» »

Mobitel Moneta - Naročnina za uporabnike

Mobitel Moneta - Naročnina za uporabnike

msjr ::

Danes sem po par mesecih uporabil Moneto in dobil obvestilo, o uvedbi članarine za storitev moneta.

Uvedba članarine za storitev Moneta
S 1. 5. 2014 bomo v Telekomu Slovenije za storitev Moneta uvedli mesečno članarino. Po navedenem datumu se bo uporabnikom storitve Moneta ob prvi uspešno zaključeni transakciji plačila z Moneto samodejno aktivirala osnovna članarina v višini 0,49 evra mesečno. Naročnikom, ki storitve Moneta ne uporabljajo, čeprav imajo storitev vključeno, se članarina tudi po 1. 5. 2014 ne bo obračunala.


Ne vem kateri idiot na Telekomu se je to spomnil, ker že tako ali tako zaračunavajo (nekatere) transakcije obem stranem. Vem, članarina je samo 0.49 evra, a se bom iz protesta odjavil, ker gre za čisti nateg uporabnikov.

Prav tako jih imam namen prijaviti tržnemu inšpektoratu, ker se ob prvem nakupu po 1. 5. "včlaniš" avtomatsko, za izklop storitve pa moraš kao poslati obrazec telekomu.

bajsibajsi ::

Odkar je Telekom pripojil Mobitel (nazaj) k sebi, gre za uporabnike samo na slabse.

Ziga Dolhar ::

Podobno so storili s storitvijo integralm:rokovnik - je nisem nikoli naročil, nakar so jo brezplačno vklopili vsem uporabnikom, in pred parimi meseci pričeli zaračunavat.

-- edit: popravek
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Je to Integral ali m:rokovnik?

Zdejle sem šel gledat za nazaj, marec in april so mi računali vsakič po 0.4€ za storitev m:rokovnik?!

Pa niso normalni...

BlackMaX ::

Sej so še drugi načini plačevanja, who cares about moneta.

shadeX ::

BlackMaX je izjavil:

Sej so še drugi načini plačevanja, who cares about moneta.

Exactly..

Moneto sem uporabil samo v srednji šoli da sm si lahko sok kupu iz avtomata. :))

blackbfm ::

namest da bi navlekl folk da bi čimveč to vsi uporabljal, ne.. rajš užgejo bolane provizije za ponudnike in vsiljo uporabnikom neke skrite virtualne stroške.. tragikomično žal :p

...:TOMI:... ::

Zabijajo žeblje v krsto... Prihaja NFC plačevanje, oni so pa carji in mislijo, kako bodo potegnili denar iz ljudi. Hehe

Ravno tako, kot dodatno plačevanje smsov za pošiljanje v tujino. Kot, da ne bi imeli danes vseh možnih drugih poti, kot recimo viber, skype, email, fb... Oni optimisti bodo zaračunavali en dodatek. Pa to leti na vse operaterje, ne samo na največjega.

Prav delajo na tem, da bodo prodajali samo data, postavljali bazne postaje in vlekli kable, dodana vrednost se jim znižuje oni pa delajo ravno obratno, v bistvu pospešujejo neuporabo njihovih storitev. Že odkar so na tem svetu pa to počno z roamingom, mnogo ljudi ne uporablja mobilnega telefona v tujini oziroma ga uporablja v zelo malo, v primerjavi z domačim omrežjem.
Tomi

weasel ::

Avtomatsko so mi aktivirali osnovno članarino, za link do informacij pa poslali na začetno stran?! Avtomatsko sem mislil, da je osnovna članarina zastonj. Ne najdem info, kje se odjavit...

Mavrik ::

weasel je izjavil:

Avtomatsko so mi aktivirali osnovno članarino, za link do informacij pa poslali na začetno stran?! Avtomatsko sem mislil, da je osnovna članarina zastonj. Ne najdem info, kje se odjavit...


