» »

Kdo plača pogreb?

Kdo plača pogreb?

1
2
3

LJ4L ::

Mehmed je izjavil:

Ja, prednost pri dedovanju. Ne prednost pri racunih.
Sej ni sodisce pokopalo babice pa poslalo njemu racun.

Tko da ne vem zakaj se spuscate v dedne zadeve, ce to nima nic opraviti z njimi. Tudi zapuscinska bo verjetno enkrat po tem, ko bi racun ze moral biti placan.

Zadeva ne bi mogla biti bolj enostavna. Nekdo v tvojem imenu naroci nekaj. Ti sporocis, da s tem nimas nic. Zavrnes racun enako kot bi zavrnu, ce si jaz narocim playstation na tvoje ime.

Kasneje se pa lahko vsedes z zlahto pa probate razdeliti strosek med seboj. Ni ti pa treba.
Lahko ta sestra priglasi pri dedovanju svoj strosek pogreba. Ampak ce ni kej dedovat tudi ni od kje vzeti. In tebi ni treba dedovati nekih minusov, ce slucajno obstajajo.


V bistvu je edini problem, ki ga lahko imas ta, ki ga sam naredis, ce ignoriras zadevo. Ni ti treba placat, ti je pa treba sporociti zakaj in kako. Tok enostavno je.


Sej to sm jst na kratko napisu ene dva posta nazaj.
LP from LJ

Mehmed ::

Ti pa se kdo pa se kr se ne da dost poudarit.

Invictus ::

Mehmed je izjavil:


Lahko ta sestra priglasi pri dedovanju svoj strosek pogreba. Ampak ce ni kej dedovat tudi ni od kje vzeti. In tebi ni treba dedovati nekih minusov, ce slucajno obstajajo.

Sestra nič ne deduje, če so živi potomci pokojnika. Tudi vnuki ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Jutri si grem kupit Audija novega, racun bo placala moja babica. A to gre?

mn ::

Invictus je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Lahko ta sestra priglasi pri dedovanju svoj strosek pogreba. Ampak ce ni kej dedovat tudi ni od kje vzeti. In tebi ni treba dedovati nekih minusov, ce slucajno obstajajo.

Sestra nič ne deduje, če so živi potomci pokojnika. Tudi vnuki ...


Deduje nič, ampak če pravilno razumem bi ji povrnili stroške pogreba iz dediščine. Samo priglasiti jih mora.

r3dkv1c4 ::

LJ4L je izjavil:

Yohan del Sud je izjavil:

In potem me postrani gledajo, ker hočem v testament zapisat, naj me po smrti v kanto (za biološke odpake) vržejo...


Se strinjam, da ni najbolj higienično :D je pa preprosto.

:) kosti se ne meče med bio odpadke....ni čudno, da se ljudje zgražajo, če pa na koncu še kompost zasmetiš.

vorantz ::

mn je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Lahko ta sestra priglasi pri dedovanju svoj strosek pogreba. Ampak ce ni kej dedovat tudi ni od kje vzeti. In tebi ni treba dedovati nekih minusov, ce slucajno obstajajo.

Sestra nič ne deduje, če so živi potomci pokojnika. Tudi vnuki ...


Deduje nič, ampak če pravilno razumem bi ji povrnili stroške pogreba iz dediščine. Samo priglasiti jih mora.


bo preminula bakica kr kredit vzela da poplača :|
Je OP že na začetku reku, da ni mela nič vrednega za dedovat

GamerBoy ::

Deduje nič, ampak če pravilno razumem bi ji povrnili stroške pogreba iz dediščine. Samo priglasiti jih mora.


Kaj potem teoretično gre tole: Veš, da ima umrli 10k eur na banki in zato narediš pogreb v vsem možnem blišču in zapraviš dedičem vso gotovino... Močno dvomim... Morda zgolj za znesek osnovnega pogreba ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Vikking ::

GamerBoy je izjavil:

Deduje nič, ampak če pravilno razumem bi ji povrnili stroške pogreba iz dediščine. Samo priglasiti jih mora.


Kaj potem teoretično gre tole: Veš, da ima umrli 10k eur na banki in zato narediš pogreb v vsem možnem blišču in zapraviš dedičem vso gotovino... Močno dvomim... Morda zgolj za znesek osnovnega pogreba ?


