» »

postavitev joomle

postavitev joomle

lebdim ::

zanimajo me vaše izkušnje s postavitvijo spletne strani na podlagi CMS- Joomla ... kaj so po vaše prednosti in slabosti takih spletnih strani? podprite trditve z argumenti.
  • poskusil klonirati: lebdim ()

Robi :P ::

Joomla je enostavna vendar dokaj omejena če sam ne ustvarjaš templata... Ker so samo določene pozicije. Vse delaš preko articlov oz prispevkov in modulov... HTML se je men zdel dost bol odprt sistem je pa zahtevnejši od Joomle.

black ice ::

Robi :P je izjavil:

HTML se je men zdel dost bol odprt sistem je pa zahtevnejši od Joomle.

Resno?

Invictus ::

Robi :P je izjavil:

Joomla je enostavna vendar dokaj omejena če sam ne ustvarjaš templata... Ker so samo določene pozicije. Vse delaš preko articlov oz prispevkov in modulov... HTML se je men zdel dost bol odprt sistem je pa zahtevnejši od Joomle.

V čem pa misliš da je Jommla narejena?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Killermode ::

lebdim je izjavil:

zanimajo me vaše izkušnje s postavitvijo spletne strani na podlagi CMS- Joomla ... kaj so po vaše prednosti in slabosti takih spletnih strani? podprite trditve z argumenti.


Prej se vprašaj za kaj bo namenjena spletna stran.
Potem pa izberi CMS, ki je najbolj primeren za to.

Netrunner ::

Robi :P je izjavil:

HTML se je men zdel dost bol odprt sistem je pa zahtevnejši od Joomle.

Invictus je izjavil:

V čem pa misliš da je Jommla narejena?


Hm....

Ne moreš primerjat HTMLja in Joomle... se gre za dve popolnoma različni zadevi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

pegasus ::

Joomla ... naredi si uslugo in se jo na daleč izogni.

Goran's Blog ::

Prednosti so vsekakor enostavna uporaba, administracija, veliko vtičnikov, velika Joomla skupnost za pomoč. Slabosti bi rekel, da so predvsem v tem, da si omejen, ne moreš darediti vsega tistega kot če greš stvar delati na roke. Pegasus lahko bi dal vsaj tehten razlog zakaj od Joomle proč, saj tako lahko napiše vsak iz predpostavke če ti je všeč CMS ali ti ni.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:


Hm....

Ne moreš primerjat HTMLja in Joomle... se gre za dve popolnoma različni zadevi.

Hmmmm.....

Kdo bi si mislil. Jaz sem pa vedno mislil da na koncu Joomla sproducira HTML. Očitno se moram še kaj naučiti ...

Še dobro da vsi browserji direktno podpirajo Joomlo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Glede na to, da eni služijo kruh z joomlo je popolnoma dovolj dobra za kogarkoli, ki si misli sam spletno stran naredit. Za kaj več od CMSja se splača samo če imaš znanje sam, pač za hobi, ali pa če imaš stran z več obiska zaradi večje optimiziranosti.

Netrunner ::

Invictus je izjavil:


Kdo bi si mislil. Jaz sem pa vedno mislil da na koncu Joomla sproducira HTML. Očitno se moram še kaj naučiti ...


Točno tako, Joomla na koncu sproducira HTML. HTML služi kot prikaz, Joomla pa ustvari ta prikaz in tega nimaš kaj primerjat, saj se gre za dve popolnoma različni zadevi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

...:TOMI:... ::

pegasus je izjavil:

Joomla ... naredi si uslugo in se jo na daleč izogni.


Kaj pa ti uporabljaš?
Tomi

Netrunner ::

Karkoli uporablja je bolje od Joomle. Res da ima Joomla velik community in ima dosti spisanih pluginov, vendar to še ne pomeni da je dobra. Vsak resen web developer se je bo izognil. Ostali wanabe izdelovalci spletnih strani pa posegajo po joomli ali wordpressu.

Nočem nikogar užalit ali se kregat, vendar vsak ki ima višje zahteve pri izdelavi spletnih strani prej ali slej pride do tega da Joomla ni primerna izbira.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Goran's Blog ::

Netrunner je izjavil:

Karkoli uporablja je bolje od Joomle. Res da ima Joomla velik community in ima dosti spisanih pluginov, vendar to še ne pomeni da je dobra. Vsak resen web developer se je bo izognil. Ostali wanabe izdelovalci spletnih strani pa posegajo po joomli ali wordpressu.

Nočem nikogar užalit ali se kregat, vendar vsak ki ima višje zahteve pri izdelavi spletnih strani prej ali slej pride do tega da Joomla ni primerna izbira.


