» »

Neoznačeno letalo

Neoznačeno letalo

andromedar ::

Ni ravno "na cesti", ampak nisem našel bolj primerne rubrike.

Med letošnjim dopustom sem bil na nekaj letališčih in sem opazil neoznačeno belo letalo. Ni imelo znaka kompanije na repu, niti kake druge številke na trupu. Vsaj jaz teh reči nisem videl. Je pa res, da sem videl letalo samo iz ene strani. Parkirano je bilo na prometnem delu letališča, ne nekje pri kakih hangarjih.
Naj povem še to, da se pri najboljši volji ne morem spomnit na keterem letališču sem ga videl. Bil sem na LJU, BEG, IST, SAW, ADB, DLM. Še najbolj bi rekel, da je bilo na SAW (Sabiha Gökçen Istanbul).

Čemu bi lahko tako letalo služilo?
Eh?

Mavrik ::

Služi lahko čemurkoli - na letališčih lahko pristane praktično kdorkoli, letijo lahko kakršna koli letala (dokler so registrirana) in so lahko kakršnihkoli barv :) Isto kot avti. Kaj točno te je zmotilo?

Saj verjetno se zavedaš tudi kako nenatančen je tvoj opis za karkšnokoli razlago - isto kot bi rekel "videl sem bel avto na parkirišču". Hja, lahko je karkoli in kdorkoli a ne? :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

bluefish ::

Najbolj ga je verjetno zmotilo, da letalo (domnevno) ni imelo nobene številske oznake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Furbo ::

Zadnjič je bil filmček od Adrie Airways, kjer so kupili novo letalo in seveda so ga dobili brez oznak in ga takega tudi pripeljali k nam. Nič nenavadnega zgleda.

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

Pod repom je imel oznako.

St235 ::

Mavrik je izjavil:

Služi lahko čemurkoli - na letališčih lahko pristane praktično kdorkoli, letijo lahko kakršna koli letala (dokler so registrirana) in so lahko kakršnihkoli barv :) Isto kot avti. Kaj točno te je zmotilo?

Saj verjetno se zavedaš tudi kako nenatančen je tvoj opis za karkšnokoli razlago - isto kot bi rekel "videl sem bel avto na parkirišču". Hja, lahko je karkoli in kdorkoli a ne? :)


V bistvu je enako kot če bi rekel, da je videl avto brez tablic. vsako eltalo namenjeno dejanski uporabi ima ustrezne oznake. Tudi letalo na posnetku ima zadaj "registrsko". Zdaj lahko da jo je spregledal, lahko pa da je šlo za letalo, ki oznake ni imelo, ker je bilo pravkar barvano/ iz remonta itd...

Invictus ::

Furbo je izjavil:

Zadnjič je bil filmček od Adrie Airways, kjer so kupili novo letalo in seveda so ga dobili brez oznak in ga takega tudi pripeljali k nam. Nič nenavadnega zgleda.

Ni imel oznak Adrie, imal je pa registrsko oznako letala ...

Sicer jo pa tako ali tako oddaja na transponderju, tako da niti ni bitno.

Tista bela letala brez vseh oznak so ponavadi letala ameriške vlade.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pegasus ::

Ali last kake privatne firme. En primer.

bluefish ::

Saj ima oznako: VP-BAP.

pegasus ::

Vsako letalo jo ima, brez izjeme.

andromedar ::

Furbo je izjavil:

Zadnjič je bil filmček od Adrie Airways, kjer so kupili novo letalo in seveda so ga dobili brez oznak in ga takega tudi pripeljali k nam. Nič nenavadnega zgleda.



Zelo verjetno da je šlo za kaj takega...torej prevzem novega letala.
Sem mislil, da letala izdobavijo že polepljena...pa sem se očitno motil :)

Oznako pod repom pa sem moral spregledat. Je pa bila zadeva po spominu večja kot ta adriin Canadair. Kaj v velikosti 737 ali podobnega.
Eh?

Mavrik ::

St235 je izjavil:


V bistvu je enako kot če bi rekel, da je videl avto brez tablic. vsako eltalo namenjeno dejanski uporabi ima ustrezne oznake. Tudi letalo na posnetku ima zadaj "registrsko". Zdaj lahko da jo je spregledal, lahko pa da je šlo za letalo, ki oznake ni imelo, ker je bilo pravkar barvano/ iz remonta itd...


Hmm, ja. Pač (glede na to da je avtor rekel da je videl letalo samo z ene strani) sem implicitno sklepal da avtor registrske oznake z daljave pač ni videl :)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31845370 (36767) perci
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519625 (15820) nodrim
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923746 (20991) alexa-lol
»

Poslušanje radia na letalu

Oddelek: Zvok in slika
4311591 (10098) [D]emon

Več podobnih tem