» »

Težava z gonilniki grafične kartice

Težava z gonilniki grafične kartice

Nekdo2 ::

Dober dan,

Kupil sem nov računalnik in naložil windows 8. Nato sem naložil grafične gonilnike iz AMDjeve spletne strani, po ponovnem zagonu pa se je pojavil črn ekran (BSOD) Šel sem v safe mode in izbrisal vse grafične gonilnike. Zdaj mi spet vse deluje normalno. Kako naj inštaliram gonilnike, da mi bo potem vse normalno delalo?

Moj sistem:
Matična plošča: gigabyte ga990xa ud3
Procesor: fx 8320
Grafična kartica: gigabyte r9 280x
Napajalnik: seasonic 620w
Ssd: samsung 840 evo 250gb (na njem je os)

Han ::

Če ti ne dela Catalyst 13.12, naloži 14.1 beta ali pa si z Gigabyte strani potegni 13.10.

klkkkkkkkkkk ::

postopki
1. uninstall
2. driver sweeper + restart
3. Install 14.1 + restart
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Nekdo2 ::

Han: Sem poskusil, pri vseh gonilnikih na koncu dobim črn ekran.
Flyingbee: tudi to ne dela.

klkkkkkkkkkk ::

A si vse počistil od AMD-ja z driversweeperjem?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Han ::

Imaš kaj navito? Je na plati zadnji bios? Si posodobil Windows? Če lahko, naloži Windows 7.

Nekdo2 ::

Flying bee: z driversweeperjem sem počistil vse pod amd - display
Han: navito nimam nič. Bios imam tisti, ki je prišel na plati. Windowsa 7 nimam

klkkkkkkkkkk ::

na novo dej win8 gor :)
Najprej vse updataj potem šele driverji
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Nekdo2 ::

Najprej na novo inštaliram windows 8, potem zaženem windows update in na koncu inštaliram catalyst 14.1. Če prav razumem moram narediti to? Ok, bom sporočil rezultate....

klkkkkkkkkkk ::

ja
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Han ::

Če imaš prvo revizijo plate (rev. 1.x) in zelo star BIOS, bi ga bilo smiselno poflešat.

Nekdo2 ::

Flyingbee ni mi uspelo. Vse sem naredil kot si rekel in ponovno dobil black screen. Ali ima kdo še kakšno idejo? Biosa še nikoli nisem flashal in nočem uničiti svojega pcja, zato bom flashal samo če nima nobeden nobene druge ideje kako rešiti moj problem...

Han ::

Preveri še BIOS za grafično!

Testiraj brez SSD...

Nekdo2 ::

Imam bios "FD", ki naj bi bil zadnji bios. Ko sem poskusil namestiti 14.1 driverje, pa se mi je ekran že med inštalacijo ugasnil, ko sem resetiral računalnik pa sem spet imel stare gonilnike (microsoft basic display adapter). To so edini gonilniki, s katerimi trenutno sploh lahko ptidem v windowse. Še kakšna ideja? :(

Nekdo2 ::

Zakaj? Sej gonilniki 14.1 bi morali delat na win 8..

Han ::

V kateri reži imaš grafično? Je pravilno priklopljena na dodatno napajanje iz napajalnika? Se Catalyst naloži, če grafično prestaviš v drugo PCIe x16 režo?

Za test zamenjaj grafično za takšno, ki je podprta v aktualnem Catalystu. Oziroma preizkusi svojo v drugem računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

zee ::

Graficna fuc. IMO.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Nekdo2 ::

A potem ne morem ničesar narediti? Kako hitro pa bom dobil novo kartico ko bom uveljavljal garancijo? Kupil sem iz hardwareversand.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nekdo2 ()

M-XXXX ::

Nekdo2 je izjavil:

A potem ne morem ničesar narediti? Kako hitro pa bom dobil novo kartico ko bom uveljavljal garancijo? Kupil sem iz hardwareversand.de

Slučajno 280X Gigabyte triforce? Kdaj si jo dobil? Jaz jo imam kakšen teden pa še malo in me jebe na veliko, ni stabilna...

Han ::

Gigabyte ima tudi za grafične bios na svoji strani...

M-XXXX ::

Han je izjavil:

Gigabyte ima tudi za grafične bios na svoji strani...

En drek support ima. Če ima te grafe kot jih imam jaz imajo bios katere gigabyte stran sploh pravi, da ne obstaja.

http://www.gigabyte.com/products/produc...

Moj bios je pa F60 če ima kdo kakšno idejo?

Nekdo2 ::

M-XXXX ja imam gigabyte r9 280x windforce rev 2. Samo da jaz sploh gonilnikov naložit ne morem. Dela si samo z "microsoft basic display adapter".

Han ::

Izgleda, da so problemi s temi karticami... Mogoče najdeš kakšno idejo na Newegg.com strani, kjer kupci pogosto napišejo svoje izkušnje.

M-XXXX ::

Nekdo2 je izjavil:

M-XXXX ja imam gigabyte r9 280x windforce rev 2. Samo da jaz sploh gonilnikov naložit ne morem. Dela si samo z "microsoft basic display adapter".

Ista kartica potem ja... Zelo verjetno ko naložiš gonilnike gre kartica v višje frekvence in se sesuje. 99% kriva grafična kartica.

hojnikb ::

uveljavljaj garancije in je problem rešen..
#brezpodpisa

M-XXXX ::

Ima slučajno kdo izkušnje z international garancijo?

Oziroma lahko uveljavljam stvarno napako tudi v tujini? Ali pa celo v sloveniji z tujo kartico?

Nekdo2 ::

To zanima tudi mene. Kakšen je postopek uveljavljanja garancije pri hardwareversand? Ali jim moram jaz poslati mail oni pa mi potem pošljejo podatke kam naj pošljem svojo grafično in postopek?

M-XXXX ::

Poskusi z flashanjem biosa če ti zadeva ni preveč tuja. Jaz sem ravno svojo z višjo voltažo (iz 1.2 na 1.3) pa trenutno dela stable. bom videl kaj bo čez noč majnanja, če prenese to prenese vse. je pa res da je bila prej povsod drugje stable samo v majningu ne. Če bo cool, potem se pa še malo z 1.25 poigram.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z R9 380 4G grafo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887015 (5392) Myers75
»

Možna okvara hardwara? Vsake par minut dobim "rjav zaslon"

Oddelek: Pomoč in nasveti
334178 (3631) Samson
»

Težave z gonilniki grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
9739 (627) safast
»

Mantle za Battlefield 4 končno prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9522897 (18724) Jst

Več podobnih tem