» »

Crkavanje zarnic

Crkavanje zarnic

prox ::

Ali se samo meni zdi ali je zadnji mesec veliko avtomibilom crknila vsaj 1 prednja luc. Meni je 2x v 2tednih(1nova) in pa tudi dosti drugih sem videl na cesti brez 1 luci. Kaksen bi lahko bil razlog? Je se kdo to opazil ali pa je komu crknila(meni vedno kratka, dolga luc je delala)
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

einstein :P ::

Če jim je že crknila, je bilo naključje, ni nekega razloga, da bi vsem crkavale luči, sploh enake.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Izbeglica ::

Odkar imam avto s H7 žarnicami, tudi meni crkujejo bolj pogosto, kot prej, ko se imel H4. Za povečano količino vozil s crknjeno žarnico bi lahko bil sicer kriv tudi mraz...

nejclp ::

Jaz bi bolj krivil cenene žarnice, ki jih folk kupuje v akcijah v trgovskih centrih.

driver_x ::

Mogoče bi kaj o tem lahko napledli tisti, ki širijo zgodbe, kako je žled povzročil NATO z zapraševanjem, stresanjem radioaktivne sluzi in podobno. Sigurno bodo takoj našli korelacije.

Engineer_ ::

vse je odvisno od vibracij avta, vročine v žarometu, nihanja napetosti, kvalitete konektorjev žarnic, kvalitete kablov, obrabljenosti celotnega sistema ter kvalitete oziroma nekvalitete žarnice.

in seveda lenobe voznika, ki ne zamenja žarnice, ko ta pregori.

prox je izjavil:

Meni je 2x v 2tednih(1nova) in pa tudi dosti drugih sem videl na cesti brez 1 luci.


pač si postal pozoren na to, ker se je tebi ista reč zgodila pred kratkim. Isto je če ti je všeč nek nov avto in kar na lepem opaziš na cesti zelo veliko takih avtov, pred tem pa si mislil da jih na cesti sploh ni.

prox je izjavil:

Je se kdo to opazil ali pa je komu crknila(meni vedno kratka, dolga luc je delala)


logično je da ti samo kratke crkavajo, saj se 90% časa voziš s kratkimi lučmi.

skratka ne išči faking teorij zarote.

prox je izjavil:

Meni je 2x v 2tednih(1nova)


pa ne kupuj cenenih petrol/spar žarnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

prox ::

Sem imel drugače več kot 2 leti iste žarnice in niso crknile, zaj ta mesec pa 2x crknila. Sem mislil bol na vremenske vplive ali pa da dela proizvajalec luči z določenim rokom uporabe:D (se ne spomnim nazadnje kdaj bi bilo toliko ljudi v enem dnevu brez 1 luči)
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

BlaY0 ::

nejclp je izjavil:

Jaz bi bolj krivil cenene žarnice, ki jih folk kupuje v akcijah v trgovskih centrih.

S tem se ne morem strinjati. Crkujejo mi kar pogosto (povprečno ena na pol leta) in neodvisno od letnega časa, doslej pa so najdlje zdržale one iz Lidla. Imel sem že od različnih sort Osrama, Philipsa do uradno "predpisanih" Motorcraft (bohve kdo jih za njih dela) pa so bile vse za en drek kar se vzdržljivosti tiče.

Sem si pa lepo nabavil prek eBay-a en stack 20 žarnic za 10 EUR in pač menjam ko je treba in se sploh ne sekiram več.

BTW: Trenutno je v avto moto reviji (AMZS) test žarnic.

jan_g ::

Morda se boste smejali, ampak mislim, da ni odvisno zgolj od žarnice. V prejšnjem avtu so mi redno crkovale, približno na 8000 do 10000km mi je crknila leva ali desna. V avtu, ki ga imam sedaj, pa imam noter še originalne (ni crknila niti ena), avto pa je malo cez 80000 km.

Morda je odvisno tudi od tega, kako je dobro je zasnovan/narejen žaromet kot celota, ne zgolj kakšna je žarnica.

BlaY0 ::

jan_g je izjavil:


Morda je odvisno tudi od tega, kako je dobro je zasnovan/narejen žaromet kot celota, ne zgolj kakšna je žarnica.

Vsekakor.

RejZoR ::

Recimo Golf 4 je bil znan po tem, da so žarnice pri njih crkavale kot po tekočem traku. Je pa tud odvisno od režima vožnje. Če delaš kratke razdalje z veliko zagoni in izklopi se nitka niti nima možnosti začet obnavljat iz naslova hlapov, ki nastajajo znotraj bučke ob žarenju, tako da se samo troši. Ker point halogenk je, da se regenerirajo, ampak morajo goret nekaj časa, da do tega sploh pride.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

jan_g je izjavil:


Morda je odvisno tudi od tega, kako je dobro je zasnovan/narejen žaromet kot celota, ne zgolj kakšna je žarnica.


predvsem od napeljave, kablov, stikal, kako je narejen vžig avta...ali se žarnice medtem ugasnejo ali pa so prižgane medtem ko se motor zažene itd.

sekundarnega, kljub temu zelo pomembnega pomena pa je nabiranje vročine v žarometu, nabiranje kakšnega kondenza znotraj žarometa, nabiranje prahu.

povsem nepomembno pa je katero žarnico imaš. Če hočeš, da dejansko kaj vidiš, boš kupil kvalitetno žarnico z močno svetilnostjo in jo pravilno usmeril. Meni philips extreme vision zdržijo 1 leto oziroma cca 40.000 km. Pač kvalitetna napeljava. Ljudem pa iste žarnice crkujejo po par mesecih oziroma kakih 10.000 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Sami ::

Tudi meni se dogaja, da mi trenutne H7 crkujejo na 9-12mesecev, v prejšnjem avtu pa so H4 držale 3-4 leta. Mojmu očetu pa je v swiftu GS letnik 91' do sedaj crknila ena H4 spredaj in rikverc luč zadaj...neverjeno=)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dxx ::

H7 žarnice crkujejo neprimerno hittreje kot so H4(stare), novejše H4 sicer še vedno ponavadi držijo dlje kot H7.
Tudi sam imam avto(japonc) starejšega porekla (1990), zaenkrat je lani jeseni crknila ORIGINALNA :D sprednja leva, ki sem jo zamenjal z originalno l.1990 rabljeno žarnico z enakega avta ki ga imam za rezervne dele, in veselo sveti naprej. Neverjetno, ampak te stare japonske žarnice so res skoraj neuničljive.

GamerBoy ::

Heh sploh pa ne kupovat iz kakšnega eurospina, tam sem jaz kupil eno za probo, jo zamenjam in je gorela natačno 3 sekunde :))
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

dxx ::

Naj še opomnim, da se halogenskih žarnic NE sme dotikat s prsti po steklu, kar je v času mojega bivšega dela na bencinskem servisu izkusilo veliko strank , ki tega niso vedele. Tudi zaradi tega lahko žarnica pregori v trenutku.
Prijemajte jih samo za ohišje, če pa se zgodi da primete za steklo ga pa nežno obrišite z WC papirjem-nasvet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114793 (50765) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815723 (14317) Scorpy84
»

Ko ti crkne ena žarnica, zamenjaj še drugo - mit ali resnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8620002 (16717) bambam20
»

H7 zarnice za citroena

Oddelek: Na cesti
245075 (4442) RejZoR
»

Žarnice (xenon)

Oddelek: Loža
296395 (5761) ;-)

Več podobnih tem