» »

Telemach + Cisco EPC 3925

Telemach + Cisco EPC 3925

tv6865 ::

Pozdravljeni, pred tremi tedni sem se priklopil na telemachov paker Silver z hitrostmi interneta 16/1. Njihovi prijazni montažer mi pride lepo stvar naštimat prinese nov usmerjevalnik CISCO EPC 3925 ter odnese stareha Thomsona, ki je bil od elektro Turnšek. Po njehovih zagotovilih, da naj bi novi usmerjevalnik delal bolje kot tastar se je izkazalo da stvar le ne deluje tako dobro. Sedaj mi brezžična povezava na razdalji 8 m. komaj kaj živi. Prenos k meni pa s težavo dosežem 5/1, občasno je tudi 3/1.Po nekaj kratnih klicih na njihovo brezplačno telefonsko številko in po enournem prerekanju z njihovem operaterju komaj dosežeš da bodo ponovno poslali montažerja da preveri stanje.
v telefonskem pogovoru sem jih vprašal, v čem je težava in poanta da ena stranka dobi ločen modem in usmerjevalnik, k meni pa prinesejo all in one zadevo, ki pa ne opravlja svojih nalog. Pa je bil operater kar tiho in mi ni podal odgovora. Po mejlu so mi pa poslali dopis, da mi omogočijo zamenjavo usmerjevalnika za novega in da mesečna najemnina stane 2€. Pa ima da ti dekl vtrga.

solatko ::

Tale cisco je pač fail, ki so ga nabavili šefi, brez da bi se posvetovali z tehniki. Od kje jim pa ideja da računajo najem, mi pa ni jasno, kolikor vem, ti enostavno zamenjajo z modemom in tplink routarjem in gotovo. Vsaj v LJ delajo tako.
Delo krepa človeka

tv6865 ::

Ljubljana je nekaj drugega kot pa podeželje. Upam da se bo dalo z njihovim montažerjem kaj pomenit ko pride v prihodnjih dneh.

Han ::

Lahko tudi na obstoječega Ciscota priklopiš kvaliteten Wi-Fi usmerjevalnik za 20 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

LJ4L ::

Jst sem njihov bel TP-LINK zamenjal s svojim, tako da nikoli nismo imeli vse v enem.
LP from LJ

tv6865 ::

A sedaj bom še pa jaz imel strošek, da bom nabavljal neke usmerjevalnike da bo stvar delala kot mora? Naj oni prinesejo tak usmerjevalnik, da bo imel domet in prenos kot mora bit. Na razdelji 1 m od usmerjevalnika pa res ne potrebujem brezžičnega. Ampak vsaj za dmoet v radiusu 10m bi pa že lahko bil usmerjevalnik tak kot se šika. Imajo pa tile frajerji na telemachu kar dobre finte. Mi je tip rekel, da naj si kabel potegnem in bo delalo. Pa sem mu js rekel da bom js njega nekam potegno če bo treba. V tako rekoč novogradnji bom šel kabel vlačit pa razbijat stene, pa veš ta bi tipa najrajš poslal v 3PM.

solatko ::

tv6865 - Pri zamenjavi delov, ki omogočajo normalen sprejem kabelskega ponudnika, še nikoli nisem imel dodatnih stroškov, prišli, zamenjali in odšli.
Doplačilo je po navadi za izven standardne rešitve, večih priklopov na enem priključku, kjer s standardno opremo ne moreš pokriti celo hišo in več naprav.
Tvojega razporeda naprav in stanovanjskih razmer, pač nisi opisal, zato sem ti dal splošni odgovor, če pa rabiš dodaten AP ali kaj drugega, pa moraš poskrbeti sam ali plačati najem naprave, izven standardov - ena napeljava, en televizor, ena internetna povezava (to lahko razdeliš na več uporabnikov v krogu, ki ga oprema dovoljuje), en telefonski priključek, če imaš trojčka.
Delo krepa človeka

Kekec ::

Jaz sem imel podobne težave s tem ciscotom, na kar so mi ga zamenjali brezplačno in mi dostavili nekaj drugega za katerim sem priklopil svoj stari router in zdaj spet vse deluje kot mora.

V glavnem ta druga škatla je pač samo modem en port brez wifija.

Invictus ::

Provider ti zagotavlja samo dostop do interneta.

Saj ti ne zagotavlja wifija z dosegom 15 km.

