorivo?


ti, to si preberal v kakšni kristalni krogli? Kje pa OP pričakuje od tebe, da mu karkoli sponzoriraš?


zanima me organizacija, kako to legalno pokriti projekt (povračilo stroškov) v Sloveniji.


Znaš brati, ali?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

OP ni nič omenil od kje mu denar ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Sej mene ne zanima od kod mu denar, samo da ni moj ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DonMatejo ::

Pozdrav. V prvem postu sem napisal, da bi rad argumentirane odgovore na svoja vprašanja. Ampak vam bom vse lepo razložil, ravno zato je namenjen razdelek Loža.

Angleška organizacija GO HELP že več let prireja dogodek Mongol charity rally (prosim, da ga ne mešate z Mongol Rally-jem, ki ga izvaja druga organizacija in je namenjen pitju in uživanju, avtomobil pa pustiš tam, kjer crkne). Mongol charity rally ima dogovorjena pravila in tudi stroke pogoje, kar se tiče sprejema avtomobila. Na leto dovolijo udeležbo ca 150 ekipam, vozila pa morajo biti primerna za potrebe bolnic, gasilcev, za razvoz otrok v šolo in za poštne storitve. Prevladujejo 4x4 vozila (maksimalna starost 9 let) in dostavniki.

Kaj ima od tega Mongolija: Dobi vozilo, ki ga drugače ne bi (nekdo jim ga pripelje, so tudi standardi sprejemanja, če je avtomobil pokvarjen, ga mora ekipa najprej popraviti na svoje stroške ipd.)
Kaj ima od tega ekipa: Dobi super izkušnjo in potovanje, uspešen projekt.

Zakaj potrebujemo društvo: ker bi radi poslovali transparentno in legalno. Celotne stroške projekta ocenjujemo na 20-25000 EUR (odvisno od tega, ali bomo kupili avto Renault Kangoo 4x4 (bili bi presenečeni, kako z veseljem jih sprejmejo) ali Nissan Navara. Cenovni rang Navare je namreč 3x višji.

Donacije bomo sprejemali tako od fizičnih, kot od pravnih oseb, lahko pa vam zagotovim, da bo naš vložek ogromen, tako z vidika časa, kot finančno.

Zaslužiti na takem projektu se na amaterski ravni (še vedno hodim v službo in redno delam) ne da. No, mogoče kdo lahko, ampak jaz ne bom! Če bomo uspeli zbrati več sredstev, kot jih planiramo, bo to pomenilo le manjši vložek našega kapitala, posledično večjo dobrodelnost slovenskih donatorjev, boljše zastavljeno kampanijo.

V kolikor ostane višek sredstev, ki ne bodo porabljena, jih bomo preusmerili v sklad GO HELP za pomoč otrokom.

Povezave:
GO HELP
Uradna spletna stran Mongol Charity Rally
Mongol Rally (banger) - tega se ne gremo!

Prosim, ne se več kregat okrog zbiranja denarja. Da vas potolažim, ne bom kandidiral na nobenem projektu, kjer bi bil vključen davkoplačevalski denar. Vse ostale nejasnosti z veseljem obrazložim, dostopne bodo tudi na spletu (tudi možnost donacije) takoj, ko dokončam poslovni načrt.

Hvala.
Matej

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

DonMatejo je izjavil:

A ima kdo še idejo o kakšni osebi, ki bi potovala po svetu ali imela dobrodelno odpravo?

ja, jst imam dobrodelne odprave, ampak samo par km vstran.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mehmed ::

A ni to sponzorstvo potem, ne pa donacija? Sej ne dajejo mongolcem denar ampak tebi sponzorirajo rally.

koyotee ::

Ja, ampak on je tak dobra duša, da bo denar zamenjal za avto in ga peljal v monoglijo, kjer ima sorodnike.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DonMatejo ::

Mehmed, res je, v tem primeru bodo ekipi sponzorirali sredstva za izvedbo rallyija (recimo novo gumo, tudi brez tega izvedba prevoza vozila ne bo mogoča) in bodo sponzorji. Podpiše se sponzorska pogodba.
V kolikor pa bo oseba donirala v sklad (potrebujemo tudi minimalno donacijo v višini 1000 funtov v sklad GO HELP, bo pa donator. Podpiše se donatorska pogodba.
V obeh primerih gre za prihodek na račun društva.

St235 ::

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak, zakaj bi ti morali MI sponzorirati gorivo?


ti, to si preberal v kakšni kristalni krogli? Kje pa OP pričakuje od tebe, da mu karkoli sponzoriraš?


zanima me organizacija, kako to legalno pokriti projekt (povračilo stroškov) v Sloveniji.


Znaš brati, ali?


Za razliko od tebe znam. Kje OP pričakuje da mu TI karkoli sponzoriraš? Daj bodi tiho, če nimaš nič za povedat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščemo prostovoljce za projekt Simbioz@ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
31764014 (55309) St235
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
465079 (3893) disposable2
»

Linux Foundation s svojo Visa kreditno kartico

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
364921 (2741) BigWhale
»

OLPC G1G1 prihaja v Evropo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
333825 (2925) zee
»

OLPC v škripcih v Nigeriji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10712929 (9339) jype

Več podobnih tem