» »

Xeon E3 vs i7-K

Xeon E3 vs i7-K

m0LN4r ::

54j0 je izjavil:

"V takem primeru vzameš xeona in ga lockaš na 3.8-3.9."

Ampak tako imam počasnejši cpu za 20EUR več in nihče mi ne garantira, da bodo igre v prihodnosti prebavljale toliko niti. Strah pred AMD-FX sindrom-om :).

Ti jaz garantiram, če nebo tak čez 4 leta ti dam teh 20€.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

54j0 je izjavil:

Ampak tako imam počasnejši cpu za 20€ več in nihče mi ne garantira, da bodo igre v prihodnosti prebavljale toliko niti. Strah pred AMD-FX sindrom-om :).

Seveda bojo. Poglej konzole, 8 niti. Glej mantle, dx12.
Pa tistih 500Mhz te tut nebo ubil, ker sedaj nebo razlik (ker te bo itk gpu bremzal) v prihodnosti bodo pa itk igre znale delat z več niti oz. bojo bolje optimizirane za obstoječe.

Evo primer:
e8400 vs q6600
Kater je danes bolj uporaben ? :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 54j0 ()

m0LN4r ::

Mi te vsi počakamo, da se potrdudiš, daš primerjavo med 1231v3 in 4790K OC:
1. Cene + DODATNE stroške za tvojo 1GHZ razliko s slikami.
2. TESTe z igrami, večimi, kjer se ta tvoja razlika iz 1. točke vidi.
3. IzRačun in razlago navezujočo na 1. in 2. točko.

Hvala, ostale pa prosim, da počakamo na ta čudežn post. Throtlanje pusti pri miru, sm ti že povedal da xeon ne throotla v IBT na stock coolerju.

Renderje lahko pustimo, saj je napajalc gamer, kao.
Lahko bi si vsaj mail spremenil na enem izmed acc... Pa ti kao znaš.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mi te vsi počakamo, da se potrdudiš, daš primerjavo med 1231v3 in 4790K OC:
1. Cene + DODATNE stroške za tvojo 1GHZ razliko s slikami.
2. TESTe z igrami, večimi, kjer se ta tvoja razlika iz 1. točke vidi.
3. IzRačun in razlago navezujočo na 1. in 2. točko.

Hvala, ostale pa prosim, da počakamo na ta čudežn post. Throtlanje pusti pri miru, sm ti že povedal da xeon ne throotla v IBT na stock coolerju.


Renderje lahko pustimo, saj je napajalc gamer, kao.

Čak mal. Mi smo se ujeli v zanko "xenon" ko je nekdo želel imeti i7 4790k, in ste mu začel forsirat xenon.

Uglavnm sprjaznte se že da za več denarja dobiš več z zelo podobnim P/P. Trenutno več denarja pa pomeni da v prihodnje ko se menja procesorje pridemo bolje skozi. Čez to ne morete pa če se pretrgate čez pol.

bluefish ::

Do čiščenja teme: na forumu se zahteva argumentirana debata in je zaželeno, da so trditve podkrepljeni z viri.

Samo toliko, da ne bo kakega začudenja.

54j0 ::

hojnikb je izjavil:

54j0 je izjavil:

Ampak tako imam počasnejši cpu za 20EUR več in nihče mi ne garantira, da bodo igre v prihodnosti prebavljale toliko niti. Strah pred AMD-FX sindrom-om :).

Seveda bojo. Poglej konzole, 8 niti. Glej mantle, dx12.
Pa tistih 500Mhz te tut nebo ubil, ker sedaj nebo razlik (ker te bo itk gpu bremzal) v prihodnosti bodo pa itk igre znale delat z več niti oz. bojo bolje optimizirane za obstoječe.

Evo primer:
e8400 vs q6600
Kater je danes bolj uporaben ? :)



To je valid point, ampak ne popolnoma.

e8400 vs q6600 -> 2c/2c vs 4c/4c
4690K vs e1231v3 -> 4c/4c vs 4c/8t

600MHz razlike je, ne 500 (smo rekli, da fsb ne šlatamo in 4.4 bi naj bila skoraj zagotovljena frekvenca i5-k). In oprosti za predlog izbrisa, hotel sem klikniti na citat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

hojnikb ::

Hyperthreading je lahko zelo koristen. Poglej si teste med i3 in pentium
#brezpodpisa

Napajalc ::

bluefish je izjavil:

Do čiščenja teme: na forumu se zahteva argumentirana debata in je zaželeno, da so trditve podkrepljeni z viri.

