» »

ADSL razdalja

ADSL razdalja

tomaxxx ::

Mogoce trapasto:\ vprasanje ampak vseeno .

Sem priblizno 4km oddaljen od ADSL centrale in me zanima kolko se lahko, ce se sploh kaj to pozna na hitrosti, imam namen vzet standardni paket.

ali3n ::

Najbolje da pokličeš Siol Hepldesk: 080 1000
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

shock ::

Drugače ADSL dela vse tam do 8km od ADSL centrale

tomaxxx ::

Saj ravno v tem je problem, priklopim se lahko, ampak bol me to zanima koliko z razdaljo pada hitrost. Trenutno sem na kablu(nezadovoljen;( ), pa nebi rad prisel z dezja pod kap.

PaJo ::

Jaz ti lahko povem iz mojih izkusenj, sem okoli 5km od central vstarn im mi dela komfortni paket(2m/384k) cisto komot, s tem, ko pa je kolega samo 500m naprej pa ma en problem na liniji, med njim in mano in mu ne dela ok vec 2m, le se 1m. Se pravi standarden paket ti bo ziher deloval, ne se bat, ce je ADSL seveda sploh na voljo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hux ::

eh meni se 4M dela na taki razdalji.

tomaxxx ::

ok, pol bi zadeva tut na 2mb mogla spilat normalno, pa itaq so 2leti nazaj v naso vas telekomovci vlekli nov kabel (baje opticni). Prikljucitev ADSL-a je pa tudi mozna:D
In pol lahko naslednji mesec recem bye bye Telesmeh>:D

Tr0n ::

Se pridruzujem. Jaz pa verjetno ze naslednji teden. Koncno - po dve letih tecnarjenja na Telekom/SiOL :). Centrala je pa ene 200m oddaljena.

TriSiX ::

Jaz sem cca. 6 km stran in imam hude težave. Na začetku je en tedn delalo pri 1024/256, potem pa me je začelo dol metat, modem se ni sinhroniziral! Nastavli smo vse možne hitrosti in na koncu ugotovili, da bi delalo skoraj cel čas pri 1024/32! Težava je namreč v večini primerov v upstreamu! (Glej na http://www.dslforum.org/ - nekaj teorije).

Poznam pa tudi kolega, ki je 1 km od DSLAM-a in ima tudi podobne težave z sinhronizacijo! Torej ne smeš gledat samo na razdaljo, pač pa vplivajo tudi:
- debelina žice (0.3, 0.4, 0.6 cm)
- slabi spoji na liniji
- mrtvi odvodi!
- zunanje motne (motorke, kosilnice, traktorji... :))
- cross talki...

P.S.: Če nočete izgubljati časa in imeti same sebe za norce, ne kličite na 080 1000, 080 8080, oz. pišite na infoa@siol.net oz. adsl@siol.net ali info@telekom.si. Tu delajo sami norci in še nikoli, res nikoli mi niso odgovorili na moje vprašanje!!! P.... njim .......!;((

Največ informacij dobiš pri Iskratelu - na forumu (vsaj meni so na vse odgovorili), ali pa kliči g. Grandoška iz MB, njegovo številko si verjetno dobil zraven obvestila, da je ADSL na voljo!

Tr0n ::

Ja, g. Gorazd Grandošek je redki svetel vzor.

PaJo ::

Ja tocno tako, obicajno so problemi v UL-ju, DL se nekako funkconira, UL pa povzroca desinhronizacijo in linija zacen prekinjat. No mislim da vam bo tisti clovek iz MB-ja kar dobro znal pomagat, vsaj nekaterim je ze, kolko je meni znano:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mavrik ::

Zmogljivost ADSL z razdaljo hitro pade. Ampak po teoriji bi mogel 2.2 Mbit doseči tudi 7 km od centrale.