Daj 20 EUR in nehaj težiti tukaj kot en Kalimero.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kekec ::

No telemach v določenih paketih ponuja tudi wifi ... rezdalja pa je vsekakor odvisna od okoliščin (motnje)

solatko ::

Kekec - V vseh paketih z internetom imaš wi-fi možnost, oziroma je to že nekaj časa po defaultu. Problem so samo novi modemi, ki so istočasno tudi routerji in so zanič. Nabavili so jih šefi, ki pa se na tehnologijo ne spoznajo, je bila pač roba poceni.
Delo krepa človeka

Kekec ::

Vem vem in se popolnoma strinjam s tabo, prvo sem bil navdušen, ker sem mislil da se bom znebil ene škatle, vendar se je nato izkazalo da je ta modem /router eno navadno sranje, ki deluje samo na pol.

solatko ::

Velikokrat neha delovati tudi na pol - vsaj take so informacije telemachovih tehnikov, na katere pa se vodilni, ki so te enote nabavili, enostavno požvižgajo. Prva montaža pri strankah je namreč ravno ta naprava, ki jo po navadi zelo hitro zamenjajo s tako ki deljuje - modem + router.
Delo krepa človeka

Alinko ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kako lahko brezžično povežem CISCO EPC3925 z LINKSYSON WRT54 da bom lahko preko linksysa dostopal na drugi točki? Hvala za pomoč.

Lep pozdrav.
Lp, Marjan

DarwiN ::

s56sci, meni je pred kratkim uspel prav ta podvig, in sicer s temi navodili..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alinko ::

Pozdravljeni
Žal z temi navodili katere je posredoval DarwiN mi ne gre povezat. Poskuso sem povezat z WDS vendar mi ne pusti ker firmware ne omogoča WEP zaščite, če pa izklopim brezžično zaščito pa se poveže, vendar nezaščitenega omrežja pa ne bom imel.... Ima kdo kakšno rešitev? Hvala.

Lp.
Lp, Marjan

Gapi ::

WPA ali WPA2 zaščita bo dost vredu.

WEP je starejša stvar in je zanimivo da ti tega nimaš.
No person is rich enough,to buy back his past.

Alinko ::

Vem da je dost vredu ampak potem ne morem povezat CISCO EPC3925 z LINKSYSOM WRT54 brezžično seveda, ker mi v WPA in WPA2 ne pusti WDS vozlišča oziroma ne omogoča samo v WEP zaščiti tega pa ni na ciscotu in ne morem nikakor brezžično povezati ta dva omenjena model...
Lp, Marjan

alex32 ::

Hello.

ali je ta povezava res mogoča med Cisco in drugim routerjem. Imam router TL-14043ND in ddwrt firmware vendar brez uspeha.

Hvala za informacije.

Alinko ::

Ja je mogoča....
Lp, Marjan

alex32 ::

Alinko je izjavil:

Ja je mogoča....


s56sci: Mi lahko prosim pripnes PrtScr-ne nastavitev, ker mi ne uspe, vsaj da priključim PC z fiksnim IP. Ali imaš tudi žično UTP povezavo iz drugega routerja, ker mi je cilj povezati mrežni tiskalnik na njega oz. PC preko kabla. Cisco router imam namreč v pritličju (dnevna soba) medtem ko bi imelTL-14043ND v prvem nadstropju (kabinet)z priklopom mrežnega tiskalnika.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

Alinko ::

posredujte mi e-mail naslov na zs pa vam tam posredujem ko pridem iz službe ali pa jutri dopoldan.
Lp, Marjan

Han ::

Citirano iz splošne teme o Telemachu...

delfinus je izjavil:

Na Cisco EPC3925 iz LAN1 na WAN na tvoj router. Iz LAN 1 na tvojem routerju na PC.
Sledijo nastavitve na tvojem zunajem routerju: Zunanji rotuer je najbolje postavit na Static IP.
IP Address: 192.168.1.2 - lokalni naslov tvojega PCja. Lahko je drugacna stevilka, slednje moras imet specificirano tudi v PC pod Local Area Connection properties za tvojo mrezno kartico) Malo znanja bo tu potrebno.
Subnet mask: 255.255.255.0
Default Getaway: 192.168.0.1 (to je pa po defaultu lokalni naslov Cisco EPC3925)
DNS: 192.168.0.1
To bo pa bolj ali manj to, kar se tice nastavitev na zunanjem routerju.

