» »

simobil mobilni internet - dohodni porti

simobil mobilni internet - dohodni porti

xangxang ::

A se da simobilovce prepričat, da ti odprejo dohodne porte za mobilni internet? Gre za to, da testiram aplikacijo IP Webcamera, ki deluje kot mjpeg server, seveda pa se na njo zaradi blokiranja vhodnih portov ne da povezat. VPN ni opcija, ker aplikacija ne zna bindat na androidov VPN interfejs.. je morda še kakšna tretja opcija?

Hayabusa ::

Ne, pri vseh mobilnih operaterjih si za nat-om.

hojnikb ::

mogoče uporabiš kakšen trik, podoben temu
http://www.howtoforge.com/reverse-ssh-t...
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

IPv6 je tvoj prijatelj. Pri naših mobilnih operaterjih lahko dobiš IPv6, pa nimaš nobenega NATa ipd.
Tomi

xangxang ::

...:TOMI:... je izjavil:

IPv6 je tvoj prijatelj. Pri naših mobilnih operaterjih lahko dobiš IPv6, pa nimaš nobenega NATa ipd.


hvala, bom poskusil!

BlaY0 ::

Hayabusa je izjavil:

Ne, pri vseh mobilnih operaterjih si za nat-om.

Nope. Pri Mobitelu imaš javni IP, si pa za firewall-om.

Dajte se prosim zavedat, da se ti na mobilnem prenosu skupaj šteje promet notri in ven. Torej, če bi ti odprli nek port na firewall-u, bi te lahko en floodnil, plačal bi pa ti. Potem bi pa spet jokal, kakšne bedne providerje imamo.

Seveda, lahko pa po moje pri vsakem providerju zakupiš svoj APN kontekst, samo boš tudi konkretno plačal za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

AndrejO ::

BlaY0 je izjavil:

Dajte se prosim zavedat, da se ti na mobilnem prenosu skupaj šteje promet notri in ven. Torej, če bi ti odprli nek port na firewall-u, bi te lahko en floodnil, plačal bi pa ti. Potem bi pa spet jokal, kakšne bedne providerje imamo.

Z nekaj kreativnosti in manjšim tehničnim hakeljcem lahko to narediš tudi skozi ponudnikov požarni zid pri dveh največjih ponudnikih v Sloveniji. Kot bonus lahko to storiš tudi tako, da te bo nemogoče izslediti, prizadetemu pa nemogoče dokazati, da s to "porabo" on ni imel nič.

Vprašanje je samo zakaj točno bi to nekdo želel storiti neki naključni žrtvi.

BlaY0 ::

Imaš razne worme in viruse, ki poskušajo swašta na cele segmente...

AndrejO ::

Meh. Ti so bolj šum na liniji. Nekaj zablodelih paketov, ki skozi operaterjev požarni zid morda pridejo skozi po naključju, ne pa namenoma. Jaz sem bolj razmišljal o temu, da ti niso ravno vodotesna zaščita pred poplavo dohodnega prometa in posledično astronomskim računom.

Sam bi raje videl, da se najde nek mehanizem kako ponudnike dostopa prepričati v neko splošno razmejitev hitrosti med paketi namesto IMO nategnusko izvedenih kvot in "poštene uporabe".

Če bi ti izginili, potem bi tudi vprašanje problematike dohodnih portov izginilo.

Za OP-a je verjetno najceneša možnost najem nekega poceni navideznega računalnika in na njemu namestitev VPN + NAT. Mobilna naprava vzpostavi in vzdržuje VPN povezavo, strežnik pa ta promet prenaša v in iz tunela.

Seveda pa se bo brez lastnega požarnega zidu na tem strežniku in ustrezno nadzorovanega prometa OP tudi opekel. Natačno tako, kot si povedal: dovoljšnja količina naključnega nefiltriranega dohodnega prometa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

BlaY0 ::

AndrejO je izjavil:

Meh. Ti so bolj šum na liniji. Nekaj zablodelih paketov...

Torej se strinjaš s tem, da plačaš promet, ki ga nisi zahteval, oziroma da plačuješ šum? Jaz se ne bi s tem strinjal.

99,9% uporabnikov na noben način ne potrebuje odprtega prometa navznoter. Postavi se torej v kožo operaterja/ponudnika... 0,1% tvojih naročnikov navija za nekaj. Kaj bi ti naredil?

Praviš, da bi rad videl, da se najde nek mehanizem. Jah najdi ga in ga predlagaj. Ampak ta mehanizem mora biti še vedno sprejemljiv za večino v vseh pogledih. Jaz recimo imam raje kvoto in neomejeno hitrost, ker vem kakšne in koliko informacij potrebujem, rad pa bi jih (takrat, ko jih dejansko potrebujem) čimhitreje spravil do sebe. Eni pa neomejeno hitrost smatrajo kot nekaj, kar jim omogoča kopičenje informacij, to, da teh informacij nikoli v življenju ne bodo mogli predelati, pa jih sploh ne zanima. Mene tudi recimo zanima paket 100 minut v vsa omrežja + 10 SMS/MMS-jev + 3 GB podatkov za 5 EUR. Ne zanima me neomejeno pogovorov + neomejeno SMS/MMS-jev in 1 GB podatkov za 20 EUR. Vem pa nekaj, in sicer da mi tega nikoli ne bodo dali.

Ne gledat vse skozi prizmo uporabnikov ST-ja, glej širše, upoštevaj vse faktorje pa ti bo potem bolj jasno zakaj takšne in drugačne omejitve.

AndrejO ::

BlaY0 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Meh. Ti so bolj šum na liniji. Nekaj zablodelih paketov...

Torej se strinjaš s tem, da plačaš promet, ki ga nisi zahteval, oziroma da plačuješ šum? Jaz se ne bi s tem strinjal.

Nekaj se nisva dobro razumela. Požarni zidovi operaterjev so sicer fini, vendar pa ne morejo ustaviti napada, če se ga bi kdo lotil. To je vse.

V tem kontekstu bi bilo za uporanbika mnogo bolje, če se ne bi obračunavala količina podatkov, temveč se bi pakete delilo kako drugače.

Nadaljnega razpredanja o temu kako je takšna ali drugačna tebi všečna rešitev se mi ne da brati. Sva se že v ostalih temah oba jasno izrazila na katerih bregovih stojiva in kako sta najina bregova narazen. Dodatne razlage ... so odvečne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠO Optika IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
343362 (1993) Bakunin
»

Več IP naslovov

Oddelek: Omrežja in internet
346690 (5704) Bakunin
»

Telemach in porti za SIP ?

Oddelek: Omrežja in internet
456788 (5218) #000000
»

Blokirani dohodni porti na mobilnih omrežjih

Oddelek: Omrežja in internet
102886 (2593) Tero
»

Simobil unlimited - omejena hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12518636 (12704) ZdravkoČolič

Več podobnih tem