» »

Simple Printscreen

Simple Printscreen

BlueBerry ::

Zdravo!

Zanima me kateri program priporočate za enostavno, hitro izvedbo screenshota, torej da bi mel nastavljen dekstop za avtomatsko shranjevanje pa da bi na hitr lahko označu ker del zaslona hočem (ker nikdar nočem celega) pa samo vpisu ime shranu?

Sicer bi premetu splet sam se mi glih mal mudi, dela pa čez glavo.


Thanks!

bluefish ::

Windows ima Snipping Tool.

dzinks63 ::

Posrečen in enostaven program : EasyCapture

BlueBerry ::

Thx, obema!

rognaj ::

slitkx ::

Kateri printscreen program ali Firefox dodatek zanesljivo lahko poslika celoten zaslon scrollable nastavitev v Gmailu?
Npr. Gmail-Splošno, da mi ne bi bilo potrebno delati delnih printscreenov in jih lepiti skupaj.

Ok, našel FastStone Capture. Še kak? Važno, da ima scrolling funkcijo, tudi če ni "full rich". Pa raje vidim Firefox dodatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Kurzweil ::

Da mi ni treba vsega testirat, me zanima če obstaja kakšna rešitev, s katero naredim poljuben print screeen (del ekrana), predvsem pa bi mi prav prišlo in verjetno vsem, ki so aktivni člani kakšnega foruma, da bi se obenem tudi uploadala slika nekam, da bi dobil tudi link oz source od slike, da mi ni treba recimo na Shrani.si potem še shranjevat...

urg ::

kakšna rešitev, s katero naredim poljuben print screeen (del ekrana),

Jaz za to ponavadi uporabljam aplikacijo screenshot.exe, toda ta slike ne more njiker objaviti.
DOWNLOADhttp://download.cnet.com/windows/michae...

a bi se obenem tudi uploadala slika nekam, da bi dobil tudi link oz source od slike, da mi ni treba recimo na Shrani.si potem še shranjevat


Kakor sem razumel kratek opis na njegovi spletni strani ter razne prikimajoče komentarje, program Screenshot 2.1 podpira objavljanje slik na email.
DOWNLOAD http://screenshot21.software.informer.c...

Zanimivo bi bilo tudi odpreti nekaj rezultatov iskanja online screenshot preko googla: GOOGLE USE REŠU https://www.google.si/webhp?sourceid=ch...

Jaz osebno najraje uporabljam Ptr Scr gumb (Ptr Scr + Ctrl, in slika je v odložišču). --> Če sliko prilepim v world ali powerpoint, jo itak obrežem tam, drugače pa uporabim kakšen paint porgram, recimo kar MS paint (old but best).
Na koncu je porabljen čas isti, saj bi pri programu, kjer označim samo en del zaslona za vse to porabil isto časa kot pa s koombinacijo gumba Ptr Scr ter MS painta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urg ()

Kurzweil ::

@kugi, kakšne kozlarije pa ti pišeš, mene bi bilo sram! Očitno ti ne kapne... z objavo na emailu si nimam kaj pomagat, ampak rabim čisti source. Glede googla si sam sebi dokazal, da ga ne znaš uporabljat, ker to kar si iskal nima nobene veze s tem, kar sem vprašal. Sicer pa probaj narediti 100 custom print screenov in kopiraj in obrezuj, pa boš videl koliko pomeni 5-10 klikov več na en print screen in kaj to pomeni, če moraš to početi par ur skupaj recimo. Če ne bi print screen... paste v Paint/Photoshop... že dal skozi nebi spraševal po tem, še manj pa po tvojem neumnem mnenju.

Če bi rabil za en print screen tedensko nebi spraševal, kar se pa tvojega posta tiče, pa lahko samo še enrkat ponovim, da bi mi bilo na tvojem mestu nerodno.

SeMiNeSanja ::

Jaz sem nekoč kombiniral alt-prtscr in snipping tool, da sem spravil sliko na odlagališče.

Potem pa sem si naredil skriptico, ki je na dvoklik bližnice sliko s pomočjo ImageMagick-a iz odlagališča shranil kot datoteko z naraščujočo serijsko številko.

Načeloma nebi smelo biti problem skriptico razširiti in ji dodat še ftp ali http prenos na neko spletišče. Dejansko pa običajno takšne slike še kaj urejaš, tako da je avtomatiziran prenos nekam na splet vprašljivo uporaben.

Drugače pa ima CorelDraw eno orodje 'Corel Capture', ki zmore podobno, brez da rabiš pisat lastne skripte.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Ma urejat v 99% ni potrebno če lahko z nekim "rectangle toolom" označim kaj bi rad in potem mi samo shrani nekam, da dobim source za forum recimo, za avatar na raznih portalih in igrah, če pa bi to bil nek preverjen naslov pa še toliko bolje. Seveda bi poleg tega sourca, tudi stvar šla v odlagališče ali kako se pač slovensko temu reče, predvsem pa bi lahko, če bi imel source (in še kako drugače) implementiral zadevo tako, da bi šla v odlagališče (mislim, da je odložišče) lahko večkrat oz. bi se dalo narediti celo history, ne pa tako ko imaš eno stvar v odložišču, vmes določiš nek tekst, daš copy in že gre stvar v maloro. Vse to bi lahko bil nek extension v browserju, kjer bi lahko recimo na nekem forumu (še bolje nek administrator strani, ki ima neke stalne elementa oz. tekste in slike) v odložišču več stvari...

SeMiNeSanja ::

Pa glasbeno željo maš tudi še za povrhu?

matej_jack ::

Screenshot celotne strani v firefoxu brez dodatkov: Shift+F2, screenshot --fullpage
Za ostalo pa snipping tool.

Povzetek: screenshot [filename] [--clipboard] [--chrome] [--delay ...] [--fullpage] [--selector ...]
Shranite sliko PNG celotnega vidnega okna (po želji z zakasnitvijo)

Možnosti:
    
    [filename] (string, helpManOptional)
    Ime datoteke (naj ima končnico '.png'), v katero se bo shranil posnetek zaslona.
    
    [--clipboard] (boolean, obvezen)
    True, če želite kopirati posnetek zaslona namesto shranjevanja v datoteko.
    
    [--chrome] (boolean, obvezen)
    True, če želite v posnetek zaslona poleg vsebine strani shraniti tudi okno brskalnika Firefox.
    
    [--delay ...] (number, helpManOptional)
    Koliko časa (v sekundah) naj poteče pred posnetkom
    
    [--fullpage] (boolean, obvezen)
    True, če naj posnetek vsebuje tudi dele spletne strani, ki so zunaj trenutnega vidnega polja.
    
    [--selector ...] (node, helpManOptional)
    Izbirnik CSS za uporabo z Document.querySelector, ki predstavlja posamezen element

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Jaz uporabljam SnagIT. Scrollable zaslonov pa si ne predstavljam, kako zajeti.

urg ::

@Kurzweil, odgovarju sm tudi na vprašanje @BlueBerry in špa na začetek tvojga

Excalibrus ::

Še en lepi app - Gyazo, vendar seveda odpade scroll scr.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
13778 (641) Duhec
»

Slikanje namizja

Oddelek: Programska oprema
71186 (988) TheDomingo
»

brezplačn program PRINT SCREEN

Oddelek: Programska oprema
122471 (2326) stefanc
»

Kako naredim Screenshot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
185012 (4545) R33D3M33R
»

clipboard

Oddelek: Programska oprema
61670 (1623) Cokolesnik

Več podobnih tem