Vsekakor lahko nekdo ki ni dedič, pa poskrbi in plača pogreb. Lahko priglasi stroške pogreba v dediščini (obligacijski zahtevek). Ker je dediščina "javno" razglašena, visi na oglasni deski sodišča, se mora sama pobrigati (če ni dedič) kdaj teče postopek dediščine, da priglasi stroške oz. svoj zahtevek.

Že prva stvar je ta, da obstoja dedič, pa ne poskrbi za stroške pokopa le tega. Hkrati pa bi rad dedoval, od pokojnega.
Verjetno pa tudi sodišče ne bi priznalo kakšnih absurdno viskoh zneskov pokopa, če tudi je nastal. Verjetno bi bil priznan določen del le-teh.

Problem je edino v tem, če ima pokojnik dolgove večje kot je vrednost dedovanega premoženja. Dediči se odpovejo dedovanju, za tistge aki je plačal pokop pa ne ostane verjetno nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Mehmed ::

Sodisce bi verjetno priznalo minimalno ceno, ce je ze pogrebnina ne pokrije. Mogoce povprecno ceno pogreba. Ne pa da gres gradit mavzolej.
Se pravi priglasis te stroske, razumen del se odsteje od dediscine, preostala se lepo razdeli med dedice naprej. Ce ni dovolj pa pokrij iz svojega zepa. Edino normalno, ce gres takole na puf narocat se igras z denarjem, ki ga nimas, ne ves ce obstaja, niti ne ves a ga bos dobil. Take neumnosti se kaznuje, ne pa nagrajuje.

Tukaj je dost vseeno, ce ocitno ni dost dediscine, da bi pokrilo vse. Enostavno se ji odrece in je zgodba zanj zakljucena.
Mogoce bi bilo zanimivo, ce bi bilo dediscine recimo ravno toliko kot je racun. Pa bi se odlocil ugovarjat, nej se sestri ne prizna cele vsote, ker potem ne ostane nic zanj.
Ampak se enkrat, kok je denarja, a bo ona terjala strosek od tam pa kaj bo sodisce reklo o tem bo jasno na zapuscinski. Ki bo verjetno po tem, ko bi racun ze moral biti placan. Zato se nima smisla ubadat s tem.

Mehmed ::

Vikking je izjavil:


Že prva stvar je ta, da obstoja dedič, pa ne poskrbi za stroške pokopa le tega. Hkrati pa bi rad dedoval, od pokojnega.


Ta rad dedoval fraza izpade, kot da je nek razpis tam kamor se prijavijo interesenti za dedovanje.
Nima veze kaj bi kdo rad pa za kaj je kdo poskrbel. Njemu pripada, lahko se odrece, ne bo se mu pa vzelo ali pa pogojevalo s tem koliko je skrbel za pokop.

GregiB ::

Vikking je izjavil:

Vsekakor lahko nekdo ki ni dedič, pa poskrbi in plača pogreb. Lahko priglasi stroške pogreba v dediščini (obligacijski zahtevek).


Tako je... been there, done that... Do dediščine obstajajo terjatve in organizacija in izvedba pogreba je ena izmed njih. Še več, plačnik sme od dediščine terjati tudi pokritje stroškov postavitve nagrobnega kamna, spomenika ipd.

Sicer uzancev ne poznam, v mojem primeru sva bila s sodedičem sicer v sovražnem odnosu, a sem kot plačnik žarnega pokopa (prevoz krematorij, nazaj, sežig, urna, pogreb, etc, etc) in "normalnega" nagrobnega spomenika takoj dobil soglasje drugega dediča, da gre strošek v pasivo dediščine, zato predvidevam, da bi sodišče priglasilo stroškom "razumnega" pogreba, torej tistega, ki je tradicionalen (pogreb, mrliška vežica, sežig oz. krsta, sedmina idr...). Zato predvidevam, da bo imel plačnik, bodisi vnuk ali sestra pravico terjati stroške pogreba od dediščine v razumnih mejah... Stvar priglasitve vseh dedičev...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Furbo ::

Če je račun za več 1000€ so se orenk zmišljevali in naročali vse mogoče storitve in dodatke. Zdaj naj pa še plačajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

Pa kaj vi budalirate z dedovanjem ? Nekdo drug je narocil storitev v njegovem imenu. TO JE PROBLEM TLE, ne pa jebeno dedovanje.


