» »

Zračnica/plašč za kolo

Zračnica/plašč za kolo

elomat ::

A kdo ve kje se v Ljubljani dobi najcenejše zračnice in plašči za kolesa?

Hvala

elomat ::

Govorim o trecking ali mestnih kolesih.

2x'=2 ::

Nazadnje sem jih kupil v BTCju - Bauer. Cenejše so še mogoče v Bauhausu.

one too many ::

Ne poznam veliko trgovin, ampak za mestno kolo se mi zdi poceni Rogo-šport ali pa kar Bauhaus.

Rogo-šport ima zračnice po 4.0 €, za Bauhaus se ne spomnim. Pod 3 € ne boš dobil nikjer.
Plašče dobiš poceni ~10 € v obeh trgovinah (v Rogo-športu znamke Kenda, se mi zdi), vendar ti priporočam, da kupiš boljši plašč. V Rogo-športu imajo en model za okoli ~25 € z odsevnim trakom s katerim sem zelo zadovoljen. S Kendami sem imel pogosto defekte, s temi pa mislim, da nisem še niti enega. Podoben plašč (morda celo enak) sem zadnjič kupil za mamo v Bauhausu in je tudi v redu.

Bauer se mi zdi kar dražji, ampak kljub temu tam nakupujem opremo za cestno kolo. Ali pa v Veb company, vsaj včasih so bili malo cenejši, vendar skoraj ničesar nimajo na zalogi.

majlo ::

Za zračnice nimam pojma, če pa misliš kupovat gume, pa poglej malo po netu izven slo.

Smo se nazadnje kolegi zmenli pa kupli vsak par plaščev preko hibike.de, in prišli uber ceneje skozi kot pri nas.

Poštnina je bila okrog 10 Eur kolko se spomnim za kar veliko škatlo (smo kupovali nezložljive).

MIHAc27 ::

Ravno danes kupil zračnico za gorsko kolo (26x1.90) v OBI za 2.70€. So imeli seveda tudi dražje na voljo...

blackbfm ::

za plašč se splača mal več stegnt, takega da ima še neko zaščito proti predrtju..sploh za ljubljano

MIHAc27 ::

Tak je bil neki čez 6€... ampak sam za po Ljubljani uporabljam vseeno kar navadnega.

...:TOMI:... ::

Drugače jih ma tudi vsaka tehnična trgovina, 3 € je neka normalna cena. Jaz sem jih sicer naročil iz tujine za 2 eur in nekaj drobiža. Gume se pa dobi tudi za manj kot 10 eur.
Tomi

elomat ::

V Rogu šport sem danes plačal 15 evrov za navaden plašč in zračnico, kar se mi zdi kar veliko.

Bauer, Bauhouse, OBI so torej trgovine kjer je za pogledat.
Hvala za nasvete

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

SeMiNeSanja ::

Tudi Hervis je včasih imel kar nekaj zračnic.
Bauer pa ponavadi ni imel kakšnih preveč poceni zadev, ima pa zato boljšo izbiro/zalogo - koneckoncev je specializiran za kolesarstvo.

elomat ::

Hervis tudi, seveda.

BCSman ::

V mercatorju je bilo -40% na kolesarsko opremo in 26" 1,75-2.2 zračnica je prišla 1,90€. Ceneje nisem še našel nikjer.

Yossarian ::

Bom malce obudil to temo. Pred tremi leti sem v Hervisu kupil kolo s plaščem dimenzij 28 x 1 5/8 x 1 1/2, so pa še neke oznake gor in sicer 40-622 in 700 x 386. Šel sem v Hervis in takšne zračnice nismo imeli. Verjetno bo treba dat kakšno drugo in me zanima, katero velikost še lahko dam na kolo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BlaY0 ::

Tole si malo narobe prebral... gre za 40-622 (700x38C)

Po ISO-5775:

40 = napumpana širina
622 = notranji premer

V oklepajih so francoske mere:

700 = zunanji premer
38 = širina

...in v colah:

28 = zunanji premer
1 5/8 = višina
1 1/2 = širina

Skratka čisto običajna 28 col zračnica za treking kolo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Načeloma čisto vse 622 plašče lahko daš gor, do dimenzije, ki začne ružit ob geštel ali bremze.

Bizkit45 ::

Yossarian je izjavil:

Bom malce obudil to temo. Pred tremi leti sem v Hervisu kupil kolo s plaščem dimenzij 28 x 1 5/8 x 1 1/2, so pa še neke oznake gor in sicer 40-622 in 700 x 386. Šel sem v Hervis in takšne zračnice nismo imeli. Verjetno bo treba dat kakšno drugo in me zanima, katero velikost še lahko dam na kolo?


se pravi ti je počila zračnica v plašču (če prav razumem)?
zračnica je lahko drugačne dimenzije in se raztegne do določene velikosti.
drugače rečeno, ista zračnica paše na več plaščev.

tule jih je malo morje :) ..
https://www.mimovrste.com/zracnice-kolo

ti samo poišči takšno zračnico, ki ustreza tvojim kriterijem in jo menjaj.

Me pa čudi, da Hervis ni imel takšne zračnice, saj gre za zelo pogosto dimenzijo - katastrofa!

DOOM_er ::

zračnice se splača v decathlonu nabavlat, so čisto okej in primerne za mestno uporabo. Za gorska kolesa pa ne, v bikeparku mi je ratalo predret štiri v roku dveh ur :D
Robots will steal your job. But that's OK

blackbfm ::

DOOM_er je izjavil:

zračnice se splača v decathlonu nabavlat, so čisto okej in primerne za mestno uporabo. Za gorska kolesa pa ne, v bikeparku mi je ratalo predret štiri v roku dveh ur :D


bolj verjetno da ti je pri prvem predrtju v plašču ostala ostra smet in ti uničla še druge zračnice

PacificBlue ::

Ne splača se sparat na stvareh, ki so lahko vitalnega pomena;)

xda develope ::

DOOM_er je izjavil:

zračnice se splača v decathlonu nabavlat, so čisto okej in primerne za mestno uporabo. Za gorska kolesa pa ne, v bikeparku mi je ratalo predret štiri v roku dveh ur :D

meni nažalost na svojem v celem dnevu ni uspelo nobene :P

DOOM_er ::

problem je bolj v temu da vozim na 1.8 bara.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4869729431 (371) T743
»

Servis kolesa

Oddelek: Na cesti
112885 (2313) twom
»

Kupil kolo - razpada

Oddelek: Loža
434741 (3620) jype
»

Kolo - polna guma

Oddelek: Loža
204939 (3075) T0RN4D0
»

Treking kolo

Oddelek: Kaj kupiti
104588 (4439) BlueBerry

Več podobnih tem