DavidJ ::

Meni so pa zatrdili, da oddaljenost nič ne vpliva na ADSL, ker imaš ISDN. Če bi imel navadno linijo, potem bi.

A so me vlekli za nos? :|
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Tr0n ::

Po vsej verjetnosti. ISDN ti dela na daljso razdaljo, ADSL pa ne.

Mavrik ::

Jep... vlekli so te za nos. ADSL ne deluje na več kot 8km od centrale.

TriSiX ::

ADSL pri 2.2 Mb na 7 km, ni nikakor možno! Pri medni doma smo sicer merili 2048/160 kb (oddaljen sem 6 km), vendar je bilo to baje čisto slučajno tako pravi Telekom!

Največji štos pa je v tem, da mi je zdaj ko je 4 dni deževalo modem 95%/dan konektal z 1024/128. Takoj, ko je v nedeljo zjutraj posijalo sonce je modem pado dol in se do večera ni pobral!
Zdaj vsak dan molim za dež!!! :D

Skratka vsakemu, ki je več kot 5km od DSLAM-a in se noče sekirat, piporočam da tako dolgo tečnari pri Telekomu, da mu pridejo zmerit signal!

Tr0n ::

TriSiX: Pri tebi je problem tudi kvaliteta kabla. Tako da razdalja ni edini razlog.

TriSiX ::

Sevda se zavedam tega, samo ena stvar mi ne da spati!

Kako lahko občasno stvar deluje 100%, občasno pa 0%???

Jaz se sploh nebi sekiral, če sploh nebi delalo, pač nebi! Ker včasih dela dobro sem prepričan, da se da porihtat, ali nisi enakega mnenja TrOn?

Po moje je slab spoj!

Tr0n ::

Mogoce, mogoce ne.

Jaz bi jim vsaki dan tezil, dokler se me ne bi navelicali in prisli do dobra zadevo pregledat.

DSmidgy ::

Te stvari se pomoje dogajajo zaradi slabih kablov. Tolk časa kličte da pogledajo kaj je narobe in ko ugotovijo če je kabel da te saj na čakalno listo napišejo da ga je treba zamenjat.

Ista stvar je pr mrežnmu kablu. Če je ta slab imaš ping timeoute, paketi se zgubljajo, prenos ni maksimalni mogoč. Pri ADSLju (telefonu) je podoben kabel. Samo da je samo en par žic - pri mrežni sta 2 (ali 4).

Sevda se zavedam tega, samo ena stvar mi ne da spati!
Recimo sosed ma kakšno mašino ob steni, skozi katero gre telefonski kabel. In ko uklopi mašino ta povzroča elektromagnetna polja ki pokvarijo signal od ADSLja.

Ti maš lahko en super kabel pa ti bo mogoče tud na 10km delal. Samo če je pa kje kaj zmečkano/zraven stvari k motnje povzroča pa lahko da ti nit na 2km ne dela.

TriSiX ::

Jaz ne vidim drugega izhoda, kod da se sosedi preselijo!:D

DSmidgy ::

To morejo prit poledat kaj je narobe. Če je kabel skab se takoj ugotovi, če je na kablu napaka se tudi takoj ugotovi. In če je res s kablom nekaj narobe ti ga morejo pomoje zamenjat. Samo kdaj ga pa bojo je pa druga.

tomaxxx ::

In kaj storijo ce imas take probleme kot jih je opisal TriSiX ... prekinjanje itd.? Ok, lahko jim tezis da pridejo ene 2x pomerit in ugotovijo da je kabel slab in te dajo na cakanje (vemo da to lahko traja in traja in....), tacas pa lahko zgubljas zivce in seveda se naprej placujes 8k/mesec ??

Zanima me se, ce se da te meritve opravit se preden se sploh dokoncno odlocis za ADSL?