Kot je bilo ze n-krat povedano, ta racun se zavrne, in to po hitrem postopku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Aston_11 ::

Povezano je. Tisti, ki plača pogreb, lahko zahteva povrnitev običajnih stroškov pogreba iz zapuščine.

[D]emon ::

Ampak OP je spraseval glede racuna, ki je bil izdan v njegovem imenu, s strani tretje osebe! Porkamadona, derailate ko tisti vlak na Gare Montparnasse...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Aston_11 ::

Na tisto je že dobil odgovor. Tema se zgolj dopolnjuje z nadaljnjimi potencialnimi situacijami. Mnogoputa.

Mehmed ::

http://www.zale.si/sl/Ceniki_in_obrazci/

Kako sploh prides do par tisoc evrov? Op, ce imas postavke gor, verjetno nisem edini, ki ga to zanima.

vorantz ::

Da ni mela pokop v nigeriji :|

Boone ::

Meni se pa zdi, da želi sestra biti malo "žleht". Če se ne motim, nič ne deduje, ker so potomci še živi. In je verjetno malo pretiravala s pogrebom, da ne bo preveč ostalo za vnuka, ki z babico itak ni imel nič.

GregiB ::

Boone je izjavil:

Meni se pa zdi, da želi sestra biti malo "žleht".


Mogoče, mogoče ne... ne bi vlekel črt. Kot sem omenil, sem moral tudi sam urediti pogreb svojca. Od občine sem takrat (sredi 90-ih) dobil cca 500 DEM za kritje stroškov. Plačati sem moral prevoz v krematorij v LJ in nazaj s vsemi kolobocijami, ki to zahteva, pa urno, pa vazo, v katero gre urna, pa najem vežice za en dan, pa pogreb... vse skupaj v rangu 2.000 DEM (4x priznanih stroškov). Nato še cca. 1.000 - 1.500 DEM za žarni nagrobni spomenik (very simple). Torej takrat že cca. 3.000 DEM iz lastnega žepa. Vse dokumentirano, zatorej sem "obremenil" pasivo dediščine.
Dvomim, da OP ve, kaj je razumen strošek pogreba, niti mi ne. Postavite se v vlogo sestre... Po pisanju je edina, ki ji je bilo za pokojnico sploh mar. Zadeva je lahko preprosto ta, da je sestra bila edina, ki je bila za pokojno pripravljena urediti pogreb, medtem, ko vnuk zanj ni vedel ali želel vedeti. Sestri se je morda pač zdelo logično, da pogreb poravna tisti, ki je upravičen do dediščine, je to tako zelo off?
But then... I could be totally mistaken..
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Boone ::

Premalo informacij za kakšne resne zaključke. Samo na glas razmišljam. Lahko da gre za nek dokaj skromen pogreb pa OP samo nima občutka, koliko kaj stane in se mu zdi drago. Lahko pa je sestra dejansko pretiravala s stroški, ker je pričakovala da jih bo kril nekdo drug.

[D]emon ::

Lej, ce z nekom nimas stikov, zakaj bi moral potem placevati za pogreb te osebe ? Does not fucking compute.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Pogreb je lahko dražji od poroke ...

Če je sestra tudi sama brez premoženja, bodo kar lepo dediča izterjali.

Ker si pač dolžan (po zakonu) skrbeti zanje, razen če ima kakega drugega skrbnika ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Torej, ce se npr. moj fotr, s katerim nimam stikov zapufa pred smrtjo za 30k€ in drug dan umre, moram po neki zakonski logiki, jaz ta denar vracat?

Ce je tako, potem je to zame najbolj bolan zakon, ki sem jih do sedaj prebral.

mn ::

harmony je izjavil:

Torej, ce se npr. moj fotr, s katerim nimam stikov zapufa pred smrtjo za 30k€ in drug dan umre, moram po neki zakonski logiki, jaz ta denar vracat?

Ce je tako, potem je to zame najbolj bolan zakon, ki sem jih do sedaj prebral.


Ne. Si pa v primeru da ostane brez sredstev za preživljanje dolžan poskrbeti zanj. Ravno tako si mu dolžan plačevati oskrbo v kakem domu če je potrebna.

Invictus ::

Dolgove pokojnika lahko poplačaš če je dovolj velika dediščina, najlažje pa se jim je izognit tako da se odpoveš dediščini.

Upnik ne more nič.