Samo toliko, da ne bo kakega začudenja.


Nekaj napisanega je bilo zbrisano, nekaj izračunov je v drugi temi, upam da tudi ti vidiš celo sliko, ker polahko samo še manipuliramo z preteklimi izjavami.

54j0 ::

Lahko je, ampak ga ne moreš direktno primerjati s fizičnim jedrom. V igrah sploh.

hojnikb ::

Sj ga ne. Ampak koristnost, ko bo nekaj rabil več kot 4 niti je več kot očitna iz testov med i3 in pentium.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

54j0 ::

Tudi res, ampak to se kaže šele sedaj, ko končno rabimo 4 jedra za določene igre. Če se bo trend nadaljeval, bo potreba po 8 jedrih v igrah, šele čez... sploh ne morem napovedati, koliko let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

hojnikb ::

Itk je pa vse odvisno od tega, kak gpu boš zram posadil in kake igre maš namen igrat. V končni fazi tudi, kako dolgo pričakuješ ta sistem obrdžat.

Iz tega lahko potem potegneš zakjuček, kater cpu je bolj smiseln.
#brezpodpisa

54j0 ::

Mislim, da je dolgoročno xeon res boljša izbira, ampak ta rok je lahko tudi 6 let v prihodnosti, kot je v primeru q6600. Čakati 6 let, da cenovno identična platforma dohiti drugo, je pa tudi... smotano.

hojnikb ::

Sam se odloči, kaj ti je boljše. Koneckoncev lahko še vedno rukneš kakega rabljenega broadwella gor, če bo enkrat i5 premal.
#brezpodpisa

54j0 ::

Naj bi broadwell bil za isto podnožje? Nisem čisto na tekočem glede prihodnjih. Sicer pa še vedno čakam na smiselno zamenjavo za svoj sistem (haswell to ni). V temi sodelujem samo, ker je zanimiva (dokler se ne začnejo določeni osebki penit) in ker ni vse črno-belo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

hojnikb ::

Jap, broadwell bo šel na 1150 plate z 9 series čipsetom (torej h97/z97)
#brezpodpisa

Isotropic ::

hojnikb je izjavil:

54j0 je izjavil:

Ampak tako imam počasnejši cpu za 20€ več in nihče mi ne garantira, da bodo igre v prihodnosti prebavljale toliko niti. Strah pred AMD-FX sindrom-om :).

Seveda bojo. Poglej konzole, 8 niti. Glej mantle, dx12.
Pa tistih 500Mhz te tut nebo ubil, ker sedaj nebo razlik (ker te bo itk gpu bremzal) v prihodnosti bodo pa itk igre znale delat z več niti oz. bojo bolje optimizirane za obstoječe.

Evo primer:
e8400 vs q6600
Kater je danes bolj uporaben ? :)

dovolj je, da ti ena sama nit trokira (oz. je na 100%) in si tam
je pa res, da za igre ni vredno razlike v ceni. za igre lepo 4690k in se ga navije na 4.5 pa je.

djready ::

Ali pa xeon pa se ga ne navije pa je
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hojnikb ::

je pa res, da za igre ni vredno razlike v ceni. za igre lepo 4690k in se ga navije na 4.5 pa je.

Tak sistem bo overall vidno dražji od xeona :)
#brezpodpisa

Napajalc ::

54j0 je izjavil:

Mislim, da je dolgoročno xeon res boljša izbira, ampak ta rok je lahko tudi 6 let v prihodnosti, kot je v primeru q6600. Čakati 6 let, da cenovno identična platforma dohiti drugo, je pa tudi... smotano.

Sej res, q6600 je skoraj pasal, brez da bi pokazal svojo zmoglivost.
Tukaj vidim dve močni sprmenljivki, če bo eventuelno oc i7 4790k lovil te novejše stock 8 jedrnike (se pravi da se enostavno preskoči 5 generacijo) in koliko časa bo software potreboval da merga na standard najnoveših procesorjev in naprej.

hojnikb ::

Na consumer socketih še neki časa nebo 8 jedernikov
#brezpodpisa

54j0 ::

hojnikb je izjavil:

je pa res, da za igre ni vredno razlike v ceni. za igre lepo 4690k in se ga navije na 4.5 pa je.

