» »

Problem z Radeonom 9500 Pro

Problem z Radeonom 9500 Pro

element ::

Po štirih tednih sem dobil Radeona 9500 Pro in glej ga zlomka ko ga vstavim notr in naložim drajverje mi windowsi friznejo in mi napiše "Microsoft Windows detected and recovered from a device failure..." in popači sliko. Nalagam najrazličnejše drajverje, spreminjam nastavitve v biosu, posodobim na najnovejši bios, sprobavam brez vseh PCI kartic,... Še zmerom isti šmorn. Ko pa probam grafično na fotrovem kompu dela brezhibno. Edina stvar kar sm jo do zdej dosegu je, da ne napiše več recovered from a device failure ampak samo zamrzne sliko in pomaga samo še hard reboot. Ko probam dat AGP speed na 4x sploh ne pride v windowse ampak je namesto logon screena črn zaslon. Prej mi je z GF3 vse normalno delalo. Kako to zrihtat? Ideje?

Intel Pentium 4 2,4 GHZ (533)
Abit SR7-8X (SiS čipset)
1x 512 MB 333mhz DDR, 1x 256 MB 333mhz DDR
ATI RadeOn 9500 Pro
SB Live! 5.1
IBM IC35 40GB + 80GB
DVD
300W power supply

PS
Vmes mi je spet napisal "System recovered..."

Tarzan ::

chipset problem?

poskusi reinštalirat najnovejše driverje za matišno ploščo od Sis-a

just my 2 cents.

boštjan ::

na novo naloži system,ker se ti 9500pro tepe z gonilniki od GF3

element ::

Na novo sm naložu drajverje, preden sem pa sploh vstavil kartico sem pa odinštaliral detonatorje, pa zbrisal geforce 3. Tko da to ne more bit problem.... Zgleda da bo treba plato zamenjat al kako... :\

boštjan ::

to da si odstrano detonatore še ne pomeni da si izbrisal sledi.probaj uporabit driver cleaner

Tito ::

Glede na to da novi radeoni žrejo še več kakor prejšne generacije in da so tudi inteli zelo požrešni je možno da je problem v napajalniki. 300W power supply je mogoče prešibak za to kar imaš... Mogoče imaš še kakšne 4 usb naprave... Vse se sešteva. Meni sta zaradi tega crknila dva napajalca in matična plošča, ko je bil napajalc preobremenjen in je skuril plato in še sam sebe :P. Pa je bil prav tako 300W. Probi zagnt mašino samo z grafično kartico in diskom vse ostalo pa odstrani in če ti bo delalo normalno pomeni da je v tem problem, če pa imaš možnost da za nekaj časa zamenjaš napajalc z kakšnim močnejšim (400W in več) pa še bolje... Če to ni potem je najbrž problem v kartici ali matični... Samo v to dvomim.:D Sam ne bom nikoli v življenju kupil napajalc pod 400W! In tudi vse sedajšne bom zamanjal z močnejšim samo da pridejo denarci:\ ...

Klemenn ::

ja..pa zdej majo posebno ponudbo:

kupiš 400w+ napajalec..pa zdraven dobiš še peč! :D

Tarzan ::

Peč?

Napajalc se ne greje nič več, če je močnejši, kvečjemu je še bolj hladen.

Klemenn ::

niti ne..
mam tlele dva .400 + 250w ...pa smo mel pozimi k je blo zuni -13 smo mel tle radiator zaprt..oba compa pržgana..pa okno odprto :\ :D

Clemento ::

Imas kaj navit comp? Men se to naredi ce prenavijem....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Klemenn ::

nope :\

Tarzan ::

Da bi se procesor grel ti pa ni padlo na pamet? >:D
Napajalc vleče vroč zrak od procesorja in ga odpihne ven zadej, tako, da tisto kar ti čutiš ni samo od napajalca.
Če maš pa vodno, je pa malo drugač, ker lahko daš radiator stran in se res samo napajalc greje :D .

Men se je 250W napajalc tako grel, da se nisem mogel dotaknit hladilnega rebra notri še po 30 minutah. Mel sem pa odprtega in direkt čez je pihal 8×8 ventilator.

Zheegec ::

Meni se Enermax 300W bolj greje kot Throughbred-B 2100+ na 11*166:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Hehe, men pa 480W Antec pihlja ven hladen zrak, poleg tega so vrtljaji dveh ventov komaj zaznavni.

