» »

Windows 8.1 in Skype - problem

Windows 8.1 in Skype - problem

pmetod ::

Zadeva je taka: nov računalnik, Windows 8.1 z vsemi posodobitvami: želim naložiti Skype. Itak me vrže na zadnjo verzijo (6.14). Po končani namestitvi kliknem na ikono na namizju. Ne zgodi se nič. Sem večkrat odstranil program in ponovil namestitev, vendar je vedno enako.
Iskal sem rešitve na Googlu, vendar mi ne uspe, da bi Skype deloval. Nekateri pravijo, da je delovala verzija 6.11, ki je ni mogoče sneti od nikoder. Tudi ko sem mislil, da jo že imam, je bila potem nameščena zadnja verzija.
Kaj naj naredim, da bo Skype deloval na novi mašini ali kje naj dobim starejšo verzijo Skypa? Hvala za nasvete.

dawwwiiid ::

Imel sem enak problem, katerega sem rešil tako...

1. Odstrani Skype app v Metro-ju
2. V nadzorni plošči odstrani Skype
3. Tam levo v "Nadzorni plošči->Odstranitev programa" klikni opcijo "Vklop ali izklop funkcij sistema Windows"
4. V tem oknu najdi možnost ".NET Framework 3.5(includes 2.0 and 3.0)" in odznači to opcijo in vse podopcije(sta 2 Windows Comm..) in potrdi ter počakaj da Windows opravi svoje.
5. Še enkrat odpri to okno in označi to kar si odznačil v prešnjem koraku (".net framework 3.5 in obe podopciji ... windows comm..."). Potrdi in počakaj... Verjetno boš moral potrditi, da se stvar naloži preko windows update. Nato ponovno zaženi računalnik.
6. Naloži zadnjo verzijo skype for Windows desktop (http://www.skype.com/en/download-skype/...

To mi je pomagalo. ;)

solatko ::

Samo v nadzorni plošči - programi in funkcije - vklop ali izklop funkcij programa Windows - vklopiš Net.framework - po defaultu je izklopljen, sicer dela Skype v Metroju, vendar samo z Microsoftovim računom.
Skype desktop pa uporablja Net.framework od 2.0 naprej in se lahko prijaviš s skype računom.
M$ hoče imet v 8.1 vse pod nadzorom, zato mora uporabnik malo kombinirat, vse pa se da naštimat tako, da M$ računa, sploh nikoli ne vklopiš.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

http://rejzor.wordpress.com/2014/02/16/...

Metoda od dawwwiiid-a ne deluje, ker sem imel isti scenarij, ki pa sem ga rešil z mojim postopkom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nyrix ::

dawwwiiid je izjavil:

Imel sem enak problem, katerega sem rešil tako...

1. Odstrani Skype app v Metro-ju
2. V nadzorni plošči odstrani Skype
3. Tam levo v "Nadzorni plošči->Odstranitev programa" klikni opcijo "Vklop ali izklop funkcij sistema Windows"
4. V tem oknu najdi možnost ".NET Framework 3.5(includes 2.0 and 3.0)" in odznači to opcijo in vse podopcije(sta 2 Windows Comm..) in potrdi ter počakaj da Windows opravi svoje.
5. Še enkrat odpri to okno in označi to kar si odznačil v prešnjem koraku (".net framework 3.5 in obe podopciji ... windows comm..."). Potrdi in počakaj... Verjetno boš moral potrditi, da se stvar naloži preko windows update. Nato ponovno zaženi računalnik.
6. Naloži zadnjo verzijo skype for Windows desktop (http://www.skype.com/en/download-skype/...

To mi je pomagalo. ;)



Hvala za informacije, tudi meni je pomagalo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skype še dela na Windows XP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51206 (1023) bambam20
»

win xp problem ne zažene skype, ali še ene par programov.

Oddelek: Operacijski sistemi
21900 (805) #000000
»

desktop skype in windows 8.1

Oddelek: Programska oprema
112227 (1914) fosil
»

skype ob zagonu not responding

Oddelek: Pomoč in nasveti
81494 (1345) kurjač
»

Težava z .NET 3.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
9920 (708) NeMeTko

Več podobnih tem