V 21. stoletju se pri podjetju Telekom Slovenije takih stvari jasno ne da narediti preko interneta oz. preko (veliko oglaševanega) portala Moj Telekom. V stari tradiciji nategov moraš izpolniti papirnati obrazec in jim ga poslati. Da slučajno ne bi bilo prelahko.
The truth is rarely pure and never simple.

Ziga Dolhar ::

matobeli je izjavil:

Je to Integral ali m:rokovnik?

Zdejle sem šel gledat za nazaj, marec in april so mi računali vsakič po 0.4€ za storitev m:rokovnik?!

Pa niso normalni...


Moja napaka, da - m:rokovnik, ne integral.
https://dolhar.si/

msjr ::

Mavrik je izjavil:

V 21. stoletju se pri podjetju Telekom Slovenije takih stvari jasno ne da narediti preko interneta oz. preko (veliko oglaševanega) portala Moj Telekom. V stari tradiciji nategov moraš izpolniti papirnati obrazec in jim ga poslati. Da slučajno ne bi bilo prelahko.


Storitev se da odjaviti tudi prek 041 700 700, nikjer to ne piše, a sem pravkar to naredil. Vsaj tukaj je bila operaterka hitra in učinkovita. Bi pa moralo biti, če se lahko prijaviš (ali te prijavijo) prek sms-ja, natančno v sms-ju napisano katera ključna beseda (npr. MONETA STOP) je za odjavo.

Podobna štorija je z internetom na hrvaškem, pošlješ HT INTERNET in vklopiš storitev, dobiš spet samo link na telekom homepage in zgornji tel. Nikjer ne piše kako storitev izklopiti (sem iz druge uspel poslati HT INTERNET NE na 1919 in mi je izklopilo). Plačaš seveda za cel mesec in ne za obdobje uporabe (kar bi se dalo debatirat) in seveda, storitev deluje dokler je ne izklopiš (opozoriti otroke, starše, sosede v kampu ipd.),

s6c-gEL ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

"moneta izklop" na 1918 bi moram biti pravi sms.

Članarine za storitev MONETA (po 1. 5. 2014)

Naročnikom, ki ne uporabljajo MONETE, se članarina ne zaračunava
OSNOVNA članarina: 0,49 EUR/mesec se prične zaračunavati po prvi uspešno opravljeni transakciji nakupa z Moneto, in sicer po 1. 5. 2014



Za mrokovnik
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
"mrokovnik izklop" na 1918.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Gregor P ::

Če mene kdo vpraša oz. če se bo kdo od uporabnikov (ali več njih) pritožil (ter če bo treba uporabil vsa mogoča pravna sredstva), bodo morali vrniti ves denar za te "brezplačne" storitve (vklope) naročnikom nazaj; povsem nedopustno je nekomu najprej brez vprašanja vklopiti neko storitev ter jo kasneje še zaračunavati (čisto vseeno, če se lahko potem naknadno naročnik odjavi):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Steinkauz ::

Jst sm tut poklical pa si sklopu. To naj bi bil bonus operaterja, ne pa plačljiv dodatek.
Tak da, ko jih jebe.

weasel ::

s6c-gEL je izjavil:

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

"moneta izklop" na 1918 bi moram biti pravi sms.


Ne deluje, je treba vsaj poklicati.

sv-pt ::

Da bodo začeli zaračunavati naročnino za Moneto in rokovnik so povedali vsaj dva meseca preden je to stopilo v veljavo. Obvestilo je bilo poleg fizičnega računa, na njihovi strani in v večini časopisov.

Zakaj so pa začeli zaračunavati je pa druga zgodba...