Dr_M ::

moj 300w macase je tut zelo mlacen...pa je precej obremenjen...:) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

če še kdo ni opazil,se naslov teme glasi: Problem z Radeonom 9500 Pro;)

element ::

Evo rešu sm tole je biu problem. Zgleda, da majo ATI-jeve kartice rajš take nastavitve AGP-ja.

POST Write Combine: Disabled
No Mask of SBA FE : Enabled

Če imate nVIDIo nastavitve spremenite v
-Enabled
-Disabled

Deluje tudi, če imate probleme, da vam ATIjeva grafična ne dokonča benchmarkov al pa v špilih zmrzuje... :)

chucki ::

element taksne tezave sm js mel z svojo Qdi na kt 266 cipovju + radeon 9000pro. Nalozu sm prvi bios za osnovno plosco in glej stvar dela.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Sycroft ::

Jest oz moj bratranec ima podobne probleme z radeonom 9500 pro... racunalnik je star 3 dni, vendar mi se ni uspelo ugotovit v cem je problem, ki pa je sledec: katerokoli igro lahko igram le kakih 10 sek, pa celo ene 10 min divxa lahko pogledam. me pa zanima ce ma kdo kaksno idejo kaj naj naredim.


se konfiguracija.

winxp pro + sp1
catalyst 3.2

abit nf7
radeon 9500 pro (excalibur)
maxtor 80GB
dvd pioneer
cdrw teac
in 300w napajalc.

nekako mi ni uspelo najti kje bi lahko nastavil zadeve prejsnjega posta?

Xplicit ::

Sycroft - kaj je problem, oz. kaj ti nardi da nemors spilat (a ti vn vrze, zasteka, trga sliko, ...???)

Sycroft ::

ja moja napaka.. sori.. ponavad npr iz max payne samo vn vrze brez obvestila, pri woflenstienu mi vrze vn pa rece da je wolf3d.exe al karkol naredu eno hudo napako in da jim je hudo zal ampak da se more program zapret. ko gledam film mi vrze ven isto napako da je mediaplayer naredu neki narobe vendar v ozadju slika laufa le glasu ni. sem pa zdej opazil da je vse skupaj zelo vroce in sem skatlo odpru s strani in zgleda vsaj kolikor mi je bratranec rekel da lahko dalj casa igra.. bi bila lahko napaka pregrevanje?? ceprav sistem ni navit?

Xplicit ::

zelo mozno je tud to, men se je pregrevu pa mi je sliko trgu (9500pro) pa sm ga nazaj nesu (sam je en mesec trajal da sm dobu kes nazaj :\ )

boštjan ::

pri 9500pro sem opazo,da so full vroči,tudi med surfanjem.sam sem mel na začetku zaprto ohišje in je delalo BP,pol pa sem za finto odprl ohišje in takoj pošlato rame od 9500pro,bili so hudičevo vroči,zato mam zdaj open ohišje

Sycroft ::

mal butast mi je bratrancu rect da nej ma zdej pa k ma cist nov racunalnik pa babica pa dedk sta mu ga kupla (k se drgac sploh nc ne spoznata) da ga nej ma pa kr odprtga.. nekak ne gre.. torej.. kaj.. nazaj nesem pa recem da zadeva ne dela tko kt bi mogla in da bomo uzel drugo graficno al kaj? zdej je sicer reku da ko je bilo ohisje odprto je lahko pogledal celo cel film do konca in se celo en level v wolfensteinu.. torej kar sumim pregrevanje... (ceprou pri Jae in vseh ostalih trgovinah naj bi sistem laufal 12 ur.. samo kaj.. 12 ur standby-a al kako testirajo to?)...

boštjan ::

pol pa naj par ventov v kišto nafila.enega ki bo pihal na grafo,enega spodaj odspredi in enega odzadi višje kot je spredi.sicer pa si ti sposodi njegovo grafo in jo sprobaj.no naj ti povem da ko sem mel zaprto ohišje je meni BP vse delalo,pa četudi sem nabijo igerce.

Sycroft ::

hm... ze zdej se mu zdi preglasen racunalnik:)) kaj pa vem.. a to da se pregreva ni dost da nazaj nesem zamenjat?? al kaj.. ker tut ne vem kaj nej jim tam recem.. dobr dan, jest sem pa kupu pr vas racunalnik pa iz igrc vn mece poglejte kaj je narobe? nekak tko al kaj:) hehe... nebi blo slabo da bi to stestiru, a ma kej veze ce jaz nimam podpore agp 8x?

