» »

zaklenjene teme tis 2003

zaklenjene teme tis 2003

pagat34 ::

zakaj je Forum > Programska oprema > TIS 2003 zaklenjen?
če gre za "piratska" navodile = okaj.
če pa gre za zadevo, ki jo siol prodaja na cd, potem se o tem lahko govori in piše.
vsaj v verzijaj 2002 je bil na cd programček protnt.exe. če si po inštalaciji zagnal "protnt.exe /?" (brez narekovajev), je bil učinek enak kot zaščitna disketa.
je to piratsvo oz. forbiden početje?
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

zile ::

Mah mal mu je dišal po piratstvu in je tip brez pomislekov zaklenu. Dont bother, bi jest reku.

Ziga Dolhar ::

Problematična tema

Če bi se le govorilo o zaščiti, me ne moti. Sem pa po zadnji vrstici -- iskanju "workarounda" [ter >:D smileju na koncu] presodil, da gre za poskus obidenja zaščite, ki je prisotna iz razloga, da oteži prosto razpečevanje programa oz. nelicenčno namestitev na več sistemov. Na podlagi tega sem temo zaklenil.
https://dolhar.si/

Tr0n ::

Ziggga: takoj dol zbrisat WSi release TIS2003!

pagat34 ::

odgovor kot odgovor, ki po mojem ne pojasnuje zadovoljivo razlogov za zaklepanje. boljši razlog bi bilo tisto modificiranje protnt.cds (poseg v avtorsko delo !?).
še vedno sem prepričan, da če so poštarji na cd plati prodajali protnt.exe potem je le njihov in samo njihov problem, če se na ta način iz enega cd delajo inštalacije na več kot enem pc.
sicer pa je le stvar časa kdaj bo narejen najnovejši bypass.
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

tec ::

boljši razlog bi bilo tisto modificiranje protnt.cds (poseg v avtorsko delo !?)

Hmm...ce se ne motim, sem tisto spisal jest. Zdej me pa zanima, zakaj je to poseg v avtorsko delo, ker tista kombinacija /? je samo bliznjica do tega kar sem jest opisal. Poleg tega, pa je bil celoten post namenjen bolj informativno, zato tudi nisem direktno navedel postopka, ampak samo teorijo, takorekoc. Sicer ne vem, ce je bil tisti thread zaklenjen, ampak ce je moj post sporen, prosim da se ga zbrise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

pagat34 ::

moderator je car, je bog + batina, ima vedno prav.
tko more bit pa pika.
mislil pa sem na "avtorsko delo poštarjev z vprašajem in klicajem", ko so "pogruntali" zaščito.
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Ziga Dolhar ::

Fante je spraševal po načinu, kako obiti varnostno zaščito. To na tem forumu [in še marsikje drugje] ni dovoljeno, zato sledi zaklep.
Vsem prizožbam je namenjen thread v Slo-Tech oddelku, kamor se prosim obrnite, če se z dejanjem ne strinjate, kakor je to v navadi.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Mah, jest vem kako "obiti" zaščito čist na lahek način:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

tis 2003

Oddelek: Programska oprema
5972 (937) darh
»

TIS

Oddelek: Programska oprema
51306 (1179) Blisk

tis 2002 pomlad

Oddelek: Programska oprema
6974 (785) Tomi

TIS 2001 = koda

Oddelek: Programska oprema
192183 (1718) Primoz
»

Zaščitna disketa

Oddelek: Programska oprema
91506 (1297) OZZY

Več podobnih tem