» »

Delo za slabo plačo

Delo za slabo plačo

TigerGuy ::

Trenutno delam nekaj mesecev v firmi ( cimos ) in mi je samo delo vredu, a plača je mizerna! Delam večizmensko a vendar za to ne dobim nobenih bonusov, saj imam v pogodbi bruto plačo daleč pod minimalno bruto plačo, in mi potem z vsemi bonusi pridejo do minimalke. Izplačilo na banko dobim vsak mesec malo nad minimalno neto plačo, okoli 565€. Z takšno plačo je res težko spodobno živeti saj moraš gledati na vsak cent in še potem si nemoreš nič privoščit... situacija pa je slaba tudi pri iskanju kakšne boljše službe saj je razpisov zelo malo oziroma je večina nekoristnih, polek tega pa v večini drugih firm je situacija precej podobna.. saj poznam par ljudi ki imajo podobne težave.
Kako je lahko situacija v naši državi tako katastrofalna? Ko bi vsaj z dodatki dobil potem neko spodobno plačo okoli 700€ se še nebi pritoževal.. a vendar ne dobim nobenih dodatkov.. saj mi ti grejo za kritje do minimalne plače, tako da v praksi ne dobim nobenih dodatkov.. če bi jih dobil ali ne bi mi izplačali isto... toliko ko morejo minimalno.
Imam občutek da če bi lahko da bi delavcu plačali 100€, pa naj umre..
  • zaklenil: Mavrik ()

BladE_ ::

Če se ne motim moraš dobiti minimalno plačo izplačano v celoti in ne skupaj z dodatki, dodatki/stimulacija je čisto posebaj?
Akcija - Reakcija

ZaphodBB ::

Čeprav se sliši pokroviteljsko, bodi vesel da imaš vsaj to in seveda išči boljše priložnosti. Če si vesten, marljiv in malo iznajdljiv boš kmalu našel boljšo priložnost.

TigerGuy ::

BladE_ je izjavil:

Če se ne motim moraš dobiti minimalno plačo izplačano v celoti in ne skupaj z dodatki, dodatki/stimulacija je čisto posebaj?

Ja izgleda da ni tak.

shinko ::

Če se ne motim moraš dobiti minimalno plačo izplačano v celoti in ne skupaj z dodatki, dodatki/stimulacija je čisto posebaj?


Ne bo držalo. Zakonsko moraš dobiti vsaj toliko ven. Če z dodatki ali brez nikogar ne zanima.

Smurf ::

Na tvojem mestu bi aktivno iskal novo sluzbo. Nekoliko poznam situacijo v cimosu, tam so proizvodnji stroski dejansko vecji od tega kar prodajo (se pravi je taka absurdnost, da vec kosov kot je narejenih, vecja je izguba). Podjetje zivi le se zaradi drzavne pomoci (itak so ze sedaj dolzni vsem naookoli), ki pa se bo pomoje koncala prej ali slej.

korenje3 ::

moj sodelavec je delal v cimosu. v glavnem bolj govori kot kaj naredi. in mi je razlagal kako tja ludje hodijo spati in ne delati. pa kakšne zgrešene investicije, pa da imajo oddelek razvoja samo zato da ga imajo...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

TigerGuy ::

korenje3 je izjavil:

mi je razlagal kako tja ludje hodijo spati in ne delati.


Bi rekel da kar drži, na enem malem sektorju z par stroji je 10 ali 20 takih ki kao nadzirajo da poteka vse... itak samo 1 al pa 2 nadzirata tu pa tam, ostali se sprehajajo pa pijejo kavico pa po pisarnah sedijo pa kartajo.

Aston_11 ::

Sem že videl neto + malca + potni stroški = minimalna pl. Neto je bil nekaj čez 300.

Mavrik ::

Topicov s tako temo imamo že en kup.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun bruto plače ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812333 (9278) Ales
»

Nižja osnovna plača od minimalne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013743 (11259) St235
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119411 (17027) McHusch
»

Pogodba za delo pod minimalno plačo

Oddelek: Problemi človeštva
226862 (4292) fosil

Več podobnih tem