» »

Ugašanje računalnika - disk

Ugašanje računalnika - disk

A_A ::

Pozdravljeni.

Naj opišem svoj problem in naj javi kdo če je že imel podoben primer. Imam starejši računalnik (škatlo), katera mi že od samega začetka ni vžigala v hladnem prostoru (oz se je prižgal, če sem ga probal ene 5 krat prižgat). Vedno je računalnik zabrnel in po sekundi ali dveh ugasnil. Ko se je prostor zagrel je računalnik deloval in vžigal normalno. Pred kratkim se mi je začelo dogajati, da ni vžigal tudi pri 20 stopinjah v sobi. Po nekaj poskusih je potem vžgal. Sedaj se mi sploh noče več prižgati... Po pol sekunde, sekundi.. Se nazaj ugasne. Sumil sem na napajlnik, ampak sem menjal in ne deluje. Potem sem izklapljal posamezne komponente in edino ko izklopim disk računalnik deluje 5 sekund, zapiska in ugasne. Kdo ve kaj bi to lahko bilo?

Hvala za odgovor :)
  • polepsal: Mavrik ()

Fizikalko ::

Neverjetno, sam imam skoraj identičen problem. Prižgem in čez sekundo ugasne, včasih pa laufa kar nekaj časa normalno (do par ur, celo) in potem nenadoma ugasne. Sem nesel celo na servis, tam pa kao vse bp. Prinesem nazaj, isto sranje kot prej. Seveda pa sem, preden sem nesel na servis, dal diske ven. Torej tudi sam sumin na diske, ampak ne ugotovim ničesar. Ne glede, katero kombinacijo dam, se prej ko slej ugasne... grrrr.

A_A ::

Fizikalko si probal s termalno pasto med procesorjem in hladilnikom? Ker meni ko je enkrat vzgal je delal skoz. Sedaj ga pa sploh ne spravim vec v pogon. Je imel pa kolega tak problem ko ti in je bla termalna pasta.. če še nisi probaj :)

Mitch ::

Preglej matično ploščo, če ima slučajno napihnjene kondenzatorje, še posebej okrog procesorskega ležišča...

A_A ::

Mitch hvala za odgovor, ampak žal so tudi vsi kondenzatorji celi in nenapihnjeni. Tudi disk sem dal v drug računalnik in dela, tako da vsaj podatke imam.

Sedaj me zanima ali je možno, da se ne bi prižgal ker je procesor zanič? Ker zdaj nimam več ideje kaj bi bilo..matična ali procesor..samo to še mam v glavi. Če ima kdo kakšno idejo bi mu bil hvaležen za odgovor :)

Fizikalko ::

Jah, zakaj je pa potem na servisu delal cel dan na polno? Obup, danes se je spet ugašal kot zmešan.

s6c-gEL ::

Si preveril stikalo za vklop ?
Lahko prevežeš na reset stikalo oz prižgeš pc z jumperjem, tako da za hip skleneš power_sw kontakta na mb.

A_A ::

s6c-gEL tudi to sem storil..naredi isto :/

verjetno stavis potem na mb an?

s6c-gEL ::

Kateri mb, cpu ?
Cpu crkne zelo redko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

A_A ::

mb gigabyte ga 945P s3
procesor je pa intelov core 2 duo 1,8... točne oznake ti pa ne znam povedat, ker sm procesor dal nazaj notr

A_A ::

Fizikalko je izjavil:

Jah, zakaj je pa potem na servisu delal cel dan na polno? Obup, danes se je spet ugašal kot zmešan.



verjetno zato, ker ga niso uporabljali medtem časom, ko je bil prižgan.. ti pa verjetno procesor malo bolj ženeš

hojnikb ::

vrži stran to starino oz. prodaj in nabavi novo ...


1. Team Group Elite, DDR3-1600, CL11, LV - 4 GB TED3L4GM1600C1101
2. ASUS H81M-K, DDR3, SATA3, DVI, USB3, LGA1150 mATX
3. Intel Celeron G1820 BOX procesor, Haswell
109,08 € @funtech.si


ker probleme kot jih omenjaš, so gotovo problem matične.. danes dobit matično za 775 je pa tut ..
#brezpodpisa

Mitch ::

ker probleme kot jih omenjaš, so gotovo problem matične.. danes dobit matično za 775 je pa tut ..