Tak sistem bo overall vidno dražji od xeona :)



Ne bo, ker:

-"vsi hočemo macho-ta"/imamo obstoječo hladilno rešitev
-je cena plošča+cpu combo ista pri obeh (če se v primeru i5-k stegnemo za malenkost boljšo plato za 100EUR, ali boljšim hladilnikom macho+20EUR=50EUR=majhen closed vodni hladilnik) oziroma v prid i5-k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

hojnikb ::

Ja, če izovzamemo hladilnik, potem prideta skup, ja.
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

je pa res, da za igre ni vredno razlike v ceni. za igre lepo 4690k in se ga navije na 4.5 pa je.

Tak sistem bo overall vidno dražji od xeona :)

Roko na srce, xenonu privoščim en čip aftermarket hladilnik in plato ki mu omogoča čistih 3.9 ghz, in potem smo na isti ceni, samo še vprašanje za kaj potrebujemo cpu.

54j0 ::

No, zdaj nam ta dva sistema "visita v luftu", kar se tiče iger. Ostane nam samo nehvaležno špekuliranje "kaj bo".

hojnikb ::

Kaj bo ?
Zgodil se bo DirectX12, mantle že mamo. In kaj to pomeni ?
Boljšo izkoriščenost procesorjev in niti.

Karkoli vzameš, nemorš velik sfalit. Afterall boš prej menjal grafiko, kot pa bo procesor prepočasn.
#brezpodpisa

djready ::

Ker je razlika med Navitim in Stock res tako velika...

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Celih 0.3 FPSa

in

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Pazi zdaj 0.2 FPSa. TO ti bo omogočilo da i7 navit dlje zdrži?
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

gddr85 ::

54j0 je izjavil:

No, zdaj nam ta dva sistema "visita v luftu", kar se tiče iger. Ostane nam samo nehvaležno špekuliranje "kaj bo".


Nič ne visita, preveč se obremenjujete s cpu-ji, tako xeon in i7 imata tko močna posamezna jedra, da si upam trdit, da dela 95% špilov (z ustrezno grafo) smooth bp in potrebe po navijanju skorej ni.
Ne rečem če bi se pogovarjal o amd in kolk se da glede na ceno iz njega še iztisnit.

Napajalc ::

djready je izjavil:

Ker je razlika med Navitim in Stock res tako velika...

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Celih 0.3 FPSa

in

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Pazi zdaj 0.2 FPSa. TO ti bo omogočilo da i7 navit dlje zdrži?


Nevem no, osebno sem že neštetokat prišel do kombinacije grafična/cpu ki je OC cpu-ja enostavno odložil/preložil potrebo po nabavljanju novega cpu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

gddr85 ::

gddr85 je izjavil:

54j0 je izjavil:

No, zdaj nam ta dva sistema "visita v luftu", kar se tiče iger. Ostane nam samo nehvaležno špekuliranje "kaj bo".


Nič ne visita, preveč se obremenjujete s cpu-ji, tako xeon in i7 imata tko močna posamezna jedra, da si upam trdit, da dela 95% špilov (z ustrezno grafo) smooth bp in potrebe po navijanju skorej ni.
Ne rečem če bi se pogovarjal o amd in kolk se da glede na ceno iz njega še iztisnit.


In če upoštevaš še ostale niti, ki bojo kdaj kasnej prav prišle, ne vem kaj bi te skrbel.

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

djready je izjavil:

Ker je razlika med Navitim in Stock res tako velika...

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Celih 0.3 FPSa

in

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Pazi zdaj 0.2 FPSa. TO ti bo omogočilo da i7 navit dlje zdrži?


Nevem no, osebno sem že neštetokat prišel do kombinacije grafična/cpu ki je OC cpu-ja enostavno odložil potrebo po nabavljanju novega cpu.

ja, v preteklosti je potreba po cpujih velik bolj naraščala kot sedaj.
Danes imaš pa mantle, dobimo tudi dx12. To, združeno z mizernim napredkom cpujev (heck, še uber stari 2500k je vrh glave za večino špilov, pa je star 3.5 leta) ti pove, da bo potreba po močnem procesorju v igrah narščala precej manj, kot v preteklosti.
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

djready je izjavil:

Ker je razlika med Navitim in Stock res tako velika...

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Celih 0.3 FPSa

in

http://www.vortez.net/index.php?ct=arti...

Pazi zdaj 0.2 FPSa. TO ti bo omogočilo da i7 navit dlje zdrži?