DSmidgy ::

Sej pomoje ti oni prej pomerjo preden ti priklopijo. Ker drugač bi mal neumni izpadl da ti use urihtajo pol pa ugotovijo da je linije zanič. Samo če je pa čist na meji delujočega pa ne vem kaj nardijo. Zgleda te kar priklopijo potem maš pa probleme - tako kot nekateri.

bf4ed ::

Ma naj se streli tisti kmet kateri je adsl zmislil, meni so danes prišli, zmontirali pa ne dela:'( :'( :'( :'( :'( :'( . Sem pa 8,5 km od centrale [Lendava]. Pa kaj res ne obstaja kaki ojačevalec, ker zdaj bom gnjavil naj nekje vmes postavijo še eno centralo SAMO za mene.>:D >:D >:D >:D Koji kurac mi potem pošiljajo da je možno napravit, najprej bi prišli meritve napravit pa potem montirat. Zdaj pa morem vse pogodbe pisno preklicat, naj se jebejo. Popizdil bom!!!>:D >:D

Tr0n ::

Saj ti spodaj tudi pise, da obstaja moznost, da ne bo delovalo. Razdalja je eden izmed razlogov.

bf4ed ::

Ma znal sem da nebo delalo, ker naj bi do 8 km delalo.
Samo mel sem upanje, ali ne, ne morem jaz enkrat met srečo.:8)

Ali ne dela:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tr0n ::

Sploh ni sinhronizacije ali kako? Niti z manjsimi hitrostmi ne dela?

bf4ed ::

Ne sploh ne, ne sinhronizira se, lučka samo utripa, pa rekel je da so tudi znižalo hitrost pa ni delalo. Potem je šel še na centralo sprobat če ni kaj drugo narobe, pa nič. 2 ure smo se zajebavali pa nič.
Pa nekak se to da zrihtat neki ojačevalec obstaja, kak bi pa potem od centrale do centrale delalo.>:D

TriSiX ::

Jaz sem pred priključitvijo zahteval meritve in na Telekomu so rekli, da nimajo naprav??? Potem ko so se začele pojavlajti težave pa so le ugotovili, da imajo v MB dve napravi za merjenje! Samo ko je prišel stric k meni z tisto napravo, se mu tako zelo ni ljubilo, da se lahko človek samo razjoka!

Pri tebi bf4ed pa je možno, da ravno v tistem trenutku ni bilo sinhronizacije. Jaz (6 km od DSLAM-a) sem imel srečo, da je ravno takrat ko so me priklapljali delovalo. Čez en teden pa je začelo zelo zajebavat! Včasih se mi zgodi, da tudi celih 8-10 ur ni sinhronizacije niti za trenutekm, včasih pa dela 4 dni brez prekinitve!

Stric, ki je takrat meril z napravo je nato le dobil sinhronizacijo in nameril je (1024/160). Pa sem ga vprašal, kako je to mogoče, da zdaj deluje? Tip pa je rekel: "To je čiso naključje! Linija je pre dolga!":D ;( :'( Svašta!

Mavrik ::

Če smo že pri tem bi me zanimalo, kje bi lahko izvedel kje so v sloveniji DSLAM-i?

Tr0n ::

Digital Subscriber Line Access Multiplexer (DSLAM) je montiran v vseh centralah, kjer je mozen ADSL :).

ADSL - razpoložljive kapacitete (Telekom)

Kolos ::

Sam sem odaljen od centrale točno 5300 m po cesti, vodi pa so verjetno malo manj.
Sam sem tudi sprva izgubil upanja, modem se ni mogel sihronizirati, pa sta se fanta, ki sta instalirala zelo potrudila.
Najprej je bila kriva centrala, nato pa sta še malo plezala po drogovih in klicala v MB da zmanjšajo dušenje in zadeva deluje.
Zgubila sta ves dan, pa še drugi dan sta prišla preverit. Res pohvale vredno.

Zdaj pa me to muči, da sem izbral komfortni paket pri registraciji, oni serviser pa mi je zagotovil, da ni šans da bi delalo hitreje.