Pravzaprav se jih da na Bolhi kar nekaj dobit za ceno okrog 20€. Pred tednom dni sem tudi sam nabavil eno za 10€ skupaj z RAMom in CPUjem.

Back on topic. Odstrani CPU in preveri, če ni slučajno kakšen pin v procesorskem ležišču ukrivljen. Če je ga poravnaj nazaj. Nato dobro sčisti tako procesor in hladilnik z alkoholom in nanesi za zrno riža velik kos termalne paste na sredino procesorja in sestavi nazaj...

hojnikb ::

plato že dobiš, sam v kakem stanju je pa drugo vprašanje...

Pač vlagat v starine je neumno početje imo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ttommy ::

Preveri kabel z napajalnika v elektriko. Sodelavec je imel identičen problem. Pri meni je delal njegov PC brez problema, ko pa ga je priklopil doma, me je klical, da se mu kar izklaplja. Sem posumil najprej na problem z LAN vhodom, ker edino tega nisem preizkusil. Potem sem mu pa rekel naj preveri kabel. Je rekel, da se je kar izklopil, ko ga je malo premaknil. Najprej preveri to, potem vse ostalo. Če imaš računalnik vklopljen v kakšen razdelilec, ga poskusi vklopiti direkt v vtičnico.
Gamer

A_A ::

Mitch je izjavil:

ker probleme kot jih omenjaš, so gotovo problem matične.. danes dobit matično za 775 je pa tut ..


Pravzaprav se jih da na Bolhi kar nekaj dobit za ceno okrog 20€. Pred tednom dni sem tudi sam nabavil eno za 10€ skupaj z RAMom in CPUjem.

Back on topic. Odstrani CPU in preveri, če ni slučajno kakšen pin v procesorskem ležišču ukrivljen. Če je ga poravnaj nazaj. Nato dobro sčisti tako procesor in hladilnik z alkoholom in nanesi za zrno riža velik kos termalne paste na sredino procesorja in sestavi nazaj...



To že naredil...pini so vredu, pasta nova...še vedno nič :) očitno bo res treba nekaj investirat v rabljeno ali novo zadevo :) hvala za pomoč

ttommy je izjavil:

Preveri kabel z napajalnika v elektriko. Sodelavec je imel identičen problem. Pri meni je delal njegov PC brez problema, ko pa ga je priklopil doma, me je klical, da se mu kar izklaplja. Sem posumil najprej na problem z LAN vhodom, ker edino tega nisem preizkusil. Potem sem mu pa rekel naj preveri kabel. Je rekel, da se je kar izklopil, ko ga je malo premaknil. Najprej preveri to, potem vse ostalo. Če imaš računalnik vklopljen v kakšen razdelilec, ga poskusi vklopiti direkt v vtičnico.



nimam takšne sreče kot tvoj sodelavec nažalost.. tudi to ni krivo :) hvala za nasvet

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A_A ()

hojnikb ::

Kupi novo (to kar sem ti gor zalimal; lahko menjaš celerona za pentium g3220 če imaš viška 15€) staro pa prodaj as-is... Ne kupovat še enkrat rabljeno !!!
#brezpodpisa

A_A ::

hojnikb je izjavil:

Kupi novo (to kar sem ti gor zalimal; lahko menjaš celerona za pentium g3220 če imaš viška 15€) staro pa prodaj as-is... Ne kupovat še enkrat rabljeno !!!



Hvala za nsvet. Vendar če bom kupoval novo, bom kupil vse(komplet računalnik).

hojnikb ::

No, če boš kupoval, napiši sem budget in ti bomo sestavl neki :)
#brezpodpisa

A_A ::

hojnikb je izjavil:

No, če boš kupoval, napiši sem budget in ti bomo sestavl neki :)


ok ti javim :) lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z pregrevanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
304225 (3298) Riff
»

Pasta na spodnjem delu procesorja (pinih)

Oddelek: Pomoč in nasveti
295015 (4024) Han
»

HP8710w zamenjava grafike

Oddelek: Strojna oprema
312140 (1635) _koki_
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318432 (6335) kupim9
»

računalnik se ne odziva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
566450 (6121) pingo76

Več podobnih tem