» »

Surfanje NO GO, torrent hitrost pa full speed

Surfanje NO GO, torrent hitrost pa full speed

franci0 ::

Ko vklopim PC, mi prvih 10 sekund gre normalno browsat po vseh straneh, nato pa mi avomatsko vse zabremza.
Googlam še lahko normalno, vendar ko odprem bilokateri iskan zadetek, se mi stran nalaga 10 minut al pa se sploh ne naloži. Zanimivo je, da če pa vklopim utorrent, pa mi downloada normalno z 20Mb/s oz 2,5 MB/s .

3 tedne nazaj sem že imel isto težavo in sem naredil system restore in je potem zadeva normalno delala.
Sedaj pa mi system restore več ne gre narediti, na nobeno obnovitveno točko, Microsoft pač.

Imam pa W7 PRO, formatirat pa se mi ne da, sploh pa SSD-jev koliko vem ni glih pametno formatirat če ni potrebe po tem.

hojnikb ::

Imam pa W7 PRO, formatirat pa se mi ne da, sploh pa SSD-jev koliko vem ni glih pametno formatirat če ni potrebe po tem.

To ni res.

Več kot očitno je, da maš nesnago gor (kak malware)... Ali poženi spodobn antivirus ali pa formatiraj.
#brezpodpisa

d4vid ::

malwarebytes pa poskeniraj za nesnago...
pa namesti antivirus pa preglej pc...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

vorantz ::

router te jebe
iztakni elektriko za pol minute in vtakni nazaj

franci0 ::

To pa je bila hitrost, hvala vsem.
Bom poizkusil večer malwarebytes zalaufat in javim.

Router pa bi verjetno težko bil težava, če mi je po system restoru zadeva normalno delala.

Težava je pa samo v PC-ju, laptop (wifi) pa dela bp.

Poročam večer.

franci0 ::

Malwarebytes - CHECK
Antivirus - CHECK
Reset routerja in modema - CHECK

Našlo je nekaj škodljivih stvari, vse sem izbrisal.

Težava ostaja. To ne moreš verjet. Kaj obstaja kakšen tool s katerim bi se pogledalo kaj drži browser nazaj, da se ne naloži stran?
Poizkusil sem tudi z drugimi browserji, težava je ista.

broken/link ::

poglej če maš proxy nastavljen. to bi znala bit ena izmed možnosti.

franci0 ::

Imam na automatic. Še kakšna ideja prosim?

Han ::

Preveri požarni zid, predvsem port 80... Začasno izklopi PZ in protivirusni program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

GupeM ::

Ugibam da je problem z DNS resolvanjem. Poskusi vpisati IP naslov vrstico za naslov v brskalniku namesto domene. Torej, namesto https://www.slo-tech.com vpiši https://91.236.1.130

d4vid ::

Ročno vpiši DNS strežnike v nastavitve mrežne kartice. Vstavi googlove: 8.8.8.8
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

franci0 ::

Sila neugoden vzorec : sedaj sem šel na Slo tech preko IP-ja ki si ga navedel in od sedaj naprej lahko browsam na slo-techu normalno (sem probal enih 20 tem odpret, bp ). Takoj ko pa grem npr na rtvslo, 24ur, youtube ali kakšno drugo požrešno stran, pa se ta lepa zgodba zaključi.

Firewall ON/OFF = isti rezultat.

Smo kaj bližje?

EDIT : bom poizkusil še Davidov nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

hojnikb ::

pa nastavi jih na routerju, ne v mrežnih nastavitvah.
#brezpodpisa

franci0 ::

sem nastavil v mrežnih nastavitvah in ostaja ista težava. Bom storil to še na routerju in javim.

hojnikb ::

Poskusi pognat kak live Ubuntu in javi, če dela isto.
#brezpodpisa

franci0 ::

Že downloadam Ubuntu (preko prenosnika, ki je povezano preko Wifi in dela bp).

Z DNS 8.8.8.8 ni bilo nič drugače. Cca 20 sekund po zagononu browser pač preneha delat, tudi če sem povezan na ruter 192.168.1.1 , niti na ruterju ne gre ničesar spremenit po 20 sekundah ker se več ne morem po menijih premikat (probal sem več browserjev).

Javim kako bo po Ubuntuju.

franci0 ::

Z Ubuntujem delo vse tako kot mora.

