» »

Paged oz nonpaged KERNEL v Win XP

Paged oz nonpaged KERNEL v Win XP

Blup ::

Ker sem kupil še majčkeno RAMa, menim da ga imam sedaj dovolj, da spravim ves kernel v RAM... toda za enkrat tega ukaza še nisem našel... ima kdo v glavi navodila kako se to naštima? Oz kaj se da še kaj optimirati, sedaj ko imam 512 MB in ne več 256MB RAMa?

Hvala!

Blup
:\

andrej ::

obstaja nastavitev v reg PageExecutive ali nekaj taksnega. poisci v googlu.
saj po defaultu je kernel tak ves v RAM-u. Doloceni deli samo gredo ven po potrebi ko zmanjka pomnilnika. Ce mas dovolj pomnilnika potem te nastavitve tak ne rabis spremenit. drugace pa ni nekih carovnih nastavitev za prehod in 256 na 512 MB. vecinoma se stvari optimizirajo same...

Blup ::

Če jst pogledam v Task manager mi piše, da je 2200KB paged, okoli 8KB pa nonpaged... če jst prou vem, pomeni paged to, da je spravljen na disku? Ali je obratno, ali pomeni paged to, da je v RAMu... ker če pomeni paged na disku, potem pomeni, da ga imam čez 20K na disku, kar pa je zelo veliko...

Blup
:\

Nikita H ::

Za raznovrstna navodila glede optimiziranje sistem, kar vključuje tudi optimalno izrabo pomnilnika, je najboljša stran www.tweakxp.com

Malo morje nasvetov

andrej ::

Blup: paged pomeni, da je na disku v swap filu. Paged pa je zato, ker se dolocen cas ni uporabljal. Zakaj bi mel 20 MB zadev v RAM-u ce pa niso uporabljene? to je ravno ideja swap fila. Kadar rabimo pomnilnik za kaj drugega damo ven zadeve, ki jih ze dolgo nismo rabli. Nima smisla na silo nekaj dajat v RAM, ce pa druge zadeve nujno potrebujejo RAM...

tine: pri tej strani pazi, ker:
1. vse ne drzi kar pisejo.
2. dolocene zadeve so ze on po defaultu.
3. nekatere stvari so cisto mimo.

Blup ::

andrej: OK, to štekam, sam kak to da mam pol že takoj k zalaufam računalnik, 18MB paged... to mi ni blo jasn...
.. sej drgač sm pa že neki najdu, kar sm isku... piše v januarski številki mojga mikra... sam kej dost razlike nism opazu :D

... bom pa še mal na tisti strani pogledu, Hvala...

Blup
:\

pagat34 ::

kva je zdej s tem ven-not kernelom?
povej, če si našel rešitev.
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Blup ::

Jah... za enkrat še nč ... :D ... jst sm tist naredu, kar piše v Mojmu mikru, sam mam še zdej mn k 1/3 kernela nonpaged...

... na uni strani, omenjeni zgoraj, pa nism nč najdi v zvezi s to zadevo.... :(

Blup
:\

andrej ::

kaj je pisalo v mojem mikru? stevilka/stran?

andrej ::

zadeva, o kateri sem govoril je DisablePagingExecutive
v
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Ce postavis na 1 se jedro je bo dajalo ven v swap file.

kaksnih bistvenih pohitritev pa med delom ne bos opazil.

Blup ::

Moj mikro, 2003/januar/stran 77/78

... če to naredim, to kar si, Andrej, napisu, mi še vedno ostane 31MB paged in 8 MB nonpaged ... :\ :D 8-O

Blup
:\

duh ::

Jst se pa po Norton Disk Doctorju 2002 orjentujem in trenutno mi kaže 167 od 320Mb fraj in Used paging file space 1.6Mb, kar se mi zdi kar uredu.

Kernel pa:
paged 23,6mb
nonpaged 3,9mb

sej nasploh mam malo disk activity-ja tko da ni panike samo komu tle kej verjet? :\

Se pa kdaj zgodi, da mi na lepem napolni page file tudi do 90mb če treba in se pol po neki cajta nazaj "sprazni"... 8-O

LP duh

andrej ::

Task Manager izpusije napacne stevilke. Oz. povedano drugace, ima napacna imena za couterje. Recimo PF Usage sploh NE meri uprabo PF-ja, ampak samo potencialno uporabo, ce bi mogo on zdaj vse vrect ven.

Ce hoces dobit cisto prave cifre potem uporabi Performance Monitor iz Administrative Tools folderja...

Blup: a lahko napises kaj je pisalo v MM? Te stevilke trenutno ne najdem.

Blup ::

Andrej,: če hočeš ti pošlem po mailu skeniran člank... je douk 2 strani ... da nam tle obešu tok velkih slik (0,4 MB)

Blup
:\

Boky ::

Blup daj se meni tudi.

andrej ::

ne vem ravno ce bi blo to pametno pocet, kaj ves, mogoce bi kdo od MM-ja to spremljalll;)

Zanimalo me je samo bistvo. torej kaj je blo napisano v kratkem. to lahko napises v par vrsticah tukaj...

Blup ::

Andrej: opisani sta bili dve fori, da neki po registru šarš in mu rečeš, da nej naloži vs kernel v RAM in pa, da nej pusti v RAMu programe, ki si jih zapru oz da mu daš več prostora za te programe, k si jih zapru (prvič nalouda program, drugič mu ga ni več trenba)....

Pol sta pa še dve skripti napisani... ena je za defrag RAMa, druga pa za "čiščenje" RAMa... če slučajno kkšn program po nesreči ostane v ramu in s tem zaseda ram...

Pol je pa še opisan en program od MSja, za analizo in optimiranje BOOTa...

To je na kratko in vse...

Blup
:\

andrej ::

hja, mogo bi zadevo najt.
v kratkem pa lahko ti dve zadevi preskocit. Bisto z boot programom pa si le poglej, ker je ubitacna zadeva...

pagat34 ::

spoštovani pisuni,
še vedno nič novega s tem kernelom ven/not ?
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Blup ::

Ne vem točno kaj s tem mislši? A misliš paged/nonpaged kernel?

Blup
:\

pagat34 ::

mislit se pravi nič vedeti.
o čem pa ta cela tema govori? imaš rešitev?
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Blup ::

Sej "misliti" je dvakrat nate letel... tko, da očitno nimaš pojma, kaj sploh govoriš...

Blup
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111996 (1786) SLO_Matej
»

Not enough resources pri 4 GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644864 (3883) k4vz0024
»

Pomnilnik v Windows: 2. del

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
356344 (4417) Jst
»

Virtual memory minimum too low

Oddelek: Operacijski sistemi
111339 (1232) ycw_
»

Je z mojim računalnikom nekaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322046 (1446) AtaStrumf

Več podobnih tem