Ampak ker si napačno vse interpretiral, sklepam da zakona sploh nisi prebral ... ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

Invictus je izjavil:



Če je sestra tudi sama brez premoženja, bodo kar lepo dediča izterjali.

Ker si pač dolžan (po zakonu) skrbeti zanje, razen če ima kakega drugega skrbnika ...


Sm ze zacel pisat kako zelo to ni res pa sem se spomnil kater datum je danes.

harmony ::

mn je izjavil:

harmony je izjavil:

Torej, ce se npr. moj fotr, s katerim nimam stikov zapufa pred smrtjo za 30k€ in drug dan umre, moram po neki zakonski logiki, jaz ta denar vracat?

Ce je tako, potem je to zame najbolj bolan zakon, ki sem jih do sedaj prebral.


Ne. Si pa v primeru da ostane brez sredstev za preživljanje dolžan poskrbeti zanj. Ravno tako si mu dolžan plačevati oskrbo v kakem domu če je potrebna.

Tud to je bedno napisano. Zakaj bi jaz nekomu placeval prezivnino s katerim npr. nimas stikov po n-let, ceprav na papirju pise da je oce.

mn ::

harmony je izjavil:

mn je izjavil:

harmony je izjavil:

Torej, ce se npr. moj fotr, s katerim nimam stikov zapufa pred smrtjo za 30k€ in drug dan umre, moram po neki zakonski logiki, jaz ta denar vracat?

Ce je tako, potem je to zame najbolj bolan zakon, ki sem jih do sedaj prebral.


Ne. Si pa v primeru da ostane brez sredstev za preživljanje dolžan poskrbeti zanj. Ravno tako si mu dolžan plačevati oskrbo v kakem domu če je potrebna.

Tud to je bedno napisano. Zakaj bi jaz nekomu placeval prezivnino s katerim npr. nimas stikov po n-let, ceprav na papirju pise da je oce.


1. ne pišem jaz zakonodaje
2. mislim da če dokažeš, da če sta odtujena in nimata stikov potem ti ni treba poskrbeti zanj/zanjo
3. nisem pravnik nit ne poznam dovolj dobro zakonodaje, tako da sem mogoče še kaj spregledal

[D]emon ::

mn je izjavil:

Si pa v primeru da ostane brez sredstev za preživljanje dolžan poskrbeti zanj.


Citat iz zakonodaje, prosim.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mehmed ::

Boone je izjavil:

Premalo informacij za kakšne resne zaključke. Samo na glas razmišljam. Lahko da gre za nek dokaj skromen pogreb pa OP samo nima občutka, koliko kaj stane in se mu zdi drago. Lahko pa je sestra dejansko pretiravala s stroški, ker je pričakovala da jih bo kril nekdo drug.


Ce je par jurjev to ni skromno. Sej imas cenike za primerjat.

mn ::

[D]emon je izjavil:

mn je izjavil:

Si pa v primeru da ostane brez sredstev za preživljanje dolžan poskrbeti zanj.


Citat iz zakonodaje, prosim.


Ni iz zakonodaje, ampak daje dovolj informacij če potrebuješ.

Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZZDR) jih do neke mere ureja. O dolžnosti preživljanja pravi takole, 124. člen: Polnoletni otrok je dolžan po svojih zmožnostih preživljati svoje starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti. Polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neopravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega. 126. člen: Če je več oseb skupaj dolžnih koga preživljati, se ta dolžnost razdeli mednje po njihovih zmožnostih in tudi glede na to, koliko je bil kdo deležen skrbi in pomoči.

http://svet24.si/clanek/52b6ef296ee2e/o...

Mehmed ::

Fino.
Zdej pa se zakon, ki to zahteva za stare starse.
Pa ne pozabit na clen, ki zahteva od tebe urediti pogreb. Pa ti naprti stroske zanj, ce to naredi kdo drug. Pa pusti temu drugemu naviti jih v nebo.

mn ::

Mehmed je izjavil:

Fino.
Zdej pa se zakon, ki to zahteva za stare starse.
Pa ne pozabit na clen, ki zahteva od tebe urediti pogreb. Pa ti naprti stroske zanj, ce to naredi kdo drug. Pa pusti temu drugemu naviti jih v nebo.


In pa citat kjer sem jaz karkoli od tega trdil.