Torej težava je lokalna na mojem PC-ju.

d4vid ::

Čudno, si kaj spreminjal nastavitve brskalnika? Poskusi drug brskalnik, če ne bo nič bolje pa ne vem kaj naj ti še predlagam...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

franci0 ::

Nisem spreminjal. Poizkusil sem z Chrome, IE in FF. Saj me ne preseneča, da se takšne stvari dogajajo, ker sem jih navajen še od prešnje službe.
Ampak WTF ne more se računalnik proti meni obrnit no, če mu nisem nič naredo :D

broken/link ::

kaj pa v varnem zagonu? so tudi te težave prisotne?

franci0 ::

V varnem zagonu dela brez problema

Matevz96 ::

Moj prenosnik to dela po spanju! prvih 10 sekund brez problema nato pa neha delovati internet prek browserja utorrent pa veselo dela. Včasih pomaga da prižgem/ugasnem wi-fi (kadar imam vklopljen tudi kabel).

hojnikb ::

ofni msconfig in izklopi vse kar se zaganja..
#brezpodpisa

franci0 ::

Hojnikb, mislil sem, da bom z realizacijo tvojega predloga še najbližje rešitvi... žal ostaja težava še kar prisotna.
Odkljukal sem vse startup zadeve (razen service-ov).

Han ::

Verjetno boš prej rešil zadevo s svežo namestitvijo sistema in programov.

JesseP ::

http://www.hijackthis.de/

Prilepi še log file, ki ti ga da HijackThis

hojnikb ::

Jap. Kot sem že predlagal v drugem postu; formatiraj. Čeprav se neboš nič naučil o problemu, bo še to trajal najmanj časa.
#brezpodpisa

franci0 ::

Se mi je zdelo, da bom verjetno kar formatirat mogo...
Pa bo šlo 5ur življenja za backupe pa take hece....

Hvala za čas.

hojnikb ::

pro tip:
če misliš backup delat na usb disk, ga priklop direkt v komp preko sata. Seveda to velja, če imaš še stari usb2.0 na enem koncu..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BorutK-73 ::

franci0 je izjavil:

Imam pa W7 PRO, formatirat pa se mi ne da, sploh pa SSD-jev koliko vem ni glih pametno formatirat če ni potrebe po tem.

Verjetno si pomešal defragmentacijo in format. Format ne škoduje ssd-ju, za defrag so pa deljena mišlenja, pri meni je off.

hojnikb ::

Defrag je čist kul pri ssdjih, ker od Windows 8 naprej ne počne nič druga kot TRIMa free space :)
#brezpodpisa

franci0 ::

Imam zunanji disk usb 3.0, tako da bom kar preko usbja priklopil zadevo. Just in case si še bom celi image SSDja naredil. Je za to še kar najbolj priporočljiv Acronis ?

Glede formata : Imam samsung SSD PRO serijo, tako da če mora keri SSD vzdržat, potem bo verjetno ta... če ne ga zlamam kot kanto :D

hojnikb ::

namesto formatiranja naredi secure erase. Tako bo ssd spet v factory stanju :)
#brezpodpisa

franci0 ::

Priporočaš kakšno konkretno orodje? Ali se da to tudi za Acronisom naredit, ki ga bom uporabil za image?

hojnikb ::

parted magic zna secure erase in backup.
#brezpodpisa

franci0 ::

hvala

black ice ::

hojnikb je izjavil:

Defrag je čist kul pri ssdjih, ker od Windows 8 naprej ne počne nič druga kot TRIMa free space :)

Ni res. V Win 8.1 je bug in ga tudi defragmentira.

hojnikb ::

Če ga ročno zaženeš, naredi trim :)
#brezpodpisa

black ice ::

E vidiš, to je pa druga stvar. Na auto ga tudi defragmentira, kar je tudi bil moj point.

usurp3r ::

Vjetno ni reštive za vaše probleme, pa vendar ker imam 2mb linijo mi program cfossped pomaga pri tem da lahko nemoteno DL-jam in surfam po spletu. Poizkusite


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave po formatiranju

Oddelek: Pomoč in nasveti
51022 (758) filip007
»

Po resartu računalnika "spremenjene nastavitve" nekaterih programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
273307 (2752) Rias Gremory
»

Nestabilni windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131173 (804) offsummer
»

Avtomatski ponovni zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
71544 (1028) ender

Več podobnih tem