» »

Internet Information Services

Internet Information Services

Sims ::

Zdravo,

ko poženem IIS je vse ok. Kako dam to v Tray, namesto da ga minimizira? Se morda da dobit kak program, da bi lahko uporabljal več namizji, kot pri Linux? Imam Windows XP.

Hvala

Ziga Dolhar ::

Da bi se ga dalo v tray dati, ne vem, verjetno se boš moral poslužiti kakšnega "tweak" programčka, ki ti bo to naredil [sicer pa tray ni namenjen ikonam za poganjanje programov -- za to uporabi quick launch vrstico. Jaz sem vanjo vrgel Computer Management in deluje zelo uporabno : ]).


Za več namizij odbrskaj na stran www.microsoft.com, poišči Windows XP ter Power Toys. Tam boš našel nek Virtual Windows Manager al nekaj podobnega, try it.
https://dolhar.si/

Sims ::

Nisem mislil, da bi poganjal program peko Tray-ja. Mene moti, ker se da samo minimizirat in se mi je parkrat zgodilo, da sem po pomoti zapr. Potem pa IIS ne laufa več. Preko IIS namreč ženem eno stran. Zato bi mi Tray prišel prav ...

hvala za odgovor.

tejo ::

IIS teče vedno v ozadju, ni ga treba met stalno odprtega na namizju.

Sims ::

Hvala vama, res je, teče v ozadju ... Hvala

Sims ::

Zdravo, ne bom odpiral nove teme.

Zanima me, kje so logi od IIS? Imam obkljukano Log_visits.

Hvala

krneki ::

Če maš v IIS website properties označeno Enable logging, je default \System32\LogFiles

Sims ::

Najlepša hvala, je bilo tam ...

Sims ::

Spet vprašanje.

mam postavljeno stran preko IIS recimo http://194.249.34.126/test/index.html

se da naslov strani kako spremenit?

Aja, poznam Cjb.net, ko ti spremenijo naslov, smao imajo reklame, kar mi pa ni všeč ...

Cokolesnik ::

Da se. Z uporabo storitvije dyndns.org lahko imas npr. takle naslov: http://drekpek.dyndns.org/index.html Torej ne bos imel naslov sestavljen iz /tezko za v glavo shranit/ IP stevilke.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Sims ::

Zdravo, spet si ne vem pomagat ...

Imam FTP server katerega imam read only. Rad bi naredil še enega, ki bi se dalo tudi pisat(write). V IIS6 ni problem narediti dva različna direktorija. Samo ko hočem oba pognat, mi javi, da eden že teče na portu 21.

So kaki drugi porti še za FTP? Kako bi tole rešil?

Hvala

Cokolesnik ::

Port nima zveze z navideznimi imeniki (virtual directory). Vsi imeniki so postavljeni na istem strežniku in slednji ponavadi teče na portu 21. Pri dodajanju vsakega navid. imenika lahko označiš, ali bo imenik na voljo le za branje ali pa za branje in pisanje.

FTP strežnik lahko namesto porta 21 zaganjaš tudi na drugih, vendar nezasedenih portih, npr. 4000.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Havala za odgovor. Dela to, kaj sem hotel.

Naredil sem tako ...

Imam dva direktorija FTP upload port 21 in FTP download prt 4000 in dela super.

Če pa hočem oba met na port 21 pa mi IIS reče ... (slika)





Hvala

darkolord ::

2 streznikov ne mores met na istem portu... lahko imas pa enega z razlicnimi uporabniskimi imeni za upload / download

Loki ::

tudi tisto z trayom se da (vsaj v win 2000).
imas pod administrative tools eno ikono do enga proggya (na pamet se imena ne spomnim, je pa personal web server, web manager ali kaj podobnega), s katerim se mi zdi, da lahko ustavis ali ponovno zazenes iis in katerega lahko spravis tudi v tray.


In ce mislis gnati to kot public server, PATCHAJ!, ker ti ga bodo drugace hacknili v prvem tednu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Sims ::

Loki:PATCHAJ!

To misliš Windows update?

LP,

Sims

Loki ::

ne, mislil sem potche za sam IIS (ter tudi winse).
Slednje dobis na windows update, prve pa bos moral sam poiskati skozi razne novice novoodkritih hroscev (vem, da obstaja neka mailing lista, sam ne vem vec kera; bo bolje vedel kdo drug), skozi MS newsgroupe ipd.

andrej ::

vsi MS popravki (razen service packov) so objavljeni tukaj. Lahko se tudi narocis na mailing...

Sims ::

Hvala za pomoč ...

Sims ::

OK,

spet jaz ... Ne vem kje naj to vprašam, pa bom kar tule.

Še vedno uporabljam IIS preko katerega laufam mojo stran. Sedaj pa...

Kako bi na strani naredli, da bi laufal LIVE Web cam moje dnevne sobe?:\ :D

LP,

Sims

andrej ::

moras met kamero in softver. od softvera pa je odvisno kako bo zadeva narejene. ce nimas pametnega softver lahko uporabis kar MS Windows Media Encoder, ki zmore zivo sliko prenasat preko neta v oknu v browserju... samo mora na drugi strani bit MS OS...

Sims ::

@andrej: Hvala, kamero imam Logitech Quick Cam Express, software je pa velik 40MB in tudi je ta Windows Media Encoder noter ... Skratka, bom probal.

LP,

Sims

Sims ::

Zdravo, sem nastavil kamero in začel predvajati ...

URL bi naj bil tale http://194.249.41.120:8080

Samo zadeva ne deluje.

Sims ::

sem nekaj odkril, samo to ni točno to kaj hočem, rad bi recimo okence na mojem pejđu

A, se sploh kaj vidi?

Vidi me ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

andrej ::

nic se ne vidi, ker moras kao bit logiran...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP port forwarding

Oddelek: Izdelava spletišč
131660 (1420) boolsheat
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91597 (1597) ArisD
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432643 (1924) flipflop
»

Postavitev spletnega strežnika?!

Oddelek: Omrežja in internet
151698 (1503) Jackass
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323140 (2728) CaqKa

Več podobnih tem