Nevem no, osebno sem že neštetokat prišel do kombinacije grafična/cpu ki je OC cpu-ja enostavno odložil potrebo po nabavljanju novega cpu.

ja, v preteklosti je potreba po cpujih velik bolj naraščala kot sedaj.
Danes imaš pa mantle, dobimo tudi dx12. To, združeno z mizernim napredkom cpujev (heck, še uber stari 2500k je vrh glave za večino špilov, pa je star 3.5 leta) ti pove, da bo potreba po močnem procesorju v igrah narščala precej manj, kot v preteklosti.

Žal je moj i5 3350p bil premalo za r9 290, tako da je zame popolnoma enako kot v preteklosti. Če bi se i53350 navijal sploh nebi bilo potrebno menjati procesorja. Tako da se bom držal ustaljene prakse ki se je pokazala za zmagovalno. Si pa nekako tako predstavljam za prihodnost, 2-4-8-16 jedernik se recmo po % enako navija (posplošujem), ampak v količini pridobljene navite moči med 8 in 16 jedernikom je 100%. Se pravi več ko bo jedr bolj bo navijanje prišlo do izraza.

m0LN4r ::

Ralizka med 3350p in 3570k je bila 30-40EUR. Ne pa 80EUR kot med xeonom in i7. Pa še OC ni bil tako zahteven, kot je danes. Haswelli niso niti približno isti, kot Ivy.
Znani so po večjih tempih in slabšem OCju, ter rabiš boljše hlajenje in OC plato, kot za ivyja

2 leti sta že mimo in so spremembe.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

Ralizka med 3350p in 3570k je bila 30-40EUR. Ne pa 80EUR kot med xeonom in i7. Pa še OC ni bil tako zahteven, kot je danes. Haswelli niso niti približno isti, kot Ivy.
Znani so po večjih tempih in slabšem OCju, ter rabiš boljše hlajenje in OC plato, kot za ivyja

2 leti sta že mimo in so spremembe.

Zgodba je bla specialna, strela je usekala in sem samo nahiter najdu ekvivalent prejšnjemu ki je lepo poganjal takratno grafično, potem se je pa nepričakovano/po nepotrebnem zgodila majnerska r9 290... pa zjebal "ritual" (sem računal da bo grafika in cpu ostala do naslednje generacije). Bi mogu že takrat K različico uzet pa bi bil mir, 20e bi dal več. In to da sem imel švohnej cpu kot ga potrebuje grafična ni sprejemljivo. In zgodila se je zgodba xenon vs i7...:)

m0LN4r ::

E-vidiš, in ti dve zgodbi si nista niti približno podobni.
Ne cenovno, ne termalno, ne performančno in še niti OC sposobnost ni več to, kar je bilo.

Sem vesel, da ti je ratalo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

3350P niti približno ni premal za 290ko.
Je pa premal, če se greš specifiko ala tvoj farming.
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

3350P niti približno ni premal za 290ko.
Je pa premal, če se greš specifiko ala tvoj farming.

Vrjem da je premal.
Sej ne farmam bitoinu z njo, to je za gejmat zadevca.
No da gremo naprej, pač sm se ujel v 4 generacijo (plan je bil preskočit), in zdej je fora da bi znal i7k oc dohitevat čistokrvne 8 jedrnike naslednje generacije, zdej če pravte da dx 12 bo še dodtno pohitril 4+4 niti bo to verjeto to.

hojnikb ::

Vrjem da je premal.

lahko bi tole podkrepil z kakim linkom. Baba čula, baba rekla se tukaj na tem forumu ne gremo.

in zdej je fora da bi znal i7k oc dohitevat čistokrvne 8 jedrnike naslednje generacije,

Kot prvo, od kje ti ideja da bo naslednja generacija 8 jederna (hint: nebo) kot drugo i7 nepride niti do kolen stock 8 jederniku
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Vrjem da je premal.

lahko bi tole podkrepil z kakim linkom. Baba čula, baba rekla se tukaj na tem forumu ne gremo.

in zdej je fora da bi znal i7k oc dohitevat čistokrvne 8 jedrnike naslednje generacije,

Kot prvo, od kje ti ideja da bo naslednja generacija 8 jederna (hint: nebo) kot drugo i7 nepride niti do kolen stock 8 jederniku


Ne morem podkrepit ker nisem nič snemal. Lahko ti še povem, če seveda verjamš, da mi je plata narobe prepoznavala rame, in jih je naštimala na cl 11 1.5v, no ko sem naštimal na 1.65 cl8 je bf4 lepeše pelu v tistih mapak k so res požrešne.
oc i7 k sm mislu,da bi se primirjal z bodočim i5 8jedr brez niti če seveda sploh bo.