Xplicit ::

ja gres ke pa reces da sumis da se kartica pregreva, ker mece vn iz spilov, filmi ne delajo, ...

sam je dobr ce se prej mal bolj prepricas da je res to krivo (probi razlicne driverje, ker directx mas instaliran, ...)

pol pa ce res kartica normalno dela samo ob odprtem ohisju, pol pa res nazaj nes (tko sm se tud jest najbl prepricu da se mi je pregrevala)

Sycroft ::

driverji so catalyst 3.2 pa directx 9.0a.. winxp pro... sploh pa sem kisto odpru bolj zarad vseh izkusenj tle na slo-techu pa zarad tega ker druzga ze skor ni mogl bit in je boljs:)) tut temp. procesorja je padla iz 56 na dobrih 50... zlo sumlivo vse skup:) bom poizkusil danes dva venta gor usmert pa bom potem popoldne porocal. hvala zaenkrat

Xplicit ::

aja pa kaksen procesor mas - to si pozabu napisat

pa se to 50 stopinj?!? a mas sploh ksn dodaten ventilaotr (ker glede na to kasn kompjutr mas tiste 3-4 cuke za 4 ventilatorje bi pa lahka dal :\)
men se max segreje na 40 pa se to zelo redko (ok sej mam 4 dodatne ventilatorje)

aja se to - kaksno ohisje mas?

MrX ::

jst sm mel full problemov z driverji 3.2. dej si gor 3.1 in potem poročej.

Sycroft ::

proc je 2200 xp ... zdej sem dau enga zalmana not pa obrnu direkt na rame gor pa je ze noro hladnejsa kartica. bom pa se dau zdej 3.1 gor pa bomo pol vidl.. aja, ohisje je pa cist standardn midi tower.

Sycroft ::

se eno vprasanje: a je mozno da napajalnik pocepne, ker se zelo zelo segreje ce je kista zaprta?

Xplicit ::

se eno vprasanje - a si kartico priklopil na napajalnik? :\

boštjan ::

se eno vprasanje - a si kartico priklopil na napajalnik?

saj če je ne,pol se komp ne zažene!
tudi pri tebi bo špilala,če maš vsaj 4X AGP,ker tega mam sam.
zdaj pa povej kaki napajač maš?ker lahko maš tudi 350W pa če je kaki kikiriki napajač se zna zgodit,da nena ddobro prebavlja kar je nanj gor priključeno,še posebej če boš vente začel gor šopat

Sycroft ::

jaja.. racunalnik so ze sestavl v jaetu nism sam sestavlu. je pa 300w napajalc notr nebi vedu kerga proizvajalca. so zagotavljal tm da bo dost.. sem jih se posebej vprasu. je pa tko zdej.. ker je bla kista odprta je zadeva delala veliko bolje, potem ko sem na rame obrnu en 80x80 zalmanov vent je delal se dalj ampak se vedno vrze ven iz igrc...nerazumljivo. se pa proc pri zaprti kisti segreje do 60°C?!? kar se meni zdi malo prevec!? ko je kista odprta se ohladi za celih 10 se prav pade na 50°C. tko da bom jutri verjetno kar nazaj peljal v trgovino in zahteval da pocekirajo in pretestirajo se sami. mogoce se kaksen predlog?

Sycroft ::

evo, racunalnik je ze na servisu. ko opravijo svoje delo sporocim kaksno napako so oni nasli.

lp

Sycroft ::

evo racunalnik je prisel iz servisa in me je kar malo sram da nisem ze prej tudi na kaj takega pomislil. kriva je bila ena plosica rama. in to je bilo to. zdej pa use normalno deluje:) hvala usem se enkrat za use.

lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716228 (8267) Vlad Tepeš
»

Radeon 9700 ne pro

Oddelek: Navijanje
301778 (1501) Caligula
»

rač za 300k

Oddelek: Kaj kupiti
131049 (900) boštjan
»

Kva porečete na tole? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
953799 (2284) kuglvinkl
»

bo napajlnik zdržu

Oddelek: Strojna oprema
231036 (817) frenk

Več podobnih tem