šernk ::

Hja pa kljub temu kdo sploh ve da ima m:rokovnik vklopljen? Jaz sem ga nazadnje uporabljal leta 2010 in seveda sem ga izklopil šele po prvi položnici. Tako da sem plačal 2x zadevo, ki je sploh ne rabim. Drugi so mi rekli saj tega jaz sploh nimam vklopljenega ko sem jih opozoril, gredo gledat seveda imajo vklopljeno spet prva in zadnja uporaba tam 4 leta nazaj. Pa to smo takšni, ki se spoznamo na tehnologijo. Določeni bodo najbrž ugotovili, da imajo zadevo vklopljeno komaj čez pol leta.

moneto bom sicer obdržal, ker dobiš 15% bonusa pri polnjenju mobiračuna za 5€ in mi ravno pokrije naročnino + napolniš lahko kadarkoli in kjerkoli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

woow ::

Jaz sem reklamiral m:rokovnik... so mi vrnili za 2 meseca. Vklopil sem ga 5 let nazaj, da sem enkrat sinhronizirov kontakte. Zdej pa nevem sploh kdo to še uporablja.

Klici v mobilno omrežje TS Redna tarifa 0,00 EUR
Klici v Si.mobil Redna tarifa 0,00 EUR
m:rokovnik 0,00 EUR
Klici v Tušmobil Redna tarifa 0,00 EUR
Posebni popust -0,40 EUR

+ da so mi odgovorili s priporočenim pismom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: woow ()

Izaso ::

bajsibajsi je izjavil:

Odkar je Telekom pripojil Mobitel (nazaj) k sebi, gre za uporabnike samo na slabse.


Se strinjam, vedno slabše je in cenovno vse manj ugodni. Pa še m:rokovnik so tudi začeli zaračunavati, jim verjetno še ni dovolj!

sss ::

Kaj bo smeha polna skleda, ko bodo (nekoč morda?) končno začeli zaračunavat tvin, ki veselo kuri podatke.

hotig ::

Info za tiste, ki ne veste: če monete ne uporabljaš, ti ne računajo naročnino!
Torej tisti, ki ne uporabljate monete, se vam ni treba zdej zaj... s telekomovo birokracijo in odjavljanjem. Sam ob naslednji uporabi ti pa zaračunajo mesečno naročnino, tak da zdej hitr do konca meseca ponucat moneto za vse kar ste mel v planu, od junija naprej pa ne več uporabljat :)

Mavrik ::

Če uporabiš moneto ta mesec ti bodo storitev vklopili.
The truth is rarely pure and never simple.

hotig ::

Mavrik je izjavil:

Če uporabiš moneto ta mesec ti bodo storitev vklopili.


Res je, ampak kolikor jst razumem to njihovo pojasnilo na spletni strani, ti bodo računali naročnino samo za ta mesec, potem pa ne več (razen, če ne boš spet uporabil monete v naslednjem mesecu). Mogoče se pa motim, nej se oglasi še kdo, ki ima kake druge informacije.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

msjr ::

Takole je:

- po prvi uporabi monete po 1. 5. 2014, se zaračunava naročnina 0.43 / mesec
- ko sem odjavil moneto, so me opozirili, da če bom kdaj hotel moneto nazaj, bom moral oddati pisno vlogo

Bom oddal z veseljem, takoj ko ne bo več naročnine.

jusv ::

msjr je izjavil:

Takole je:

- po prvi uporabi monete po 1. 5. 2014, se zaračunava naročnina 0.43 / mesec
- ko sem odjavil moneto, so me opozirili, da če bom kdaj hotel moneto nazaj, bom moral oddati pisno vlogo

Bom oddal z veseljem, takoj ko ne bo več naročnine.


Pisno vlogo??? Se hecajo al kaj... Kar naj imajo to Moneto!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

mcgeek ::

Katera kreditna kartica pa je danes zastonj?
Kaj res nimate drugega dela, kot se ukvarjati s tem.

Komur Moneta koristi, naj jo uporablja naprej pod novimi pogoji o katerih ste bili obveščeni na predhodnih računih. Vsi ste podpisali pogodbo in vsi ste bili seznanjeni o spremembi.

Komur ne koristi več, pa naj jo odpove oz. ne uporablja.
Po možnosti osebno, ker je tukaj veliko preveč razvajenih in prilepljenih za računalnike.

stb ::

Slaba analogija.