Po temle testu sodeč bo kar uredu i7k oc, pomojem bo kar tam tam z stock i5 8 jedr

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

hojnikb ::

in jih je naštimala na cl 11 1.5v, no ko sem naštimal na 1.65 cl8 je bf4 lepeše pelu v tistih mapak k so res požrešne.

hahaha, če misliš, da so ti nižje latence kakrkoli vidno pomagale pr tej igri (oz, katerikoli) se krepko motiš.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

54j0 ::

Ram tako malo vpliva na hitrost (če sploh), da se čudim obstoju "gaming" modulov.

http://www.tomshardware.com/reviews/ram...

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

in jih je naštimala na cl 11 1.5v, no ko sem naštimal na 1.65 cl8 je bf4 lepeše pelu v tistih mapak k so res požrešne.

hahaha, če misliš, da so ti nižje latence kakrkoli vidno pomagale pr tej igri (oz, katerikoli) se krepko motiš.

To sem ti samo hotel pokazat koko je bil na meji zadovoljivega pri bf4, za druge igre ja pa polom, ni nič pomagalo cl8, ker je bistveno prešvoh.

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

in jih je naštimala na cl 11 1.5v, no ko sem naštimal na 1.65 cl8 je bf4 lepeše pelu v tistih mapak k so res požrešne.

hahaha, če misliš, da so ti nižje latence kakrkoli vidno pomagale pr tej igri (oz, katerikoli) se krepko motiš.

To sem ti samo hotel pokazat koko je bil na meji zadovoljivega pri bf4, za druge igre ja pa polom, ni nič pomagalo cl8, ker je bistveno prešvoh.

tebe neki druga heca ;)
i5 3350P je vrh glave za praktično katerkol špil.
#brezpodpisa

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

in jih je naštimala na cl 11 1.5v, no ko sem naštimal na 1.65 cl8 je bf4 lepeše pelu v tistih mapak k so res požrešne.

hahaha, če misliš, da so ti nižje latence kakrkoli vidno pomagale pr tej igri (oz, katerikoli) se krepko motiš.

To sem ti samo hotel pokazat koko je bil na meji zadovoljivega pri bf4, za druge igre ja pa polom, ni nič pomagalo cl8, ker je bistveno prešvoh.

tebe neki druga heca ;)
i5 3350P je vrh glave za praktično katerkol špil.


Pejt mal strategije igrat, ko boš na vrhuncu pa downclockej sovjga xenon na nivo i3350p in poročaj.

Šeno offtopic uprašanje, imamo virtualno rubikovo kocko z miljon x miljon x miljon kock, kolk časa bi rabu, pa naj bo xenon da bomo srečni, za rešit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

hojnikb ::

Pejt mal strategije igrat, ko boš na vrhuncu pa downclockej sovjga xenon na nivo i3350p in poročaj.

nimam xeona, tak da težko :))
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Na isti frekvenci bi bil xeon 10% ali več boljši, ker je haswell in so približn za tolko hitrejši clock per clock. Xeon pa še ma 4 dodatne niti. Tak da clock per clock z 3350p bi bil 20% hitrejši.
Arhitekturni napreden is a bi ch.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Za ta denar je to to:

Antično šolsko gamerski OC: http://shrani.najdi.si/?2J/Pi/25UyS1RT/...

Morem reč, da je bla kar zanimiva tale xenon zgodba.
Šeenkrat se vsem zahvaljujem za pojasnila, pa bomo še kako užgal čez par let ko bo tole zanič. Hvala.

m0LN4r ::

Sem že mislil, da bo na zaslonski sliki vsaj 30-40 (6000MB) pasov uspešnega IBTja
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

pa 24h prime95 test brez napak
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Daj še v tej temi sodeluj za štos: https://slo-tech.com/forum/t556510/49
Naredi en benchmark na stock, enga pa na 4,8ghz
Zalaufaj bench 2x in napiši score od drugič v obeh primerih, da vidimo ta sistem, kako poje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921990 (13381) meho7
»

Intel core i7 4790K vreden nakupa ? gforce gtx 970 ?

Oddelek: Strojna oprema
414771 (3985) krefi
»

Nadgradnja računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
617211 (6449) gddr85
»

i7 4790K pregrevanje

Oddelek: Strojna oprema
273809 (3375) All

Več podobnih tem