» »

Win 8.1, 2Računa, 2 internet povezavi?

Win 8.1, 2Računa, 2 internet povezavi?

Pesimist ::

Ve kdo če je možno v win 8 sistemu imeti na vsakem računo drugo prioriteto mrežne?
Iz enega PCja namreč planiram nareti localnega in istočasnega remote userja pa bi rad da remote user uporablja čisto svojo pppoe linijo oz prioriteto mreže.

Invictus ::

Kot prvo sta prioriteta mreže in druga linija pppoe dve popolnoma različni stvari.

Prvo narediš z QoS, za drugo rabiš od providerja dodatno linijo.

Čeprav mi razlogi za to niso jasni. Preprosto daj remote userju na voljo manj pasovne širine, kot lokalnemu userju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pesimist ::

sej pasovna sirina ni problem. Problem je to da mam siol modem plus svoj ruter in na obeh istocasno vzpostavljeno pppoe linijo da imam dva IPja in 2x 100% internet hitrost.
Negre se mi tolko za pasovno sirino kot to da siol modem nima moznosti nastaviti scheduled reconnecta linija in se prekinja na 26ur po novem. Ruter pa seveda ima in imam tudi nastavleno na vsak dan ob 6:00. Remote user rabi malenkost bolj predvidljivi diskonekt. Pa tudi moje druge naprave kot kaki Xbox rabi bolj predvidljivi disconnect da me nena sredi 15 minutnega fifa matcha ven fukne.

V glavnem zdaj mi deluje local user in remote user simultano. Cudi me le da sem na local pognal youtube in zrlo 35% cpuja ki ni blo vidno na remote useru da zere sploh kaj cpu. Remote useru sem tudi vzel vsa dovoljenja dostopov do diskov, in tudi account je spremenjen v child account tako da ima samo local admin in moj live ID. Na sreco Ispy program tudi lahko instaliras samo za dolocenega usera. Kamere pa to. Nisem pa se preprican ce lahko remote user vseeno kako dostopi do mojih webkamer. To moram se absolutno preprecit ampak zaenrkat niti sam nimam ideje ki bi najdel to v windowsu sploh brez da program instaliram.

Sej zdaj zgleda da nebo problemov ker sem se lokalno lahko povezav preko mreze z majso prioriteto tako da mislim da bo tudi odzunaj slo isto. Ponavadi jebejo samo programi ki neznajo delati z dvema mreznima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z Remote desktop znotraj domene

Oddelek: Omrežja in internet
91268 (1075) bastadu
»

VMware

Oddelek: Operacijski sistemi
223821 (2129) McMallar
»

Gpedit

Oddelek: Operacijski sistemi
221502 (1108) Pesimist
»

Remote desktop, IP zaščita

Oddelek: Omrežja in internet
61359 (1250) Ziga Dolhar
»

remote desktop in 2 userja

Oddelek: Programska oprema
6998 (865) NupY

Več podobnih tem