Pri kreditnih karticah imaš samo letni/mesečni pavšal, provizije pa si izdajatelj izposluje pri trgovcih (posredno na račun kupca). Pri moneti pa bi TS zaračunaval uporabniku povšal (naročnino) IN provizijo, razen če se zavestno odločijo za še enkrat dražji pavšal:

Cena posredovanja plačil z Moneto:
Cene za izdelke in storitve določajo ponudniki Monete. Vsa plačila z Moneto so obračunana enkrat mesečno na Telekomovem računu - navedeni so datumi plačil, ponudniki z opisom plačilnih mest, kjer ste plačevali z Moneto, ter posamezni zneski plačil.
Cena klica za vsako uspešno opravljeno transakcijo posredovanja plačila z Moneto (Moneta Avtomati - klasični in parkomati, Moneta Vozovnica) je 0,04 €.
Cena klica za vsako uspešno opravljeno transakcijo posredovanja plačila z Moneto (Moneta Terminali, Moneta eTerminali, Moneta mTerminali, Moneta Avtomati - tankomati in urbanomati, Moneta v Telefonski prodaji, Moneta SMS, Moneta M:vstopnica in Mobi polnjenja z Moneto) je 0,08 €.
Cena klica za vsako uspešno opravljeno transakcijo posredovanja plačila z Moneto (Moneta Internet, WAP Moneta) je 0,08 €. Pri Moneti Internet in WAP Moneti se šteje transakcija kot znesek vseh plačil pri posameznem ponudniku na zaključeno sejo, v kateri se izda račun ali naročilo.
Cena klica za vsako uspešno opravljeno transakcijo posredovanja plačila z Moneto (Moneta Direktna bremenitev) je 0,17 €.
Klic za vsako uspešno opravljeno transakcijo posredovanja plačila z Moneto (Moneta Študentski boni) se ne zaračuna.
Klic za neuspelo transakcijo se ne zaračuna.

Uvedba članarine za storitev Moneta
S 1. 5. 2014 bomo v Telekomu Slovenije za storitev Moneta uvedli mesečno članarino. Po navedenem datumu se bo uporabnikom storitve Moneta ob prvi uspešno zaključeni transakciji plačila z Moneto samodejno aktivirala osnovna članarina v višini 0,49 evra mesečno. Naročnikom, ki storitve Moneta ne uporabljajo, čeprav imajo storitev vključeno, se članarina tudi po 1. 5. 2014 ne bo obračunala.

Uporabniki storitve Moneta se lahko odločijo tudi za mesečno članarino Plus v višini 0,99 evra, s katero bodo upravičeni do 100 % popusta na ceno uspešno izvedene transakcije. Uporabniki lahko članarino Plus vključijo tako, da pošljejo sporočilo SMS z vsebino MONETA PLUS na številko 1918. Uporabniki lahko članarino Plus vklopijo kadarkoli po 1. 5. 2014.

Uporabniki storitve Moneta, ki so aktivirali članarino Plus, lahko kadarkoli ponovno vključijo Osnovno članarino, in sicer tako, da na številko 1918 pošljejo sporočilo SMS z vsebino MONETA OSNOVNA.

Uporabniki, ki se s članarino za storitev Moneta ne strinjajo, lahko to storitev izključijo prek obrazca za izklop zunanjih storitev.


Glavni problem pri moneti pa je nesorazmerno težja odjava v primerjavi s samodejno aktivacijo storitve. Pri relativno nizkem znesku pa uporabniki sploh ne bodo opazili, da se jim je storitev aktivirala in se bo zaračunala tudi v naslednjih mesecih četudi je ne uporabljajo. Omogočajo prehod na cenejšo naročnino, izklopa pa ne.

Predvidevam, da bo v nekih naslednjih paketih cena naročnine na moneto vključena v ceno paketa.... a glej ga zlomka... prehod med paketi zaračunajo po 20 EUR. Je ceneje iti k drugemu operaterju in spet nazaj na nov paket (če bi to res želel).

Za kreditne kartice je ljudem pretežno jasno, da jo imajo. Pri m:rokovniku pa to ni tako očitno (sam sem vedel da nekaj s tem imenom obstaja, a nikoli nisem uporabljal, niti nikoli naročil vklopa).

