» »

Kako vklopiti DMA na pekacu?

Kako vklopiti DMA na pekacu?

kisser ::

Kako naj vklopim DMA na pekacu plextor 4824A. Zadaj je treba dati menda en jumper. To ni bil problem. Kje pa win 2000??? Pri win98 nisem imel tezav, vse se je dalo zrihtati v control pannel - sistem - device maneger. Win 2000 mi ne ponujajo kljukice DMA. Morda je treba iti v Bios, tam imam disablean nek ECH DMA.

ElectricMan ::

na tem linku je razloženo...:D

boštjan ::

kisser saj zdaj tudi greš control pannel - sistem - device maneger.Le da se opcija za nastavljanje DMA nahaja pod IDE ATA/ATAPI controlers.Pol se ti odpre nadljna veja;primry,sekundary in pci ide controler.klikneš z desno na primary ali secondary (pač kje maš pekača) z desnim miškinim gumbom-lastnosti zavihek advanced settings.Pol pa nastaviš DMA.IDE 0 je za master, IDE 1 je za slave.torej če je tvoj PLEXI na secondary master izbereš secondary in IDE 0 in tam daš na DMA.

kisser ::

Fenomenalno, zdaj vse deluje kot je treba! Najlepsa hvala, Bostjan! Uzivaj maximalno!

Tine

boštjan ::

me veseli da dela,ja veš da bom

BaRtMaN ::

No, meni ta rešitev na optičnih pogonih ni delovala (DMA if available), tako da bom odstranil sekundarni kanal, resetiral in... upal na najboljše.
[časovna oblika je prava, verjemie]

krneki ::

BaRtMaN:

ja to meni dostikrat pomaga po menjanju firmware-a na raznih dvd/cd enotah. Se sploh ne da prepričat enoto da uporablja DMA... Pač uninstall kontrolerja pol pa windowsi naložijo na novo po restartu in DMA je vklopljen.

boštjan ::

DMA se še drugače da prek registra vklopit;)

BaRtMaN ::

Mislm beda! Resetiram, kul, mam UDMA2, še enkrat resetiram, jupi, se kr nazaj na PIO Only spremeni. ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priključitev CD-ROM-ov in HDD ter hitrosti

Oddelek: Strojna oprema
61048 (980) Boris14
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281624 (1377) fictionel
»

Teac Počasna peka??!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181959 (1555) bf4ed
»

Kje in kako pogledat za delovanje DMA-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
231091 (897) boštjan
»

DMA se ne da vklopit

Oddelek: Pomoč in nasveti
81179 (1035) Seadoo

Več podobnih tem