» »

problem z rac.

problem z rac.

bnarbo ::

lp js pa mam problem z tem: ko prizgem rac. Se prizge ampak na ekranu nic ne pokaze. Slisi pa se da na vsako sekundo grejo ventilatorji iz majhne na veliko moc kot da se matra da bi se prizgal. Hvalezn sm za vse odgovore! Lp

hojnikb ::

kristalna krogla mi pravi, da boš mogu povedat malo več o računalniku :))
#brezpodpisa

bnarbo ::

2gb ddr2 rama 4870 ati radeon gpu duo core intel cpu 500w psu pa neka gigabyte grafa. Problem se je zacel ko je bilo veliko strel uzuni pa se mi je resetov. Umes pa mi je 2-3x delal normalno, do vceraj mi pa se przgat mi ga ni ratal dons sm pa dov vn procesor pa hladilnika nimam gor pa mi zj to dela kar sm gor napisu. Upam da kej pomaga

hojnikb ::

bnarbo je izjavil:

2gb ddr2 rama 4870 ati radeon gpu duo core intel cpu 500w psu pa neka gigabyte grafa. Problem se je zacel ko je bilo veliko strel uzuni pa se mi je resetov. Umes pa mi je 2-3x delal normalno, do vceraj mi pa se przgat mi ga ni ratal dons sm pa dov vn procesor pa hladilnika nimam gor pa mi zj to dela kar sm gor napisu. Upam da kej pomaga

hitro nazaj hladilnik gor, sicer se ti bo procesor skuru...
#brezpodpisa

bnarbo ::

sam a potem mislis da bo delal da je to problem ? Drugace sm ga pa hitr ugasnu hvala za odgovore

hojnikb ::

ponavadi so takšne težave znak slabega napajalnika.
#brezpodpisa

bnarbo ::

hvala

mgermo ::

Procesor je verjetno že skurjen.

bnarbo ::

hvala vrjetno zaradi tega ne zalaufa?

hojnikb ::

core2duo nemorš skurit na tak način :)
#brezpodpisa

bnarbo ::

se vedno iscem resitev

mihibo5 ::

hojnikb je izjavil:

ponavadi so takšne težave znak slabega napajalnika.


Odgovor si že dobil...

bnarbo ::

sem ze zamenov nap pa nedela

mihibo5 ::

Kateri je bil prej in kateri sedaj?

OZ. kar za vse komponente napiši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

bnarbo ::

obakrat 500w

mihibo5 ::

Točno kateri... Pa povej za vse komponente, katere imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

GupeM ::

Pri meni je bil problem skurjen disk, ki ga je ravno tako skurila strela (poleg napajalnika in še nekaj drugih stvari). Poskusil sem z menjavo napajalnika, da je sploh kaj dal od sebe, delalo pa ni nič. Menjal sem rame, grafo,... Ko sem že obupal in mislil da je šla matična, sem odklopil enega od diskov da naredim backup ter ga priklopil na drug računalnik, pa je ta drug računalnik začel enako zaje... kot prvi. Nato sem prvega zagnal brez tega diska in je zadeva delala, drugi pa ne, dokler nisem odklopil diska. Tako da najbolje da preveriš komponento za komponento pa boš videl kje je problem. Prvo pa daj hladilnik pa CPU.

BorutK-73 ::

Diagnosticira se tako da odklopiš vse razen 1 ram, grafa če je ni onboard, proc, plata in seveda napajalc. Če tako dela (pride v bios), potem priklapljaš ostalo in vidiš kje je problem.
Priporočljivo je tudi še en delujoč računalnik za testiranje komponent.

Zgodovina sprememb…

bnarbo ::

hvala sm probal grafo/disk/napajalnik, vec ne morem ker ni isti socket za proc. Hvala za odgovore se 1x! Skoraj 100% sem da je sel proc. Sporocim ko odpravim napako


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugaša.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191908 (1199) masterx120
»

Freeze ob vklopu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142324 (1863) konspirator
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401806 (1497) Klemzz
»

najprej alarm(zdej pa se przgt ne)

Oddelek: Pomoč in nasveti
10985 (791) Sergio
»

A bi se splacal nardit tole?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101401 (990) lost1

Več podobnih tem