Vse je res, kar si povedal pozabil si na to, da je uporaba le te enostavna, sploh za administracijo. Recimo spletna stran za društvo katero vodi recimo 55 letna gospa, ji bo Joomla ozadje ali WordPress zelo enostavno razloižiti kako naj dodaja članke in slike. Tako bi rekel, odvisno od namena strani potem se odločiš kako jo narediti. Če gledamo na drugi strani ima recimo naš predsednik v WordPressu spletno stran pa še veliko drugih "pomembnih" spletnih strani je enostavno narejenih na CMS-jih.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Goran's Blog je izjavil:


...uporaba le te enostavna, sploh za administracijo. Recimo spletna stran za društvo katero vodi recimo 55 letna gospa...


Joomla in WP nista edina CMSja ki imata enostavno administracijo...

Goran's Blog je izjavil:


... veliko drugih "pomembnih" spletnih strani je enostavno narejenih na CMS-jih.


Normalno da je narejenih na CMSjih ...kdo pa še danes dela z plain html. WP je super dokler se uporablja na nivoju bloga.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Lonsarg ::

Netrunner je izjavil:

Karkoli uporablja je bolje od Joomle. Res da ima Joomla velik community in ima dosti spisanih pluginov, vendar to še ne pomeni da je dobra. Vsak resen web developer se je bo izognil. Ostali wanabe izdelovalci spletnih strani pa posegajo po joomli ali wordpressu.

Nočem nikogar užalit ali se kregat, vendar vsak ki ima višje zahteve pri izdelavi spletnih strani prej ali slej pride do tega da Joomla ni primerna izbira.


Višje zahteve pomeni tudi višje cene, kar pomeni da govorimo o različnih tržnih segmentih. V segmentu ultra poceni webpagov ti ne boš mogel konkurirati tistim, ki preprosto uporabljajo CMS. Stvar pa ni črnobela, zelo pogosto se uporablja CMS in dodatno precej ročnih modifikacij v kombinaciji.

Netrunner ::

Lonsarg je izjavil:


V segmentu ultra poceni webpagov ti ne boš mogel konkurirati tistim, ki preprosto uporabljajo CMS. Stvar pa ni črnobela, zelo pogosto se uporablja CMS in dodatno precej ročnih modifikacij v kombinaciji.


Z CMS misliš Joomla CMS ? ... nikoli nisem omenil da NE uporabit CMSja .. kdo pa danes sploh še dela strani brez CMSja ?? .. samo odvisno je kateri CMS se uporabi.

Kar se tiče pa "tržnih segmentov" in poceni strani... to je tema druge debate
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Lonsarg ::

Jomla je skoraj sinonim za CMS. Tak da jasno da sem sklepal, da pišeš čez vse CMSje in ne misliš izključno Joomlo.

Ker je to nekako nepredstavljivo, ker toliko tržnega deleža Joomla ne bi imela, če bi kot ti praviš bila en najslabših CMSjev.

Vice ::

the-uros kaj če bi ti konkretno povedal kaj je narobe recimo z zadnjo verzijo joomle. Domnevam da ne pluvaš čez joomlo brez veze in imaš konkretne argumente. Pa da ne boš brez veze kopiral neke ugotovitve izpred 10 leti. Me firbec matra kaj se je spremenilo v zadnjih letih.

Netrunner ::

Joomla je eden prvih CMS-jev (takrat še Mambo ali nekaj podobenga), katero pa je povozil čas. Vsekakor si je ustvarila ime in glede koliko časa je že na trgu, je normalno da ima gromozanski community. Na primeru Joomle se na žalost še danes v šolah poučuje... kar spet pripomorke k taki razširjenosti kot jo ima.

In na žalost dosti ljudi sklepa "ker je tako razširjena je sigurno dobra" ...

No pa saj ni važno... vsak naj uporabja tisto kar hoče. Jaz samo svetujem da se pogleda po alternativah ... vsaj za resno delo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Vice je izjavil:

the-uros kaj če bi ti konkretno povedal kaj je narobe recimo z zadnjo verzijo joomle. Domnevam da ne pluvaš čez joomlo brez veze in imaš konkretne argumente. Pa da ne boš brez veze kopiral neke ugotovitve izpred 10 leti. Me firbec matra kaj se je spremenilo v zadnjih letih.


V bistvu joomli že dosti let ne sledim več, ker uporabljam druge sisteme. Sem pa bil primoran vzdrževati kar nekaj spletnih strani postavljenih z različnimi verzijami... in povsod so bile take in drugačne brezvezne težave zaradi omejitev sistema.

No priznam da sem mogoče preveč kritičen ker zadnjih verzij ne poznam, vendar mi je v preteklosti pustila take slabe izkušnje da nimam interesa je več niti pogledat.

In sem imel preveč strank, katere so prišle z različnimi težavami na njihovih spletnih straneh ... katere so seveda bile 90% postavljene z joomlo iz strani "wanabe" programerja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wp za podjetje?

Oddelek: Izdelava spletišč
71382 (887) aerie
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513593 (9447) betmen
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713276 (11692) Goran's Blog
»

Enostaven cms

Oddelek: Izdelava spletišč
71272 (1177) Netrunner
»

Je izdelava web strani na podlagi joomle sprejemljiva?

Oddelek: Izdelava spletišč
293170 (2303) _Beast

Več podobnih tem