Na Cisco EPC3925 disejblaj tudi Wi-Fi, ker ga ne bos uporabljal preko Ciscota, ampak bo to opravljal tvoj router.

lp, D.

alex32 ::

Han thx ampak tukaj nastavljam povezavo dveh naprav v brežičnem modu, wifi. To kar predlagas je preklop prek UTP kabla obenem pa je se dvojni NAT, kabla pa ne mislim vleci ... raje kupim dva nova Asus RT-N66U v kolikor ne bo mogoce z starim TPLINKOM z nastavitvami od s56sci.

Hvala in LP.

eggyeggster ::

tale cisco je res kr neki... usakih 5 minut nm wifi vn meče, skos ga je treba restirat.... kukr je hitrost drgač uredu je pa grozn to da te skos vn meče...

oiwedfhjweif ::

Daj ga v bridge mode in priklopi nanj svoj router. Druga možnost je, da fehtariš telemach za nov modem in upaš da ti ga odobrijo.

DeeCoy ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Daj ga v bridge mode in priklopi nanj svoj router. Druga možnost je, da fehtariš telemach za nov modem in upaš da ti ga odobrijo.

To sploh ni vprašanje, če ne dela, vedno zamenjajo. če ne jim pa par računov reklamiraš pa se to 123 reši.

bobby ::

Koliko imas pa kaj kanale zafilane? Si to v kakem naselju pa je velik APjev okoli ali v bajti pa nikjer nobenga APja?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

solatko ::

Zahtevaj navaden modem in dodaj svoj router, tele naprave namreč padajo dol, čim imaš več naprav priklopljenih gor. Včasih so dajali modem in TPLINK routerje in je vse špilal, kot je treba, potem pa so nekje poceni kupili te kombinirane naprave in jih menjajo kot babe gate.
Delo krepa človeka

Vanadium ::

tv6865 je izjavil:

A sedaj bom še pa jaz imel strošek, da bom nabavljal neke usmerjevalnike da bo stvar delala kot mora? Naj oni prinesejo tak usmerjevalnik, da bo imel domet in prenos kot mora bit. Na razdelji 1 m od usmerjevalnika pa res ne potrebujem brezžičnega. Ampak vsaj za dmoet v radiusu 10m bi pa že lahko bil usmerjevalnik tak kot se šika. Imajo pa tile frajerji na telemachu kar dobre finte. Mi je tip rekel, da naj si kabel potegnem in bo delalo. Pa sem mu js rekel da bom js njega nekam potegno če bo treba. V tako rekoč novogradnji bom šel kabel vlačit pa razbijat stene, pa veš ta bi tipa najrajš poslal v 3PM.


Z takim odnosom do tehnika, ki vam je svetoval tehnično najbolj zanesljivo rešitev, bi se jaz na njegovem mestu samo obrnu pa šel ob tem pa še odklopu net v omarici pa te pustil 1 mesec brez neta poklical na centralo, da se založijo papirji za odpravo napake pa še kaj... Kaj kur*c je tehnik kriv da jim dajajo šrot robo, maš novogradnjo pa nimaš cevi potegnjenih za kable al kaj da moraš razbijat stene? Če je temu tako bravo in lepi po zidovih lepo samolepilne kanalčke montiraj. In glej oni ti prinesejo MODEM, ki pa ima se funckijo routerja z wifijem, ki pa je kaki je. Če ti ni ok si sam nabavi boljše al pa pejt drugam če ti tu nepaše.

Pa daleč od tega, da bi zagovarjal Telemach kot podjetje, ker moje mnenje o njih je slabše od mnenja, ki ga imam do predsednika ZDA ampak pustmo malenkosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

bobby ::

Zakaj se kregas nad 4,t let starim postom? :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Vanadium ::

Hah nisem opazil se posipam z pepelom :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484511 (2770) Xserces
»

Katera oprema pri tvojem ponudniku?

Oddelek: Omrežja in internet
234081 (2628) LordTado
»

Telemach in porti za SIP ?

Oddelek: Omrežja in internet
456786 (5216) #000000
»

Tuš telekom in kako dostopati do njihovega Cisco EPC3212

Oddelek: Omrežja in internet
122324 (2027) meuludine
»

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
295854 (5109) Spajky

Več podobnih tem