GamerBoy ::

To je pa totalna bedarija če to obstaja. Fotr, ki ni dal centa za preživnino bi od otroka v primeru, da je on sam brez sredstev dobival keš, ker je otrok kao dolžan poskrbeti zanj ? Pa četudi gre za normalno situacijo, kjer je otrok živel z mamo in očetom... Starša se odločita za otroka in ne otrok za starša, torej si ti ne izbiraš ali hočeš priti na svet ali ne, kaj šele k določeni družini... Ona sta dolžna skrbeti zate, saj sta se za to odločila, sploh v teh časih ko je splav nekaj enostavno dosegljivega, neželenih&slabih staršev si pa ne moreš splavit... Če je to vse res, se samo vprašam kdo je na glavo padel...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Lonsarg ::

Veliko ljudi da svoje starše v dom na stroške države, ne na svoje, če dediščine ni, oziroma ni vredna teh stroškov(poznam, pa se dobro razumejo da ne bo kdo mislil, samo izračunali so, da se tako najbolj splača). Tak da več kot očitno ni nobene obveze, lahko državi podturiš stroške preživljanja.

Sam državi se stroške podturi ponavadi preden nastanejo, ne pa za nazaj. Tale račun za pogreb je nastal pa po dogovoru pogrebna služba-sestra. Če sestra ne bi tega naročila, bi država po uradni dolžnosti, res pa je, da sem slišal, da je tisti pogreb od države bolj nikakav, nobenega ne obvestijo, nobene maše, samo zakopljejo v luknjo.

Tak da jasno, če hočeš nek normalen pogreb zrihtaš sam in tut plačaš, ne glede na to, če ni v dediščini denarja za pogreb. Nažalost je tako, da plača tisti, ki mu je najbolj mar. Račun je pa OP dobil pomoje zato, ker sestra sklepa, da obstaja dediščina, ker ne obstaja bo zdaj najverjetneje morala ona plačati, razen če je OP dosti fer in ponudi polovico....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mn ::

GamerBoy je izjavil:

To je pa totalna bedarija če to obstaja. Fotr, ki ni dal centa za preživnino bi od otroka v primeru, da je on sam brez sredstev dobival keš, ker je otrok kao dolžan poskrbeti zanj ? Pa četudi gre za normalno situacijo, kjer je otrok živel z mamo in očetom... Starša se odločita za otroka in ne otrok za starša, torej si ti ne izbiraš ali hočeš priti na svet ali ne, kaj šele k določeni družini... Ona sta dolžna skrbeti zate, saj sta se za to odločila, sploh v teh časih ko je splav nekaj enostavno dosegljivega, neželenih&slabih staršev si pa ne moreš splavit... Če je to vse res, se samo vprašam kdo je na glavo padel...


Polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neopravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega

Mehmed ::

mn je izjavil:



In pa citat kjer sem jaz karkoli od tega trdil.


V bistvu na invictusa leti, lahko mu pa pomagas iskat, ker bo imel dela vrh glave.

Mehmed ::

Lonsarg je izjavil:

Veliko ljudi da svoje starše v dom na stroške države, ne na svoje, če dediščine ni, oziroma ni vredna teh stroškov(poznam, pa se dobro razumejo da ne bo kdo mislil, samo izračunali so, da se tako najbolj splača). Tak da več kot očitno ni nobene obveze, lahko državi podturiš stroške preživljanja.



Mislm da drzava prvo pogleda a imas svoj denar za dom, potem a je kak svojec, ki mu lahko to nalozijo, sele potem se sama javi. Verjetno so tvoji znanci na socialni ali pa uspesno preprical drzavo, da nimajo iz kje vzet.

GregiB ::

Še enkrat... postavite se v vlogo tistega, ki mu je mar, kako se od pokojnika poslovijo žalujoči. V opisanem primeru neposredne pravice do dediščine nima, lahko zgolj terja dediščino za stroške pogreba tako, da se pojavi nepovablen na zapuščinsko razpravo.

Zakaj bi jaz nekomu placeval prezivnino s katerim npr. nimas stikov po n-let, ceprav na papirju pise da je oce.

