» »

Polži, kako jih uničiti

Polži, kako jih uničiti

1
2
»

Piggykiller ::

Race so super, samo težava je v tem da jim čez čas solata bolj diši kot pa polži.

mihec87 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Nevem če je način da se jih pobija. Saj verjetno obstajajo kakšni travniki kamor bi se jih lahko neslo. Sigurno bolje kot šalčke s kavo ali posipanje s soljo.


Povej to avstralcem ki se borijo poti invazivnim žabam, američanom z kačjeglavkami itd... Invazivna pomeni da je vrsta od drugot ki ima tu popolne pogoje saj nima naravnega sovražnika ter izpodriva/zajeda/iztreblja domačo vrsto(dokler ta ne izgine) in drugega kot iztrebljanje ne preostane..

Aquinas ::

Oberyn je izjavil:

Aquinas je izjavil:

Boljša možnost kot jež so race tekačice. Mislim, da jih je nekdo že predlagal. Zakaj bi polže selil na travnik, če jih lahko spremeniš v okusna jajca?

Polži požrejo skoraj vso zelenjavo, race pa čisto vso. To je eden od problemov z racami, če te polži matrajo zaradi vrta. To zdravilo je hujše od bolezni. Pa polži so vsaj tiho.



Si mislil na popolnoma vse race ali samo na omenjene tekačice? Ker te naj bi primarno jedle živali. Oglašajo se samo samice, pa še te bolj redko.

Pomembno je, da tem racam zagotoviš vodo, ker drugače se jim polži zataknejo.

dzinks63 je izjavil:

Torej kako uničiti rdeče polže na večji površini. Trenutno so v fazi mladadičev 2-5 cm. Na sveže pokošeni zelenici cca 10a jih je polno povsod, okoli hiše, po sadovnjaku, po vinogradu, ... Samo fizično uničevanje je sizifovo delo, pojavljajo se vsak dan, na novo. Jedo vse, so kot kobilice. Ima kdo kakšno učinkovito idejo, izkušnje z iztrebljanjem te zalege.


V botaničnem vrtu uporabljajo neko kemično sredstvo v obliki granul. Zagotovo se ga da kupiti v kaliji, bauhasu, ipd. O učinkovitosti pa nimam pojma, ampak verjetno ni slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aquinas ()

ZaphodBB ::

Race znajo res populit vrtnine, zato jih ne spuščamo v vrt oz. jih spustimo v vrt za kratek čas, da poberejo kar je za pobrat.

Race izven vrta in železov sulfid (granule) v vrtu pomenijo rešitev polžastih problemov...

Mimogrede polže jejo vse race, še bolj požrešne so goske. Tekačice so nekoliko bolj živahne, to je bistvena razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

LeonSlo ::

Sosedi so imeli te race tekačice in še ene podbne, pa so jih kar fino popucale.Prav tako lanska in predlanska suša jih je pomorila vsaj pri nas.Po dežju pa sta jih stara starša s home made ordjem spravljala na oni svet,pri tem pa moraš paziti,da ga temelito prerežeš.Soseda je poskušala s apno pa je baje kar učinkovalo.

lp

PrihajaNodi ::

No tele metode z apni in soljo so grozne. Če že odstranjujete živa bitja s tega sveta poskusite to storiti na najhitrejši možen način.

Invictus ::

Nodi, ne serji. Saj so samo polzi
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techsloth ::

Tole :-D

LJ4L ::

Invictus je izjavil:

Nodi, ne serji. Saj so samo polzi

Nodi bo užaljen :)

PS Najbolje bo, če se jih lotite z racami/gosmi ali pa z nožkom in sneaky taktiko.
LP from LJ

PrihajaNodi ::

me zanima če bi bilo še tako zanimivo če bi ljudi špricali s solno kislino. Tole s soljo je res groza.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Dovolj offtopica , če raca poje polža je pa bolje zanj ali kako? Kot primerjava s človekom, kot če te krokodil poje. Kot opažam se je situacija popravila, malo manj dežja in nekaj sonca je naredilo svoje. Nekaj so pa tudi vrane pospravile, včasih smo jih preganjali, toda očitno je vse za nekaj dobro, ko se dobro napasejo, odletijo s polnim kljunom še k svojim mladičem.

ZaphodBB ::

Sol je bolj grozna zato ker z njo uničimo zemljo. Kar se tiče uničevanja polžev pa ni humanega načina za njih iztrebljenje. Lahko jih pobijaš s hladnim orožjem. Lahko jih loviš v vabe. Lahko nad njimi izvajaš genocid v obliki perutnine. Nenazadnje granule železovega sulfata polže pripravijo do tega, da umrejo od lakote...

Ampak, ko gledam opustošene vrtnine se mi gladko jebe za trpljenje bogih bogih polžov. Burn them with righteous fire!

LJ4L ::

ZaphodBB je izjavil:

Sol je bolj grozna zato ker z njo uničimo zemljo. Kar se tiče uničevanja polžev pa ni humanega načina za njih iztrebljenje. Lahko jih pobijaš s hladnim orožjem. Lahko jih loviš v vabe. Lahko nad njimi izvajaš genocid v obliki perutnine. Nenazadnje granule železovega sulfata polže pripravijo do tega, da umrejo od lakote...

