» »

ADSL na navadni liniji?

ADSL na navadni liniji?

klemen1 ::

A kdo kaj ve o tem da naj bi bil v kratkem ADSL možen na analogni liniji?
  • premaknil: Predator ()

undefined ::

Možna je, bo pa ne. ;)

DSmidgy ::

Linija je skos ista. Samo v centrali morejo to omogočit. Ne rabiš pa ISNDja da ti prklopijo ADSL - samo imajo tako politiko da moreš use vzet. Da se ADSL imet brez da maš telefon.

Tr0n ::

Heh, kec je v tem, da bo kmalu analogna narocnina visja od ISDN narocnine, kjer dobis zraven se dodatno digitalno linijo.

DSmidgy ::

Pomoje da gre vse po isti liniji - samo 2 kanala sta odprta. Jest upam da bo enkrat tako da boš lahko imel ADSL brez usakršnih telefonov.

slassi ::

Ha! Kar se tiče adsl in navade linije je takole!

Tako kot je napisal že IceMan! Možno je imeti navadno linijo in Adsl samo ne v SLO! Razlog!???|O Telekom ima
z izvajlcem adsl-ja podpisano tako pogodbo, ki pogojuje adsl prključek z isdn prikuljučkom! Torej v napad na Telekom! :):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slassi ()

sash ::

ampak najhujše je še to da, v kolikor je ADSL v navezi z ISDN-jem je teoretično možno doseči nižje prenose saj se frekvenčni spekter ki je namenjen ADSL-u zmanjša (dvigne se spodnja frekvenčna meja) za cca 8%
--------------------
Think different...
TOROiD Group

BigWhale ::

Banzai!

Tehnicno gledano... Za ADSL nucas dve bakreni zici...


--
BigW!

Jeebs ::

ADSL vsekakor je možen prek ISDN (to sem ugotovil na lastne oči, ko so mi prišli priključevat). ADSL je namreč že bil vklopljen, ISDN pa še ne.Vsekakor je to predvsem ekonomska odločitev, čeprav naj bi po besedah serviserja bilo boljše če je oboje digitalno. No, bolj natančno kritiko pa prepuščam strokovnjakom.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Mavrik ::

Saj pa to ugotoviš če samo doma pogledaš kako je cela stvar priključena. Najprej je tista majhna razdelilna škatlica in potem gre eno k modemu, drugo pa k ISDN opremi.

iration ::

Pa kaj se vsi tok bojite ISDN-ja? Saj ne grize. Tehnika gre pač naprej.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

sash ::

Pa saj se ne bojimo napredka, niti ISDN-ja, ampak samo nebi radi imele nečesa česar enostavno ne rabimo, bom napisal primer kot je pr nas doma. Zakaj bi imeli ISDN in celo dve številki, če pa imamo na navadnem priključki pogovorov v preteklem mesecu za 398 sit+ DDV, kar ne znese niti 500 sit !!!, potem mi pa povej čemu mi bo ISDN z dvema številkama ???
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iration ::

Večini se računica izkaže v prid isdn+adsl, če pa se ti ne, pa pejt na kabel.
Itak pa, kakor so že rekli, bo ISDN kmal cenej kot navadna linija. Če pa mate samo tolk telefona, ga pa odjavte pa govorte po mobitelu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

shock ::

Do zdaj nisem videl še nobenga da se bi odrekel navadnemu telefonu :D.

ToniT ::

Moj bivši sosed je to naredil. Dostop do interneta ima preko LAN-a, za pogovore pa je nabavil 3 GSM-je.
(Imel je pa ISDN).

wishmaster ::

Adsl prek analogne linje dela.Jaz sem si obe škatlici prestavil iz enega v drug prostor.Ko sem priklapljal sem poskusil priklopit adsl brez NTBA-ja.Adsl mi je normalno deloval.
Kar je vredu je to da se bo analogna linja podražala isdn pa bo ostal nespremenjen ali cenejši.

sash,kje ti pa piše da morš met pri isdnju dve telefonski.Najbrž še obstaja da skleneš naročnino za eno tel. številko.(paket z eno telefonsko številko)

PaJo ::

Saj aDSL niam nobene veze s telefonom, saj se vsako prenasa po svojem ferkvencnem spektru, torej bi lahko nacelom imel samo adsl, pa sploh telefona ne, kakor je recimo praxa v Angliji.

Kar se pa tice samo ene stevilke na ISDN-ju, pa se seveda dobi cisto navadni paket, ki vsebuje samo eneo cifro, samo ma se nekaj drugih pomnjklivosti, malo si poglejete na telekomovi strani, vse pise tam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bf4ed ::

cradle ne bluzi, seveda da je delalo, saj adsl lahko direkt na modem priključiš pa dela brez tistih razdelilcov za isdn. Samo če pa ti ne vklopijo na centrali adsl,potem ne dela.>:D

DejaVu ::

pa to sploh ni najvecji problem! kabli so svoh! to je prvo! vecina stanovanj niti ne more imet ADSL z vecjim prenosom kot kakih 700k (upload). kaj bo naredil telekom, ko bodo hitrosti morale bit cez 1m (upload)? bo zamenjal vse kable?

DC- ::

SLO_copper
ADSL Teoretični max za UL je 768 tko da tvoja teorija ne drži

DejaVu ::

kak si nekateri ne dajo dopovedat necesa. sam imam paket 2048/768 pa ne dosezem vec kot 80kb/s uploada in to do siolovega FTPja. ne mi rect, da so kabli dobri, ker so slabi!

Zheegec ::

Mogoče si pa predaleč...
Aja, navadna linija pa ADSL gresta super skupaj, ADSL in pa ISDN pa ne toliko, ker ISDN frekvenca pokriva del ADSL frekvence in ADSL dela slabše.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

SLO_copper: a potem imaš tudi download samo 80kB/s?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114273 (10160) Bistri007
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716735 (4291) clemmy
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413048 (1719) shock
»

ADSL po analognih vodih?

Oddelek: Omrežja in internet
412970 (1873) pivmik
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545674 (3962) shock

Več podobnih tem