Kaj je najboljše, da pisno obvestim, da preklicujem komfortni paket in ostanem na standardnem ali pa počakam in sprobam če bo šlo?

In kako poteka postopek zvišanja hitrosti s strani Siola, te samo preklopijo ali pridejo kaj merit s strani Telekoma?







OldSkul ::

Men je serviser ko je montiral prav rekel da je na forumu Slo-tech videl in se obenem smejal ko ste pisali da je možno do 8 km ( bilo pred 1 letom ).:D
Reku je da je možno maksimalno do 6 km in mi navedel celo še nekaj primerov ko ADSL ni delal.>:D

TriSiX ::

A tebi deluje pri 2 Mb na 5.5 km??? Meni pri 512/128 ne dela na 6 km!!!


Kar se pa tiče zvišanja hitrosti, ti telekom nič ne meri! Enostavno ti zvišajo hitrost v centrali v MB. Če želiš preklicati komfortni paket, ti bodo verjetno takoj naslednji mesec dodelili standartnega. Operater v MB ima za to 5 min dela!
Če bi bil jaz sadarj79, bi obdržal 2 Mb!!!

Ali mi lahko poveš, kaj vse so ti delali na liniji in kdo? Jaz jih nikakor ne morem prepričati!

A sedaj ti kaj prekinja?

OldSkul ::

Da ne bo pomote, jaz sem oddaljen 1,5 km od centrale.

bf4ed ::

Dobro kaj pa naj jaz delam ko sem 9km?
Strelim se?>:D

Če ni ojačevalcev, a centrale ne bodo delali vmes tudi če bi nas blo 30 ki bi imeli adsl, potem to pomeni da NIKOLI ne bom mogel imet adsl?:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

TriSiX ::

Se opravičujem, mislil sem na Kolos-a.

Zanima me, pri kateri hitrosti ti deluje sedaj in če te še kaj prekinja?

Kolos ::

TriSiX:
če misliš mene, mi deluje na 1024/256 brez problema.
Testiral sem upload in download, brez težav doseže max hitrost in trenutno še ni nikakršnih motenj.

P.S.
Pismeno sem dobil potrdilo o vključitvi v omrežje SIOL.....izbrani paket storitev pa 1024/256, čeprav sem izbral komfortnega
pri registraciji.
Ali me bodo preklopili kasneje? (Zaenkrat mi standardni bolj ustreza-raje sigurno pa počasi.)

Tomi ::

bf4ed: keep the smilies down. Saj verjamem, da si tečen zaradi slabega dostopa (vem iz osebnih izkušenj), samo ne gre tako.
metrodusa.blogspot.com

Tr0n ::

Kolos: Ja, nekaj casa se caka, da ti preklopijo. Kolko pa ti bodo drugi povedali :).

ali3n ::

Menjava paketa - čaka se cca 1 teden od oddaje prošnje; na računu ti itak obračunajo po dnevih...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bf4ed ::

Eh Tomi tistih 7 ali kolko smajlijov je bilo pa ni preveč.
Zdaj sem ravno dobre volje, pajkani so me stavili ker sem mel dolge luči, kak so glupi saj sem izklopil ko so šli proti meni pa vseeno gnjavijo. 7500SIT brezveze, raje bi dal to za adsl.

Zdaj sem pa že pa :'( X 30

>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi Telekom ne omogoči ADSL-a?

Oddelek: Omrežja in internet
382901 (1646) Pyr0Beast
»

Adsl in oddaljenost od centrale

Oddelek: Omrežja in internet
463711 (2672) PROTOTIP
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
282997 (2144) TribesMan
»

ADSL, kabel :'( Kaj storiti, če ne moreš nič storiti???

Oddelek: Omrežja in internet
251726 (1044) Tavher
»

ADSL modem sinhronizacija

Oddelek: Omrežja in internet
122010 (1732) TriSiX

Več podobnih tem