Ampak, ko gledam opustošene vrtnine se mi gladko jebe za trpljenje bogih bogih polžov. Burn them with righteous fire!

Funny but true :))
LP from LJ

Machete ::

Evo, ker sem na kavi ravno prelistal najkakovostnejši slovenski tisk, sem se spomnil te teme in naredil en phone scan članka.
Osebno pa ne podpiram genocida nad sluzastimi sozemljani niti nisem vsega prebral 8-)

Machete ::

popravljan z neprežganim scanom:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Alexius Heristalski ::

Kaj pa žurnal ve? Pa še ukinili ga bodo jutri.

V 5. postu te teme imaš veliko bolj kredibilno seminarsko, kjer lepo piše, da ne pomagajo žaganje, kavna usedlina in jajčne lupine.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

echo ::

To ni žurnal, nego je priloga slovenskih novic.

Machete ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Kaj pa žurnal ve? Pa še ukinili ga bodo jutri.

V 5. postu te teme imaš veliko bolj kredibilno seminarsko, kjer lepo piše, da ne pomagajo žaganje, kavna usedlina in jajčne lupine.

Sori šef če sem te ujezil z nedoktorsko ekspertizo. Sam spomnil sem se te teme in prilepil, če pride kak nasvet komu prav. In ja Novice so ble ne Žurnal ali bolje od danes naprej Žarnal..

Assass1n ::

Kmetijska zadruga, ferramol granulat modra zrnca brez karence na osnovi železa posuješ kjer so polži grejo gor in se posušijo, kila dobrih 10€ . Ne škodi drugem kot polžem :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Avenger ::

še en glas za race
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mojca ::

PrihajaNodi je izjavil:

Če se odločite za selitiev sporočite, si mogoče vzamem kak dan dopusta. Smo tudi žabe že selili, pred avtomobili.

Off-topic: Iščem prostovoljce za selitev polhov. (Morda tudi miši. Še nimam trdnih dokazev, kdo mi je zgrizel optiko; zaenkrat sem našla samo polhovo gnezdo.)

Cervantes ::

Priporočam mačko. Naše so jih vse pospravile.
Resno.

Zgodovina sprememb…

Stric Marč ::

Odlično deluje rdeča mušnica. Domači polži se jo ne lotevajo,ker imajo genski spomin o njeni strupenosti. Španski lazar pa jo z veseljem je. tudi toplokrvne živali se mušnici izogibajo tako, da ni nevarnosti zastupitve mačk. poskusil sem z svežo mušnico. pa tudi pripravil sem sirup z dodatkom sladkorja ( sladkor je konzervans ), da bom nadaljeval poskuse naslednje leto. Rdeča mušnica raste le v avgustu in septembru. polži se zastrupijo in poginejo. Ker so kanibali, svoje mrtve požrejo in se ponovno zastrupijo.

denisbegood ::

Moram obuditi temo, ker te nadloge je čedalje več. Ali je varianta, da nekdo od vas elektronikov naredi neko elektronskonapravo za odganjanje le te sluzave nadloge. Podobno kot je visokofrekvenčni odganjalnik glodalcev. Obljubim Nobelovo nagrado.

Siddh ::

Lahko jih stresaš z visokonapetostjo. Ali pa kuhaš z mikrovalovi. Oboje zna bit škodljivo za uporabnika in druge živali. Da bi pa kake visoke frekvence odganjale polže pa dvomim.


Irbis ::

Robotska raca? Samo kako jih najti z robotskim vidom? Bi bilo treba preizkusiti s kakšno IR-kamero, ali se jih morda da najti. In tudi že samo gibanje med posajeno zelenjavo bo kar problematično. Verjetno bi potrebovali ene štiri noge (morda 6 za boljše ravnotežje, da so lahko tako visoke, da lahko hodi nad solato), za kolesa in gosenice ni prostora na vrtu.
Potem na vogale vrta daš kakšne oddajnike, da se raca ležje orientira, moraš imeti možnost, da označiš sveže posejane dele, da jih ne potaca preveč.
Kako uničevati polže? Električni šok? Rezanje? Pobiranje?

denisbegood ::

Ali pa tok spustiti po zemlji, da pridejo ven. Nekako kot ribe?

SimplyMiha ::

Ker so v zemlji samo polži, kajne?

denisbegood ::

Majhen tok, toliko, da prileze ven, potem ga bom pa že stermimiral.

zrataj4201 ::

Bakreni kovinski trak ali folija. Enostavno in efektno.Ko se želi splaziti čez ga strese elektrika od elektrolize saj je sluzast. Npr če imaš temno plombo in daš v usta srebrno folijo npr od žvečilke lahko hitro občutiš neprijetnost z elektrolizo. Torej bakreni trakovi ali bakrena folija je zelo efektna in brez dodatne elektrike.

Siddh ::

Za elektrolizo potrebuješ dve kovini. In kako veš, da bo njegova sluz sploh reagirala? Človekova slina je rahlo bazična, zato se tudi pojavi takšna reakcija, za polža pa ne vemo kakšen je ph njegove sluzi.


1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti voluharja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513290 (22) Invictus
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509018 (6928) Okapi
»

Visoke grede - Euro palete

Oddelek: Loža
496866 (5670) r3dkv1c4
»

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7014629 (11435) FireSnake
»

Tega pa ne bom pojedel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719858 (14843) Gavran

Več podobnih tem