Zato, ker si njegov sin, čeprav zgolj na papirju... Pa prosim, dajte enkrat za vselej besedo "država" zamenjati z "davkoplačevalec" (ti in jaz)... Od davkoplačevalcev se pričakuje, da bomo po ustavi zagotavljali socialno varnost tistim, ki jim še svojci nočejo?! Bo vsekakor hitro vspostavljen stik, ko bo "izgubljeni oče" umrl, pa se bo dediščina delila. Potem bo pa spet "država" kriva, ko bo vse pobrala...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mn ::

Zato, ker si njegov sin, čeprav zgolj na papirju...


Konec koncev je marsikateri oče tudi oče zgolj na papirju. Pa mora vseeno plačevati preživnino.

Mehmed ::

GregiB je izjavil:

Še enkrat... postavite se v vlogo tistega, ki mu je mar, kako se od pokojnika poslovijo žalujoči. V opisanem primeru neposredne pravice do dediščine nima, lahko zgolj terja dediščino za stroške pogreba tako, da se pojavi nepovablen na zapuščinsko razpravo.


Eno je da ti zalozis za pogreb pa nameravas terjati iz dediscine nazaj. Nic ni narobe s tem.
Cisto drugo je pa, da ti nekoga drugega napises kot placnika. S tem je pa marsikaj narobe.

Engineer_ ::

20. člen
Če ni drugače dogovorjeno, morajo stroške pokopa poravnati dediči umrlega.
Če ni dedičev ali če ti niso sposobni poravnati stroškov pokopa, jih poravna občina, v kateri je imel umrli stalno prebivališče. Kadar ni mogoče ugotoviti občine stalnega prebivališča, poravna stroške pokopa občina, v kateri je oseba umrla, oziroma občina, v kateri je bila najdena.
Občina ima pravico do povračila pogrebnih stroškov iz zapuščine umrlega.


http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Pogreb plača dedič. V našem primeru je edini dedič vnuk. Konec debate.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

GregiB je izjavil:

Zato, ker si njegov sin, čeprav zgolj na papirju...


Aha, torej lahko pricakujem v bliznji prihodnosti, da mi bo oce, katerega nisem videl ze 30 let, poslal racun za xyz in bom jaz to prisiljen placat ? Ne, hvala.

Blood makes you related. Heart makes you family.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_ ::

Vnuk je dedič prvega reda, ki deduje na podlagi vstopne pravice. Sestra bi dedovala samo če ne bi bila zmožna skrbeti sama zase in bi tako padla v krog nujnih dedičev.

Razen če je v oporoki drugače navedeno.

[D]emon je izjavil:


Blood makes you related. Heart makes you family.


blablabla, irelevantno. V zakonu 100% jasno piše kako je s tem.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Engineer
Ti ta zakon tako zagovarjas, kot bi ga ti sam pisal.

Ta zakon je beden.

Meni, da pride racun na dom, se ne bi niti pritozil, samo v kanto za smeti bi ga vrgel.

A sem ga dobil? Ne.

A sem dolzan placati neko storitev, katere nisem narocil. Ne.

Pika.

Ce je tako, grem sedaj v BMW in si kupim novega BMW 5, racun bo placala moja babica.

[D]emon ::

Engineer_ je izjavil:

V zakonu 100% jasno piše kako je s tem.


S tem zakonom si jaz obrisem rit. Nek moj predhodnik, s katerim nisem imel v zivljenju nic, razen tega da posledicno eksistiram zaradi tega, ker ni znal drzati nog skupaj, ne bo od mene dobil nic, ne v tem zivljenju, ne v naslednjem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Engineer_ ::

harmony je izjavil:


A sem dolzan placati neko storitev, katere nisem narocil. Ne.

Pika.

Ce je tako, grem sedaj v BMW in si kupim novega BMW 5, racun bo placala moja babica.


je ne naročiš, je po defaultu zaračunana _tebi_

[D]emon je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

V zakonu 100% jasno piše kako je s tem.


S tem zakonom si jaz obrisem rit. Nek moj predhodnik, s katerim nisem imel v zivljenju nic, razen tega da posledicno eksistiram zaradi tega, ker ni znal drzati nog skupaj, ne bo od mene dobil nic, ne v tem zivljenju, ne v naslednjem.


dvigneš telefon in se dogovoriš z drugimi kako bo s plačilom. Namesto da si kreten in pišeš na forumu.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Nima kaj biti zaracunana meni, ce jaz nisem za to dal soglasja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715728 (12005) sekvoja
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110829 (7332) Mato989
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7621408 (18659) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734458 (29572) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331377 (29537) Okapi

Več podobnih tem