Primerjava s kreditnimi karticami ni primerna, ker gre za bolj inovativen (pa ne v pozitivnem smislu) pristop.

s6c-gEL ::

mcgeek
Katera kreditna kartica pa je danes zastonj?

MC fizična kartica od Neteller-ja.

mcgeek ::

s6c-gEL je izjavil:

mcgeek
Katera kreditna kartica pa je danes zastonj?

MC fizična kartica od Neteller-ja.

To ni kreditna kartica.
Pri kreditnih karticah oz. moneti ti ponudnik kreditira nakupe, ki jih poravnaš enkrat na mesec in ti računa članarino oz. obresti.

Za vse lene...
Obrazec za izklop monete najdete tudi na http://monitor.mobitel.si/, ki ga podpišete z vašim priljubljenim digitalnim certifikatom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

matobeli ::

s6c-gEL:
Fizična ni zastonj, virtualna je.;)
Neteller je cca 21c/mesec (10EUR za 4leta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

s6c-gEL ::

Fizična ni zastonj, virtualna je.

Vir ?
Ker imam fizično že par let in 0 stroškov z njo.

hojnikb ::

afaik je zdaj aktivacja za plačat, lahko pa da je bilo v preteklosti zastonj.
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

So spremenili, ja.

https://help.neteller.com/app/answers/d...
Shipping and Handling (Net+Physical Card)* 10 Eur

Kljub temu boljše kot Skrill(Moneybookers), kjer letno računajo 10 eur za njihov MC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

c3p0 ::

Ponudnike še vedno lupijo z odiralsko 10% provizijo?

Izaso ::

mcgeek je izjavil:

Katera kreditna kartica pa je danes zastonj?
Kaj res nimate drugega dela, kot se ukvarjati s tem.

Komur Moneta koristi, naj jo uporablja naprej pod novimi pogoji o katerih ste bili obveščeni na predhodnih računih. Vsi ste podpisali pogodbo in vsi ste bili seznanjeni o spremembi.

Komur ne koristi več, pa naj jo odpove oz. ne uporablja.
Po možnosti osebno, ker je tukaj veliko preveč razvajenih in prilepljenih za računalnike.


Gre se zato da že itak plačujemo mesečno naročnino in sori, tale dodatek za Moneto je meni požrešnost in odiranje s strani Telekoma!

blackbfm ::

Ponudnike še vedno lupijo z odiralsko 10% provizijo?


za digitalne izdelke je osnovna provizija 15%:)

dr.Akula ::

ni podatka

SG_101 ::

Imam eno vprašanje glede te naročnine za moneto in sicer: danes želim gledati tekmo lige prvakov, katere ima čez seveda siol. Na strani https://www.tvin.si/ sem želel kupiti ogled ene izmed tekem, ki stane 2,49€. Nakup je mogoče le z moneto. To pomeni, da če jaz želim gledati to eno tekmo, mi bodo zaračunali 2,49€ + 0,49€ mesečne naročnine? Si jaz to bedarijo prav predstavljam, ker monete sicer ne uporabljam. Sem pa simobilov naročnik.

matobeli ::

ja, res je. Pa še nekaj c za "klic" oziroma transakcijo.

Pa če se ne motim se moraš iz monete potem še odjavit da ti ne bodo naslednji mesec računali naročnine.

stb ::

Kam pa naročnina na moneto pride v primeru ločenega računa? K naročniku (firmi) ali uporabniku (fizični osebi)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

App za Urbano kartico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
435669 (1635) LeQuack
»

moneta

Oddelek: Mobilne tehnologije
83322 (2959) bambam20
»

spletne trgovine z tehniko in plačevanje z moneto, a je sploh katera?

Oddelek: Loža
51458 (1177) Sami
»

Google Wallet je tu

Oddelek: Novice / Android
3315892 (13811) mikko
»

Plačevanje v trgovini preko mobitela

Oddelek: Loža
73614 (3140) amigo_no1

Več podobnih tem